Hui Hai

Hui Hai

Yazar
8.0/10
1 Kişi
·
8
Okunma
·
1
Beğeni
·
26
Gösterim
Adı:
Hui Hai
Unvan:
Filozof, Yazar
Bir keresinde bu zavallı keşiş, Kiangsi’ den büyük usta Ma Tsu’vu
dinlerken duydu: "ihtiyacınız olan her şey kendi hazinenizde vardır. Kendi dışınızdaki bir şeyi aramak yerine içinizdekileri özgürce kullanın."
Düşüncesiz ol­mak, basit olarak, her şart altında zihnin hiçbirşe­ye takılıp kalmadığının bilincinde olmaktır; ve her kim bu duruma erişirse doğal olarak kurtulur.
Tam bir tarafsızlık durumuna gelmeyi öğrendiğimizde, her şeyi temel birlik durumunda görebildiğimizde, herhangi bir nesne şartlar ne olursa olsun bizden dışarıya doğru bir akım alacak şekilde bizi ayarlamadığı sürece, zihinlerimizde en ufak leke bile kalmayınca; o zaman görüngüler bizi sürükleme gücünü kaybederler, ve biz zihinlerimizin doğuştan gelen saflığıyla huzurlu yaşarız. Hem de bu zihinlerin bizim bile olmadığını, yaratılmamış fakat her zaman varolan ZİHİN olduğunu keşfederek.
Usta Hui Hai, ani ve mükemmel Aydınlanmanın içimizde ve bu ha­yatta gerçekleşebileceğini söylediği zaman, bunu EĞER BİZ NASIL BAŞARACAĞIMIZI BİLİYOR­SAK olacaktır biçiminde anlamamız gerekir.
Yolu uygularken bir çaba gösteriyor musunuz usta?
- Evet gösteriyorum.
Nasıl?
- Acıktığımda yerim, yorgunsam uyurum.
Herkes seninle aynı çabayı gösteriyor mu usta?
- Aynı şekilde değil.
Niçin?
-Yemek yerken yüzlerce ihtiyaçlarını düşünüyorlar, uyuyacakları zaman ise binlerce değişik olay hakkında düşünüp duruyorlar.
Yazara henüz inceleme eklenmedi.

Yazarın biyografisi

Adı:
Hui Hai
Unvan:
Filozof, Yazar

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 8 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 7 okur okuyacak.