İsmet Işık

İsmet Işık

5.4/10
9 Kişi
·
17
Okunma
·
0
Beğeni
·
483
Gösterim
Adı:
İsmet Işık
Unvan:
Türk Yazar
Kitap içinde metafiziksel öğeler barındırıyor ve bunlar insanı rahatsız etmeden verilmiş. Müneccim olan bir kadını ve başından geçenleri konu edinmiş kitap. Bu kadına gelen insanların başından geçenler, çarpık ilişkiler ve bozuk psikolojiler kitabı daha ilgi çekici bir hale getirmiş. Aynı zamanda kitapta belirgin bir karamsarlık oluşuyor okurken nedenini çözemedim tam.
Bölümler bir şimdiki zaman bir geçmiş zaman şeklinde yazılmışlar. Bu bir yandan iyi bir yandan kötü. Geçmişteki olaylarla birlikte şimdiki zamanı inceleyince daha iyi anlaşılıyor olay. Fakat tam heyecanlı bir bolum bitişinde diğer bölümde geçmişin anlatıldığı kısmı üstünkörü geçmeme neden oldu benim.
Final kısmı sürprizli. Itiraf etmek gerekirse biraz klişeleşmiş bir finaldi.
__spoiler
Her şey yalnızca komada görülen rüya gibi bir şeyden ibaretmis. Boşuna okumuş gibi hissettiriyor insanı
__spoiler
Kısacası okunmaya değer ama öncelikli bir kitap değil.
Kitabın akıcılığı ve anlatım şekli çok hoş. Aslında kitabı alırken "Binbir Gece Masalları" tarzında bir şey beklerken aslında normal bir roman olarak karşıma çıkması beni her ne kadar şaşırtsa da kitap Tülin adlı bir Bilici'nin hayatını ve yaşadıklarını çok sade bir şekilde anlatıyor. Sonu her ne kadar çok klişe bir ters köşe etkisi yapsa da okuyucuyu şaşırtma konusunda çok başarılı

Yazarın biyografisi

Adı:
İsmet Işık
Unvan:
Türk Yazar

Yazar istatistikleri

  • 17 okur okudu.
  • 4 okur okuyor.
  • 6 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.