Hülya Topçuoğlu

Hülya Topçuoğlu

Yazar
6.5/10
2 Kişi
·
4
Okunma
·
1
Beğeni
·
375
Gösterim
Kendine güven ve bunu dışarı yansıt. Aksi halde kendine güvensizliğini hissederlerse, sana hiç kimse güvenmez.
"Helal olsun adama. E e ne olacak okumuş adamın hali başka oluyor. Bizim gibi belaya sokmuyor başını. Şanslı çocukmuş senin oğlan. İyi yere tezgah açmış."
İnsanın kafasının içi ne kadar dolu olduğu önemli benim için. Ben en çok bununla ilgiliyim. Akıllı ve kültürlü bir insan nasılsa hayatını sürdürecek parayı kazanır. Mutlaka zengin olması da gerekmez. Benim bir sürü zengin olmayan arkadaşım var. Ben onları kişilikleri için seviyorum.
Melek de ona, işte bu örnekte gördüğün gibi her insanın bu dünyada bir rolü vardır. O nedenle her insan değerlidir. Hepimiz var olarak başka insanların hayatına dokunuyoruz ve onların hayatlarını bir şekilde değiştiriyoruz.
Hayatta kalıp mücadele etmek yerine, ölümü seçmek ona göre kolay bir yoldu. Hayatta kalıp hayatla mücadele etmek gerekir diye düşünmüştü hep. Ama şimdi o da ölüme oldukça yakındı. Demek ki insan ölümü düşünecek kadar çaresiz kalabiliyordu.
İnsan bir şeyden ya da olaydan ne kadar korkuyorsa ilginç bir şekilde onu yaşıyordu mutlaka. Sanki korkular bir davetiye gibiydi. Neden mutluluklar ve istekler için aynı şey söz konusu değildi de olumsuzluklar için daha geçerliydi bu söz.
Kitabı kütüphaneye kazandırıp ilk incelemeyi yapmak bana kısmet oldu. Etrafımızda sıkça gördüğümüz yaşantılardan bir örnek gibi gelsede, yazarın akıcı ve güzel anlatımı farkındalık yaratıyor. Toplumda ki aile ilişkileri, eşlerin ve çevrenin tutumu, ızdırap veren duygular, sorumsuzluk çok iyi analiz edilmiş. Can yakanın, canının yanacağına iyi bir örnek. Sosyal mesajlar ve insan psikolojisi üzerine verilen örnekler de artı katıyor. Okunmalı. Hepimiz bir Ceyda ya da Sinan olabiliriz.

Yazarın biyografisi

Adı:
Hülya Topçuoğlu
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 4 okur okudu.