İlay Yüksel

İlay Yüksel

Yazar
7.4/10
20 Kişi
·
20
Okunma
·
2
Beğeni
·
376
Gösterim
Gittin.
Ben, iki aydır evimiz gibi olan otel odasında, camın önündeki o eski koltukta oturuyordum. Sen ise tüm hayatını bir bavula doldurup, gidiyordun. Kapı ardından kapanmıştı ve zaten iki başımıza olduğumuz bu ülkede artık yapayalnız kalmıştım. Acıdan yorulur mu insan? Yoruldum, yorgunluktan uykuya daldım. Aklımda son kalan: sen ve ben. Maçka Parkı'nda çimlere uzanmışız. Mayıs mı? Haziran mı? Hafif serin bir yaz akşamı sanki… Cırcır böceklerinin sesini bastırıyor sesin, bir taraftan beni kendine çekerken: "Hayat bizi nereye, nasıl savurursa savursun, sonsuza kadar elini tutmaya devam edeceğim." diyorsun. Gençlik, çocukluk… Gülümseyip sana sokuluyorum… Olur mu dersin bir şansımız daha? Ne dersin, şanslı mıyızdır o kadar? Bakarsın olur… Belki yine o Balık Tutan Şaşı Kedi Sokağı'nda…
Uyandığımda yaşayacağım acıyı bile bile gözlerimi kapatıyorum...
Acıdan yorulur mu insan ? Yoruldum , yorgunluktan uykuya daldım...
Mehmet ve Gün..Aşk dolu 15 senede yaşanan acı tatlı günlerin anısını Gün'ün kelimeleriyle okumanızı kesinlikle tavsiye ediyorum..Dilerim birgün herkes ilk görüşte aşık olduğu insanla yaşlanır ...Mutlu sonlar mutlu kılar ...Kesinlikle okuyun ve okutun ..
Kitabı okumaya başlamadan önce büyük beklentiler içerisinde değildim ama içimde kitaba karşı bir merak vardı. Kitabı elime aldıktan sonra nasıl bittiğini anlamadım zaten. Yazarın kalemi çok sıcak, samimi ve içtendi. Ben Mehmet ile Gün'ü çok sevdim. Zaten kitabı bitirdikten sonra da kendimi Balık Tutan Şaşı Kedi Sokağı'nda buldum :)
İki sefer okudum.. İkisinde de altını çizerek, bazen gülümseyip bazen gözyaşı dökerek okudum. Gün ile Mehmet'in o mütevazi Bodrum sokağında başlayan hikayesi iliklerime işledi adeta..
Balık Tutan Şaşı Kedi Sokağı ismi bile okuyucuda bir merak uyandırıyor. "Acaba ismi nereden geliyor?" Sorusuna da okuyunca cevap buluyoruz.
Kitabın yazarın ilk kitabı olduğunu duyunca çok şaşırdım. Ilk kitabı olmasına rağmen gayet başarılı. Hatta hiç beklemediğim kadar... Olaylar günlük tarzında anlatılıyor. Iki farklı zaman var. Birisi yakın geçmiş diğeri ise uzak geçmiş zaman. Kitabın ileri sayfalarında bu iki zaman birleşiyor. Kitap günlük tarzı olduğu gibi mektup özellikleri de taşıyor. Sanki özellikle kitaptaki o beklenen kişi okusun diye yazılmış havası var.
Bir genç kızın hayalleri ve umutları, ailesi ve sevdikleri...
Herkesin etrafında gördüğü tanıdığı birilerini bulabileceği bir eser olmuş.
Okudukça daha çok seveceksiniz
#kitapyorum
15 yıl önce romantik bir sahil kasabasında başlayan gün ile mehmetin güzel aşkını anlatan güzel bir hikayeydi.
Sevdiği insanlar için her fedakarlığı yapan gün herşeyini resimlerle anlatan fedakar bir kadın.
Hayatında annesi, carmen ve mehmetten başka kimsesi olmayan gün okul dışında kimsesiz çocukların olduğu vakıfa gider ve onları ölmüş çocuğuna veremediği sevgiyi şefkati verir. Yaşı büyük ama olgun olan Bora hayatını değiştirir onu yaşama bağlar.
Okurken birinin size kitap oluduğunu hissediyorsunuz akıcı ve güzel bir anlatımı vardı. Sıkılmadan okunacak kitaplar arasında..
#ilayyüksel
#balıktutanşaşıkedisokağında
Gün ile Mehmet' in aşkı.. Klasik aşk hikayeleriyle kıyaslanamayacak, herkesin kendinden bir parça bulabileceği kadar içten ve gerçek.. Bir ilk roman olduğuna inanamıyorum.
Kesinlikle çok güzel bir aşk hikayesi. Yazarı genç ama kalemi çok kuvvetli. Sıkılmadan okuyacağınızı garanti ederim..Okuyun ve yaşayın Balık Tutan Şaşı Kedi Sokağındaki güzel saf aşkı...
Çok zevkle okuyorum. Yazarın ilk kitabıymış, dilbilgisi ve konuların geçişi çok güzel. Çok başarılı yazılmış bir kitap. Herkese tavsiye ederim..
Son zamanlarda sosyal ağ'da sıklıkla gördüğüm bir kitaptı, hemen sipariş verip bir solukta okudum. Hikaye, kurgu ve anlatım çok etkileyici. Sanıyorum yazarın ilk kitabıymış, gerçekten çok başarılı. Okumanızı tavsiye ederim.

Yazarın biyografisi

Adı:
İlay Yüksel
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 2 okur beğendi.
  • 20 okur okudu.
  • 3 okur okuyor.
  • 13 okur okuyacak.