Yazar
İsmail Pişer

İsmail Pişer

Yazar
BEĞEN
TAKİP ET
8.2
20 Kişi
37
Okunma
4
Beğeni
154
Gösterim
Ayşen dinç
Dijital Balina'yı inceledi.
192 syf.
·
7 günde
·
Beğendi
·
8/10 puan
Okudum… ve bitti… Eeee ya sonra da kaldım ben. Hoşuma gitti, beğendim yazarcığımın kalemini, biraz sivricee ama olsun o da lazım bize.Altını çizeceğiniz ve araştırmayı planladığınız çok mesele çıkacak önünüze. Yazar kitapta birçok toplumsal olaya değinmiş, karakterleri konuşturmuş bizler için. İstismarlar, kadın cinayetleri ve özellikle kadının toplumdaki yeri… Ebeveynlerin çocuklarına karşı olan ilgisizliği, sorumsuzluklarından ve bununla gelişen çocukların internet ve ekran bağımlılığına acı bir noktadan değinmiş. O kadar ki çocukların ne durumda olduklarını göremeyecek kadar kaptırmışlar dünya hallerine kendilerini. Kitabımız Kaan KOLPA’ nın ölümü ile başlıyor, Samet’in cinayeti çözme çabaları ile cinayetin öncesi ve sonrasında zincirleme olarlar… Samet bütün iplerin uçlarından tutmaya uğraşıyor. Peki "Mavi Balina Oyunu" bunun neresinde, tam içerisinde yer alıyor. Peki ya sonra… Hepiniz alın ve keyifle, merakla, evet kesinlikle bu şekilde oluyor ne yapmalıyım diyerek okuyun.
Dijital Balina
8.8/10
· 18 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
5
Betül Karakoç
Dijital Balina'yı inceledi.
192 syf.
·
Beğendi
·
10/10 puan
Dijital Balina ~ İsmail Pişer ~ #alıntı "Bu mail senin ölüm fermanın Kaan. Hayasızlığının bedelini er ya da geç ödeyeceksin." #okudumbitti #kitapyorumu Herkese merhaba Sevgili @ismailpiser 'in polisiye romanı Dijital Balina' nın yorumu ile geldim. . Ünlü youtuber Kaan Kolpa'nın gizemli ölümünün ardında kim ya da kimler var? . Sosyal medya fenomeni Kaan, bir sabah aldığı tehdit içerikli mail ile tedirgin olsa da çok üzerinde durmaz. Ama tedbiri elden bırakmamak için liseden arkadaşı komiser Samet'e bu mailden bahseder. Konuşma sonrası köpeği Luigi'yi parka çıkarır ancak geri dönemez. Ölüm kendisini o parkta köşeye sıkıştırmıştır. Peki ama neden? Kaan neden öldü? Katil kim? . Cinayeti çözmeye çalışan Samet diğer yandan karşılaştığı internet oyunu ile çocukları intihara sürükleyen bu oyunun da peşine düşer. Acaba bu oyun ile Kaan Kolpa'nın nasıl bir bağlantısı var? Gerçek yaşam ile sanal ortamın bir araya geldiği bu gizemli kitabı okumak için acele edin. Çünkü gerçekler sizi şoka uğratacak. . Kitap akıcı ve sizi sıkmayan bir üslupla yazılmıştı. Zaten kitabın kısa olması ve olayların birbiri ardına sırlarla çevrelenmesi elinizden bırakmadan okumayı teşvik ediyor. . Bu türü sevenlere tavsiye ediyorum. Yazara yazım hayatında başarılar dileyerek ve daha çok polisiye roman kaleme almasını rica ederek yorumumu sonlandırıyorum. Bu kitabı bana öneren canım ablam Ayşegül Sarıoğlu tekrar teşekkür ederim iyi ki okudum.
Dijital Balina
8.8/10
· 18 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
5
Elif özkan
Dijital Balina'yı inceledi.
192 syf.
