İbrahim Çoban

İbrahim Çoban

Yazar
7.0/10
33 Kişi
·
108
Okunma
·
8
Beğeni
·
2.030
Gösterim
Adı:
İbrahim Çoban
Tam adı:
Yazar
Dünyanın en güzel gözleri aşık olan kadınlara aittir.
Onlar aşık olduğu zaman sevdiği adamın yanında gülerken yaşının kaç olduğunun hiçbir önemi yoktur. Aşık olan her kadın çocuklaşır ve onların çocuklaşması için sevdiği adamın güven dolu kolları yeterlidir. Ve çocuklaşan bir kadın dünyanın en güçlüsü olur o an. Bir kadın yaşadığı ilişkinin güzel bir aşk olduğuna inanmışsa aynanın karşısında değiştirilen kıyafetlerin sayısı da artar. Bu nedenle devamlı güzelleşirler, mutlu olurlar ayakları yerden kesilir. Mutluluktan ayakları yerden kesilen bir kadının gözleri, sevdiği adamdan başka hiçbir şey görmez. Ve sevdiği adamın gözlerini gördüğü an ise dünya ile irtibatı keser. Ve aşık bir kadın tarafından yere göğe sığdırılmamak kadar heyecan verici hiçbir şey yoktur. Aslında en güzeli de aşık olan bir kadının hayallerine sığa bilmektir. O kadının sevdiği adama verebileceği en güzel armağan uzatmaya karar verdiği saçlarına o adamı saklamasıdır. Aşık olan kadın her konuyu sevdiği adama bağlar. Sürekli birilerine anlatmak ister o adamı. Etkisinden çıkamaz çünkü onun gözlerinin. Ve aşık olan kadının kıskançlıktan uyuyamadığı geceleri vardır. Aynı zamanda içinde “Kıskanıyorum. ” geçen her cümlede en az 1 tane “Seni seviyorum. ” kelimesini kullanır. Her sabah aynaya baktığında biraz daha güzel hisseder kendisini.
Uzun lafın kısası...
  Çirkin kadın yoktur, aşık olamayan kadın vardır. Her kadın güzeldir. Ama aşık olan kadınlar, olmayanlardan daha güzeldir...
Hayata baktığın pencereleri değiştir, üzeri tozla kaplı hiçbir çerçeve sana güneşin gerçek parlaklığını göstermeyecek çünkü...
176 syf.
·Beğendi·10/10
Hiç gülmeyen,gülmeyi sevmeyen bi insanım.Yada beceremem herneyse.Hem gülünce ne kazanıyoruz ki?Boş Diye düşünürdüm hep. Aslında kitabı sadece onyargilarimi kırmak için okumuştum. Işe yaradı mı?Ben bile hayret ediyorum ama evet fazlasıyla işe yaradı.Gercekten gerektiği yerde tebessüm etmek hatta kahkahalara boğulmak gerek bazen.En küçük bir tebessüm öyle bir şeyki tam bir kelebek etkisi misali. Sen ona gülersin o başkasına digeride bir başkasına. Zamanla yayılır...
176 syf.
·7 günde·Puan vermedi
Güzel bir kitap, emek verilmiş olması bile yeterli. Bazı noktalara güzel temas edilmiş. Kitabın bütününde yazarın vermek istediği mesajlar ; ayağa kalk, silkelen, kendine gel, seni kimsenin üzmesine izin verme... Esasen bir çok kişisel gelişim kitabında olduğu ama kişiyi geliştirecek ne var bunda dediğimiz türden... Ez cümle; Fazlasıyla yalın bir anlatım ve biraz hafif geldi bana açıkçası...
176 syf.
·2 günde·Beğendi·10/10
Gayet akıcı, insana kendisi ve hayata dair bir çok şey katan çok güzel bir kitap. Mutlaka herkesin okumasını tavsiye ederim.


Bir daha başaramam dediğim zamanlar oldu hayatımda ve tam o anda bir kez daha başardım.
Bir kez daha mutlu olamayacağıma inandığım her yerde, ağlatanları korkutan kahkahalar attım.
İnceldiği yerden kopuyormuş bazen... Ağlasan da mutluluğu hak edişinle atıyormusun oraya, düştüm dediğin yerde kalkıyormusun ayağa...
Bazı insanlar diyorum, ne güzel de yakıştı unutulmaya!
176 syf.
Ve beni bana benden iyi anlatan bi kitap.Bazı yerlerinde kendime kızdırdı beni bazı yerlerinde kendime getirdi.Hayatın ve insanların yaşattıklarına rağmen gülümse dedi..
176 syf.
·Puan vermedi
Sen üzüldüğün kadar üzüleceksin. Bense senin üzüldüğün kadar mutlu olacağım. Üzüldüğün için değil, hak ettiğin için. Unutma, gülmeyi hak edenler en çok da ağlayanlardır.
.
.
Gözyaşlarımın kahkahaya dönüştüğü yerdeyim. Buraya iyi bakın! Bir daha beni asla yıkamayacağınız bir yerdeyim.
.
.
Hayatınıza dair tavsiyelerin başlıklar altında anlatıldığı bir kitap. Kendinizden bir şeyler illâ ki bulacaksınız. "Evet bunları ben de yaşadım, benim de başıma gelmişti." sözlerini okurken kendi kendinize mırıldanabilirsiniz kesinlikle. Aynı hatayı bir daha yapmamak, gittiyse peşinden koşmamak, önce kendini sevmeyi öğrenmek ve daha birçok konuda kaleme alınan satırlar var. Dili ise oldukça akıcı. Hemen bitiveriyor kitap.
#parlakmeltemkitapligi #gülümseyebilmekokuyoruz
260 syf.
·8/10
kitap söz üstüne yazılmış bir kitaptı. Çok güzel sözler vardı içinde ben kitabı çok beğendim. boşu boşuna yazılan sayfalar yok sözlerin arasında da az boşluk var
176 syf.
·Beğendi·Puan vermedi
Tebessüm etmek, gülümsemek, kahkahalar atmak...Dudağımızın küçük bir hareketiyle yaptığımız ama tüm bedenimizi ve ruhumuzu etkileyen en iyi ilaç.

