Holly Seddon

Holly Seddon

Yazar
6.9/10
58 Kişi
·
132
Okunma
·
3
Beğeni
·
585
Gösterim
Adı:
Holly Seddon
Unvan:
İngiliz Yazar
Doğum:
İngiltere
İngiltere’nin güneybatısında doğmuş ve büyümüş olan Holly Seddon, şimdilerde eşi ve dört çocuğu ile birlikte Kent’in kırsal bölgesinde yaşamaktadır. 15 yıllık kariyerinde, Birleşik Krallık’ın en büyük haber merkezlerinde çalışma fırsatı yakalamıştır.

Serbest yazar olarak çalışan Seddon’un yazıları, ulusal gazetelerin, lider firmaların internet sitelerinde ve dergilerde yayımlanmıştır. Nefesini Tut, küçük yaşlarından itibaren kısa hikayeler yazmaya başlayan yazarın çıkış romanıdır
zaman iyi bir ilaç değildir. zaman, geride kalanların pişmanlıklarını ve itiraflarını karaladıkları bomboş bir sayfadır.
Holly Seddon
Yabancı Yayınları
"Korku, yanlızca onun işitebildiği ikincil bir kalp atışıydı,bazen neredeyse işitilmez hale gelecek kadar sessizleşiyor,bazen de herşeyi bastıracak kadar yüksek bir ses haline geliyordu."
Alex sertçe yutkundu. "Pekala, ne söylemeye çalıştığını anlıyorum. Ama ya Amy'ye saldıran kişi hakkında yeni kanıtlar bulmuşsa? Bu durum başlı başına bir makaleyi garantiler, oyle değil mi ? Bu saldırıyı gerçekleştiren her kimse, hala dışarılarda bir yerlerde. Genç bir kıza saldırıp onu ölüme terk eden biri. İnsanlar böyle şeyleri bir kere yapıp sonra köşelerine çekilmezler, daha kötülerini yapma eğilimdedirler."
Fiona'yla birlikte, küçücük dairesinde neredeyse tek bir odayı paylaşalı uzun zaman olmamıştı. Akşamlarının çoğunu birbirleriyle sarmaş dolaş geçirirlerdi..
Fakat daha sonra evlendiler ve içinde tamamen yapılabilecekleri koca bir ev aldılar. Ve birbirlerinden ayrıldılar.
Jacob, evlilik budur. Hayat budur. Uğraş gerektirir. Bir ailen olduğunda bile bu, gelişmelerin sizi sarsmayacağı ya da etkilemeyeceği anlamına gelmez. İşte bu yüzden sürekli uğraş içindesindir; tüm çabanızı ortaya koymanız gerekir."
448 syf.
·5 günde·8/10
Kitaba büyük bir beklentiyle başlamamıştım çünkü yorumlar pek iç açıcı değildi. Sonra dedim ki belki beğenirim ve okumaya başladım. Okuyorum okuyorum asla geçmiyormuş gibi geliyordu bunun sebepleri ayrıntıya girmesi ve kitaba başlamadan önce okuduğum yorumlardı. Bir daha bir kitaba başlamadan önce yorum okumayı düşünmüyorum. İlk 300 sayfası olaya giriş, ayrıntılar; son 100 sayfası ise heyecanlı olan yerlerdi. Kitabı son 100 sayfa kurtardı diyebilirim hatta olay çözüldüğünde gözlerim doldu bile diyebilirim yani. Kitap ana karakter olarak 3 kişinin ağzından anlatılıyor ek olarak Jacob’ın annesinin de iki bölümü var. Polisiye bir roman ama bu sefer olayı çözen bir polis değil serbest bir gazeteci. Gazetecimiz adı Alex onu çok takdir ediyorum, çünkü iğrenç bir insanı bulup, cezasını almasını sağladı. Kitabı okurken sabretmemin iki sebebi “Amy’ye ne oldu ve ona bunu kim yaptı?” sorularının cevabını merak etmemdi. Kitabı önerir misin sorusuna cevabım şu olur eğer sabırlıysan ve Amy’ye ne olduğunu merak ediyorsan, evet öneririm. Yorumum bu kadar fazla uzatmaya hiç gerek yok. Kendinize iyi bakın, sağlıcakla kalın!
448 syf.
·21 günde·Beğendi·6/10
Kitap sürükleyiciydi.Hatta bazen fazla kapıldım ama sonlara doğru çok uzadı ve finali çok yalındı. Finaldeki karakteri hatırlayamadım bile o kadar unutulmuş bir karakter katildi.
448 syf.
·33 günde·Beğendi·10/10
Evet biraz gec bitirdim ama bu sadece benim okuma fırsatımın olmadığından kaynaklandı.
Bence gelirim üst düzey diye bilirim.bir an bitirmek icin cok çaba sarf ettim, akıcı oldugunu soylemekte haksiz sayilmam. Alex ve jacob bence kitabi okumama sebep olanlardi, her ne kadar Amy baş rol de olsada. Gerilim,polisiye okuyorsaniz şiddetle tavsiye edilecek turden demememde haksiz sayılmam.. Teşekkürler holly seddon.
448 syf.
Kitap güzeldi. Ancak final haftasında okuduğum için mi bilmem ama çok etkilemedi beni. Ayrıca kitabın başında, ana karakterlerden Amy ve arkadaşlarının bekaretlerini önce kimin kaybedeceği hakkında iddiaya tutuşmaları ilk izlenim açısından kötüydü. Ama belli bir emek harcanmış, saygı duyuyorum.
448 syf.
·14 günde·5/10
Kİtabı şans eseri kapağından etkilenerek okudum.Konu çok etkileyici ve merak uyandırıcı fakat konu çok fazla uzatılmış bu yüzden biraz sıkıldım bu yüzden.Ama konu bakımından çok etkileyiciydi...
448 syf.
·4/10
Öncelikle ilk sayfalarda rahatsız oldum. O yaşta bir kızın bu kadar erkek kadın ilişkisine düşkün bir şekilde anlatılması pek hoş değildi bence. Biraz daha ilerlediğimde Amy'nın beklemediği olaylarla karşılaştım. Vahşi bir sekilde saldırıya uğraması ile konu otraya çıkmaya başladı. En dikkatimi çeken hastane bölümleri oldu. Çünkü çoğu anlatılan tıppi terimleri anlayabiliyor veya tahmin edebiliyordum. Beni şaşırtan ve farklı düşüncelere sevk eden bir konu da bitkisel hayat da ki insanların beyinlerinde ki bir uyarı ile onlarla iletişim kurulabiliyor olunması. Bu durum nadir olsa da olabilir ihtimali beni biriaz rahatlattı biraz da garip hissettirdi. Îşin aslı Amy'yi okurken hem şaşırdım hem öfkelendim. Aslında Amy gibi bir kızın böyle bir düşünce tarzı olmasını sevmedim veya garipsedim. Alex'in alkolik oluşunun verdiği rahatsızlık anlatılabilir gibi değil. Amy ile olan bağı da hoştu. Ona müzik dinletmeyi düşünmesi çok ince bir hareketti.
448 syf.
·2 günde
Kitap gerçekten güzeldi. İlerleyişi çok güzeldi, hikaye güzeldi. Amy'nin bölümleri çok çok güzeldi. Ben başta ne olduğunu anlayamadım. Ama Amy'nin komadan bölümleri var ara ara. Kısa bölümler. Çok güzeldi gerçekten. İlk kez komadaki bir karakteri okudum ve öyle birinin düşüncelerini, dışarıyı algılayışını okumak gerçekten güzeldi.