·
9/10 puan
Kitabı bir kaç saat içinde hızla bitirdim. Sizi yormayan, ayrıntıya boğmayan akıcı bir dille anlatılmış. Severek okudum ve sevmemin en büyük sebebi de işlediği konunun hassas bir konu olmasıydı. Şöyle ki; bir zamanlar haberlere konu olmuş ve bir çok çocuk ve gencin intihar etmesine sebep olan sanal oyun “mavi balina” yı anlatıyor. . Mavi Balina Oyunu; 50 görevden oluşuyor ve bu görevler gerçek hayatta yapılması gereken görevler oluyor. Her görevi gerçekleştiren bir üst göreve geçiyor ve en sonunda kişinin zayıflıklarından ve korkularından faydalanılarak intihar etmesi isteniyor. Kitabımız da ünlü bir Youtuber’ın cinayeti ile başlıyor. Bu cinayette araştırma yapanlardan biri de Samet polistir. Samet, biraz saf bir kişiliğe sahip olmakla birlikte cinayeti çözmeye en çok yaklaşan kişidir fakat saflığı maalesef ki parça parça öğrendiği gerçekleri birleştirmeye yetmiyor ve bu da başına büyük bir bela oluyor. Youtuber ın ölümü tek vaka olmuyor , onun dışında birde çocuk intihar vakası geliyor ve işler çıkılmaz hale ulaşıyor. En büyük şüphelilerden biri de Youtuber’ın sevgilisi Asuman. Fakat Samet’in gözünde Asuman suçsuzdur. Peki o zaman gerçek katil kim? Okuyup öğreniyoruz. . Kitapta diğer bir sevdiğim şey doğal oluşuydu. Yaşanılanlar ve davranışlar gerçekmiş gibi hissettiriyor. Küçük bir eleştiri ise kitabın sonu için bırakıyorum . Biraz daha devam etmeliydi düşüncesindeyim. Onun dışında özellikle bu sanal oyunlar hakkında çocuklarımızı yeterince bilgilendirmeli ve takip etmeliyiz. Bu kitapta bunu bize yeniden hatırlatmış oldu. Farkındalık adına da güzel bir eser olmuş
Dijital Balina
8.8/10
· 18 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
16
Sofistike_kedi
Dijital Balina'yı inceledi.
192 syf.
·
6 günde
·
Beğendi
·
Puan vermedi
✒Dijital Balina #kitapyorumu ✒ . Kaan Kolpa, ünlü bir YouTuber'dır. Bir gün ölüm tehdidi olan bir mesaj alır. Bu tür mesajlar onun için çok normaldir yine de bu mesajı eskiden okul arkadaşı olan polis memuru Samet'e bildirir. Ancak aynı gün evinin yakınlarındaki bir parkta köpeği ile birlikte ölü bulunur. Samet, bu olayı araştırmaya başlar. Buldukları çok şaşılacak şeylerdir. Gizli kapaklı bir evlilik, Gürcü mafyası, yüklü miktarda para aktarımları... Ancak en ilginci bir zamanlar ekranlarda bizlerinde çok gördüğü mavi balina oyunudur. Oyunda çocuklara sonu intihara varan zalimce görevler verilir. Acaba Kaan Kolpa cinayeti ile bir ilgisi var mıdır? Bu sorunun cevabını veriyor kitap. . Yazarımızın ilk çıkan kitabı Benimle Mitoz Bölünür müsün? 'ü okumuş ve çok beğenmiştim. Farklı bir tür olmasına rağmen Mavi Balina, beklentimi yüksek tuttuğum bir kitaptı. Ve fazlasıya karşıladı diyebilirim. Bir polisiye sever olarak merakla okuyup bitirdim. Dili çok akıcı. Sonunu az çok tahmin etmiştim ama tahminlerimden farklı çıktı. İpuçlarının tamamı ortada ama yazarımız sonu bize bırakmış. En çok hoşuma giden kısmı bu gizem oldu. Bence bu gizem için 2.kitabı hak ediyoruz. . Polisiye okumayı severlere tavsiyemdir. . Keyifli ve kitaplı günler.
Dijital Balina
8.8/10
· 18 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
6