Henry Rosovsky

Henry Rosovsky

Yazar
7.6/10
23 Kişi
·
72
Okunma
·
2
Beğeni
·
441
Gösterim
Adı:
Henry Rosovsky
Unvan:
Akademisyen,Yazar
En iyi Amerikan üniversiteleri, öğretim üyesi kadrolarını, nerden mezun olduklarına bakmadan, kişisel nitelikleri dikkate alarak oluştururlar.
Eğitimli bir insanın ahlak sorunları hakkında belirli bir anlayışı bulunması, ahlak ve maneviyat ile ilgili konularda düşünmüş olması gerekir.
Ben avukatımın ve doktorumun, acı, aşk, kahkaha, ölüm, din, adalet ve bilimin sınırları gibi konularda fikir sahibi olmasını isterim. Bu, en modern ilacı ya da yargıtayın en son kararını bilmekten çok daha önemli olabilir. Genel bilgiler her zaman pek fazla güçlükle karşılaşmadan elde edilebilir. İnsana özgü anlayış, bilgisayara birkaç soru sorma düzeyine indirgenemez.
Başkalarının neler başarmış olduğunu düşünmek insanda alçakgönüllülük duygusu (en azından bu duyguyu hala duyabilenlerde ) uyandırıyor.
316 syf.
Harvard üniversitesi'nin efsane dekanı-öyleymiş- Henry Rosovsky'nin anılarını ve üniversite yönetmek konusundaki tecrübelerini anlattığı otobiyografik eseri. 

Kitap adından ve yazarından anlaşılacağı üzere akademiye alakalı neredeyse her şeyi anlatıyor. Bu bakımdan akademi içinde olan ya da olmayı düşünen kimselere hitap eden bir kitap. Tabii ki bunun dışında eğitimle ilgilenen kişiler de faydalanmak isterse tatminkar bir verim alacaklardır.

Otobiyografik özellik taşıyan bir eser olması sebebiyle bazen - benim için zaman kaybı olan- şahsi hikayeler ve Harvard konulu çokça sayfa barındırıyor.
Şahsen bu kısımları göz atıp atlayarak okumamı gerçekleştirdim.

Kitabın bazı bölümleri sıkıcı olsa da genel itibariyle faydalı buldum.

Değinmeden geçemeyeceğim kitabın birinci hamur baskısını çok komik bir ücret karşılığında temin edebilirsiniz.
316 syf.
·31 günde·Beğendi·8/10
2018 yılında okudum çok güzel amerikan eğitim sistemi neden dünyada en iyilerinden neleri diğer ülkelerden farklı yapıyor ve amerikada okuma hayali olan veya yollarını arayan arkadaşlar için cidden bir el kitapçığı olacak zaten dekanın kitaba asıl verdiği isim ise the university an owner's manual

Yazarın biyografisi

Adı:
Henry Rosovsky
Unvan:
Akademisyen,Yazar

Yazar istatistikleri

  • 2 okur beğendi.
  • 72 okur okudu.
  • 4 okur okuyor.
  • 60 okur okuyacak.
  • 6 okur yarım bıraktı.