Ama kitabın finali beni tatmin etmedi. Yani sanki yazar kimi seçeceğine bir türlü karar verememiş, uygun birini bulamamış da öyle rastgele birini seçmiş gibiydi olayların arkasındaki isim için. Ben çok daha çarpıcı, sağlam ve sansasyonel bir açıklama bekliyordum Bu anlamda aradığımı pek bulamadım.
448 syf.
·28 günde·Puan vermedi
Bu kitabı olumlu yorumlar sonucunda okuma listeme aldım. Öncelikle yazar güzel bir konu belirlemiş başlangıçta ilgimi çektiğini söylemeliyim Amy ve Alex'in mücadelesi güzeldi jacob karakterinin ilişki ile imtihanı güzel ancak hikaye özgün konuları olan kopuk bir kitap olarak ilerledi sona yaklaşırken merak bile yoktu sadece neticelensin istedim Amy 'nin kitap sonundaki tıbbi durumunu merak ettim. Doyurucu bir okuma olmadı kötü diyemem ama çok daha iyilerini okudum o nedenle tavsiye edemiyorum.
448 syf.
·Beğendi·5/10
bu kitap neden beğenilmiş? tarzı çok farklı ve konusu, içeriği, karakterleri birbirine benzeyen pekçok kitap varken bu kitabı benzersiz yapan şey de bambaşka bir baz üzerine inşa edilmiş olmasıydı. üzüldüğüm kısımlar oldu. tamamen hissiz bir şekilde okumadım kitabı ama severek ayıla bayıla da okumadım.

Yazarın biyografisi

Adı:
Holly Seddon
Unvan:
İngiliz Yazar
Doğum:
İngiltere
İngiltere’nin güneybatısında doğmuş ve büyümüş olan Holly Seddon, şimdilerde eşi ve dört çocuğu ile birlikte Kent’in kırsal bölgesinde yaşamaktadır. 15 yıllık kariyerinde, Birleşik Krallık’ın en büyük haber merkezlerinde çalışma fırsatı yakalamıştır.

Serbest yazar olarak çalışan Seddon’un yazıları, ulusal gazetelerin, lider firmaların internet sitelerinde ve dergilerde yayımlanmıştır. Nefesini Tut, küçük yaşlarından itibaren kısa hikayeler yazmaya başlayan yazarın çıkış romanıdır

Yazar istatistikleri

  • 3 okur beğendi.
  • 132 okur okudu.
  • 3 okur okuyor.
  • 79 okur okuyacak.
  • 3 okur yarım bıraktı.