Bu sabah elime aldığım İbrahim Çoban imzalı #gulumseyebilmek kitabı ilk sayfasından son sayfasına kadar farkında olduğum veya olmadığım tüm yaralarımı sardı adeta. Kısa kısa, farklı başlıklar altında, her duygu değişimine hitap edecek sloganlarla bezenmiş, sihirli ve dolu dolu bir kitap. Mutlu olmak, mutluluk saçan insanlarla hayatı paylaşmak, sıkıntılı dönemlerde sabırla ve umutla beklemek, yeri geldiğinde tekrar gülebilmek için bağıra bağıra ağlamak, kendimizi sevmek, yeni ve güzel başlangıçlara adım atmak için size bu kitabı tavsiye ediyorum.
176 syf.
·2 günde·Puan vermedi
Umut aşılayan sizi kucaklayan bir kitap. Kitapta her şeyden önce kendinizi sevmeniz gerektiğini ve gülümsemenin sizin en büyük silahınız olduğunu her sayfada hissediyorsunuz.
176 syf.
·Beğendi·8/10
Yazarın kitabı yazma amacı hayatın zorluklarından dolayı yaralar alan bu yaralardan dolayı yıpranan kişilere umut vermeye onların yaralarını sarmalarına yardım etmek için yazmış.


"Ben senin yaralarını sarmaya geldim.

Seni çok yıpratmışlar, beni seni toparlamaya geldim."


Yaraların sarılması için önce mutlu olmak gerekiyor. Peki mutluluk nedir? İşte bunu anlayarak yaraları sarmaya başlamanın ilk adımını atmaya başlamak gerekiyor.


"Mutluluk, sahip olduklarının kıymetini bilme ve her şeyin en fazlasını istememe yeteneğidir. Elimizde ne varsa onunla yetinebilmek ve onlara teşekkür edebilmektir.başka bir deyişle; mutluluk, anı yaşayabilmektir.

Mutsuz olmak için bahaneler üretme artık çünkü onlar hiçbir şeyi değiştirmeyecekler.

Örneğin, dünyadaki en mutlu ve başarılı insanlara bak; hiçbiri ayrıcalıklı bir geçmişten gelmedi. Çoğu yaşadığı hayatı elde etmek için zorluklarla karşılaştı ve sonuca ulaşmayan her şeye inat çabalamaya devam etti. Pes etmedi. çünkü zorlukların olmadığı yollar mutluluğa götürmez insanı."


Hayatın akışı her zaman istenilen gibi gitmeyebilir. İşte bu zamanlarda kendimize not defteri yapıp hayallerini, dileklerini, sevdiklerini, sevmediklerini seni üzenleri yaz o deftere. Eğer kötü gününde yanında olmayanların kişilerin artık hayatından çıkma vakti geldi. yazarın da dediği gibi; sen o not defterine hayatındaki her şeyi yaz ve onunla birlikte iyiliklerle kalbini temiz tut.


Önce kendine inan ve mutlu olacağını bil. Eğer sen kendin için bir şey yapmazsan kimse senin için bir şey yapamaz.


Kitabın kişisel gelişim tarzında yazılan bir kitap olduğunu söylemem gerekiyor. Yazar kitapta, hayattan bazı kesitler vererek bir çok başlık altında öğütler veriyor. Eğer kişisel gelişim kitabı okumaya başlamak istiyorsanız bu kitabı sevebileceğinizi sizi bazı konularda silkebileceğini düşünüyorum.
176 syf.
·7/10
Neye değer vermemiz gerektiğini ve hayatınıza yön vericek cümlelerle sizi kendinde tutan bir kitap eğer biraz insanlardan uzaklaşıp kendinize yönelmek isterseniz okuyun derim.

Yazarın biyografisi

Adı:
İbrahim Çoban
Tam adı:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 8 okur beğendi.
  • 108 okur okudu.
  • 4 okur okuyor.
  • 73 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.