Işık Taban

Işık Taban

Yazar
9.8/10
4 Kişi
·
9
Okunma
·
0
Beğeni
·
22
Gösterim
Adı:
Işık Taban
Unvan:
Gazeteci - Yazar
Fethiyelilerin Belediye Bandosu'nun çaldığı memleket havası ile birden dağılıveren endişeler, sırtlarında kader gibi taşıdıkları içinde birkaç kat çamaşır olan bir bohça ile altına sığınabilecekler bir dam arayışları, günlük nafakalarının peşinde bütün gün süren çabaları, akşam eve dolu bir file götürebilmenin mutluluğu, sevdalar, ayrılıklar, vuslatlar, hasretler, velhasıl her şey hayata dahildi.
Bütün duygular en yalın haliyle yaşanır, ertelenmez, ruhları kemirip çürütmesine izin verilmez, müzikle, dansla dışa vurulur. Bir şarkıyla, iki parmağın havada şaklatılmasıyla yaşanır biter. Yeni güne hep taze duygularla başlanır.
Bir daha asla açılmayacak kapının bir ömür boyu özenle saklanmış anahtarı, bir vapurun loş ambarında yok olup giden bir babanın yüzü, ömrünü çocukları için didinerek geçiren bir annenin Langaza'daki bir fotoğrafçının objektifinde donup kalmış gençlik hali ve kendi yüzünün bir damla gözyaşının hareleri arasındaki paramparça olan silüeti...
Dünyanın adaletsizliğine itiraz etmek hiç değilse tutsak uçurtmaların özgürlüğü için mücadele etmek insanlığa dahildir aslında.
Işık Taban
Sayfa 25 - İş bankası kültür yayınları
107 syf.
·Beğendi·10/10
Işık Taban, ilk kez yayımlanan bu eserinde mübadelenin derin izleriyle beraber yurt arayışına girmiş, acıları ve ayrılıkları tatmış insanların yolculuğuna okuru davet etmektedir.
Langaza Ovası’ndan Fethiye’ye uzanan bu yolculukta ,hayatlarını sürdüren diğer insanların, bacaları tüten diğer evlerin mutluluklarına ortak olacaksınız.
Hamam Sokağı’nda ikindi vakti başlayan hayatlar, curcunalar, düğünler sizleri zaman zaman da hüzün yüreğinizin derinliklerine tatlı bir buse konduracaktır.

Yazarın biyografisi

Adı:
Işık Taban
Unvan:
Gazeteci - Yazar

Yazar istatistikleri

  • 9 okur okudu.
  • 6 okur okuyacak.