Helen Stratton Would

Helen Stratton Would

Yazar
8.9/10
31 Kişi
·
98
Okunma
·
0
Beğeni
·
106
Gösterim
Adı:
Helen Stratton Would
Unvan:
Yazar
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
40 syf.
Bana adında 'AY' var diye hediye edilen bir çocuk kitabı.

Astronot olmak isteyen bir çocuğun gece gökyüzüne baktığında Ay'ı görememesi üzerine onu aramaya başlamasını çocukça bir dille anlatmış yazarımız.

Ben okudum ve kardeşime hediye ettim. Ona daha uygun sanırım.

Hem "Hediyeyi hediye etmek sünnettir.." derler.

Kardeşlerinize, çocuklarınıza okuyabileceğiniz bir kitap..
40 syf.
·10/10
Çatı katında odası olan Berk, geceleri göğe bakan penceresinden gökyüzünü izlemeye bayılır. En çokta Ay'ı. Bir gece her zamanki gibi yatmaya hazırlanırken Ay'a bakmak ister. Ama o da ne Ay yerinde yok. Endişeye kapılıp "Ay'ı kim çaldı acaba?" diye geçirir içinden. Ay'ı bulmak için uğraşan Berk'i konu alan bu kitabı çok sevdim. :) Gökyüzünü sevdiğim gibi. Her gece yatmadan önce bende gökyüzüne varsa Ay'a bakmaktan mutluluk duyduğum gibi. Boyutu olsun resimleri olsun konusu olsun tüm özellik ve kalitesiyle on üzerinden on puan (*) (Bence) her çocuğun ve büyüğün çok seveceğini, beğeneceğini düşünüyorum.
Berk, bugün benim de Ay'ımı çalmışlar (:
40 syf.
·1 günde
Kitabın adında geçen “Çaldı" kelimesi yerine “Aldı” veya “Sakladı” kelimesinin kullanılması gerektiğini düşündüğüm bir kitap. Zira okul öncesi dönem çocuklarında çalmak diye bir kavram yoktur. Bu yaş grubu çocuklar benmerkezci düşünce yapısından dolayı her şeye sahip olabileceğini düşünür ve istediği şeyleri alabilir ancak çalmaz. Bu yüzden “çalmak" ifadesini bu yaştaki çocukların bilincine yerleştirmenin doğru olmayacağını düşünüyorum. Ufak bir düzeltme yapılarak “Ayı Kim Aldı?” şeklinde ifade edilmesi daha uygun olacaktır. Keyifli okumalar dilerim.
40 syf.
·Beğendi·8/10
Bu hikaye muhakkak bir yerlerde yaşandı. Buna kâniyiz. Hatta yaşayanlardan biri benim arkadaşım olabilir:) Kim bilir kaç gece gökyüzünü izleyip ayın olmadığını görünce bol bol kovalamaca içeren hayallerine daldı. Çocukluğuna yetişemedim ama bir şekilde yolumuzun kesişmesine seviniyorum. Gökyüzüne bakmayanların kalbi daha çabuk kirlenir demiş ya Zarifoğlu. Kalbi ilk günkü kadar temiz olanlarla kesişsin yolumuz, gökyüzüne dair kitaplar yazanlar, var olun.
Bir Kasım gecesi gökyüzünde Ay'ı göremediği için uyuyamayan Berk 'in hikayesi. Gececil hayvanların bir sayfada verilmesi de kitaba ayrı bir güzellik katmış.
40 syf.
Berk, geceleri gökyüzünü pırıl pırıl aydınlatan Ay’a hayrandır. Ay’a bakarak uykuya dalarken güzel hayaller kurar.

Okul öncesi için harika bir kitap olmuş. Öylesine sevimli olmuş ki çocuklar bayılacak.

Yazarın biyografisi

Adı:
Helen Stratton Would
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 98 okur okudu.
  • 12 okur okuyacak.