İsmet Özkan

İsmet Özkan

Tasarımcı
9.5/10
12 Kişi
·
14
Okunma
·
1
Beğeni
·
25
Gösterim
Adı:
İsmet Özkan
Unvan:
Grafik Tasarımcı
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
Yeni nesil genç kardesimizin yüreğine sağlık...
Gençlerin önlerini açmak lazım.
Gelecek eğitimli terbiyeli saygılı efendi delikanlı bu gençlere emanet.
Yüreğinden kalemine usulca akıttığına inandığım ilk tecrübesinde sizlerinde destek olacağını umuyorum.
Kalplerinin manevi hazzı kaybetmeden bu sürur ve eline aldıkları kalemlerle geleceğe de yön tutabilsinler diye.
Unutmayalım ki edebiyat ve şiir tarihte her zaman gelecek vaad etmişti.
Liseli bir gencin kaleminden yüreğinden sizlere ulaşmasını dilediği bir eser.
Koca yürekli insanlara selam olsun.
126 syf.
·20 günde·Beğendi·10/10
Meyrem Karadeniz'in "Kayıp Tufan" adlı ikinci kitabı olan bu romanı, Tilki Kitap tarafından Ocak 2020 yılında yayımlandı.

Eserde, kitaba da "Kayıp Tufan" olarak ismini veren, Tufan adlı karakterin bol mücadele ile geçen hayat hikâyesi anlatılır. Bir Anadolu insanının romanıdır. Bizi anlatır bir nevi. Tanıdık olduğumuz, yaşarken hissettiğimiz satırlardır anlatılanlar. Bir çırpıda okunur ve bitiverir kitap. Sürükler okuyanı tanık olduğumuz bir hayat hikâyesi içerisinde. Birçok karakter ile tanışırız Tufan sayesinde. Gerçek hayatta böyle değil midir zaten? İnsan yığınları olur çoğumuzun hayatında. İhanet edenlerle iyilik edenlerin harman edildiği, yığıntılardır insan ömrünün badireleri. Bu güzel romanı için yazara teşekkür ediyor, kaleminin daim olmasını diliyorum.

Bir başka husus ise, sadece bu kitap için söylemiyorum, yayınevlerinin editörlük hizmeti konusundaki vasatlığı. Noktalama işaretleri, imlâ ve anlatım bozukluğu bilgisi yok denecek kadar az, üç beş kitap okudu diye kendini edebiyat âlimi sanan, kendini beğenmişlerle dolu ortalık. Ya işinizi bu işin hakkını vererek yapın ya da hiç yapmayın. Yazar emeğini hiçe sayan, eserleri katleden bu şahsiyetler lütfen uzun dursun bu camiadan. Ya yayınevlerinin dünya para alıp, editörlük hizmetini de vasata indirgeyerek yayım hayatında varlık sürdürmeleri! Rezillik. Tam bir kepazelik. Yazarları sömürdükleri yetmiyor, üstüne eserleri de katletmekte üzerlerine yok. İşini iyi yapan yayınevlerinin yanından da her yazar geçemiyor maalesef. Eserleri, değerlendirmeye bile alınmıyor. Ya büyük referanslarınız olmalı, ya da çok paranız...

Kitap hakkındaki düşüncelerimi ve camia hakkında eleştirilerimi burada sonlandırıyor, yazara yazın hayatında başarılar diliyorum.
218 syf.
·6 günde·Beğendi·8/10
İkiyüzondört sayfadan oluşan romanımız Meryem ve Mustafa'nın denize balık için açılmaları ile başlıyor.
Ama o gün denizde hiç beklemedikleri şeyler olacaktır. .
Kaçak yolcuları vardır. Zıpır Cafer küçük teknede bir kovalamaca ile Annesine yakalanır. .
Romanımız başladığı gibi sürükleyici bir şekilde devam ediyor
174 syf.
·3 günde·Beğendi·10/10
Güzel bir kitap bitirince yazarıyla çay içmek ve hadi anlat, demek isterim çoğu zaman. Mesai arkadaşımın romanını okuduktan sonra bu istegimi gerceklestirebileceğim icin kendimi şanslı hissediyorum. Hucurat suresinde Allah insanları tanımaları için boylara ayırdığını söylüyor ama bu boylar kendilerine bile ait olmayan bu dünyayı sahiplenmek için kavgaya düşüyor. Başkasından üstün olmak ve hep daha fazlasını kazanmak için kardeş kardeşe dusman oluyor. Bu amaçla milletlerin dış siyasette takındıkları tavırları kişilere karakter olarak yükleyerek ülkelerin dış siyasetleri ve büyük devletlerin kardeşi kardeşe kırdırma politikasını çok güzel anlatmış yazar. Dünya üzerinde dönen algı olaylarıni daha net görmek için okumanızı tavsiye ediyorum.

Yazarın biyografisi

Adı:
İsmet Özkan
Unvan:
Grafik Tasarımcı

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 14 okur okudu.
  • 25 okur okuyacak.