Jack D. Schwager

Jack D. Schwager

Yazar
8.5/10
36 Kişi
·
91
Okunma
·
2
Beğeni
·
387
Gösterim
Adı:
Jack D. Schwager
Unvan:
Yatırım Yöneticisi
Başarıyı nasıl yorumluyorsunuz?
Ben başarıyı yorumlamam, kutlarım. Bence başarı, kişinin parasal kazancı gözetmeksizin, kendine uygun olan mesleği bulması ve yapmasıdır. (Ed Seykota)
"Serseri olmak isteseydim, en başarılı serseriyi bulur ve ondan nasıl serseri olunduğunu öğrenirdim. Başarısız olmak isteseydim asla başarılı olmamış bir adamdan tavsiyeler alırdım. Her konuda başarılı olmak isteseydim, çevremde başarılı olan insanları örnek alır ve başarıyı nasıl yakaladıklarına bakardım."
Serseri olmak isteseydim, en başarılı serseriyi bulur ve ondan nasıl serseri olduğunu öğrenirdim. Başarısız olmak isteseydim, asla başarılı olmamış bir adamdan tavsiyeler alırdım. Her konuda başarılı olmak isteseydim çevremde başarılı olan insanları örnek alır ve başarıyı nasıl yaşadıklarına bakardım.
Nadiren görüştüm çok iyi bir yatırımcı vardı ve bir gün bana şöyle demişti: “Tek yanlışım 28 yıl boyunca yaptığım hatalardır”
Ne kadar disiplinli olursanız, piyasada o kadar çok kazanırsınız. Söylentilere de safsatalara ne kadar kulak atarsanız, o kadar çok para kaybedersiniz
533 syf.
·29 günde·Beğendi·9/10 puan
Borsa ve ekonomi piyasaları ile ilgilenen herkesin okuması gereken bir kitap. Akıcı ve aynı zamanda öğretici. İçinde sadece para yok aynı zamanda bilgelik var.
533 syf.
·8/10 puan
Ünlü traderlar ile yapılan röportajlardan oluşan bir kitap. Çoğunluk teknik analiz üzerinde uzmanlaşmış kişiler. Birbirinden çok farklı stratejileri olmamalarına rağmen kazanmışlar. Uzun vade yatırımcı olmak isteyenler için çok faydalı olacak bir kitap değil. Okunabilir.. farklı görüş ve düşünceler için faydalı diye düşünüyorum.
533 syf.
·38 günde·Beğendi·10/10 puan
3.kez okuyorum eger borsayla ilgileniyorsaniz okumaniz gereken bir kitap.
Bi cok borsacinin tavsiyelerini yasadiklari olumsuzluklari ve tecrubeleri ele aliyor. Siddetle tavsiye ederim.
533 syf.
·8/10 puan
Borsa alanında başarılı olmuş kişilerle röportajları içeren bir kitap. Teknik analiz, temel analiz, hisse senetleri, bonolor vs her konunun uzmanından kendinize bir şeyler katabileceğiniz bir kitap. Doğrudan borsayla ilgili detaylı bilgiden çok strateji, yaptıkları hatalar, öz eleştirilerinden bahsediyorlar. Sıkmadan detaya boğmadan oldukça iyi bir şekilde aktarılıyor konular...
533 syf.
·190 günde·Puan vermedi
Borsa ile ilgilenen insanlara tavsiye edebileceğim kitap. Burada anlatılan büyük yatırımcıların nasıl bir zorlukla ve aşamalarla bu hallere geldiği ve kafalarında nasıl bir strateji kurdukları.
Tarzı veya merakı olmayan bir insana tavsiye etmem çünkü anlamakta zorluk çekebilir.


Tavsiye: alanına göre %85
Yaş aralığı: 18-60
Dil: kendi alanında normal ve anlaşılır
Konu: borsa ve psikoloji

Her insanın merakı olmayabilir kitaplara, fakat bu kitaplar yaşayamayacağınız hayatları ayaklarınızın altına sunar.
533 syf.
·17 günde·Beğendi·7/10 puan
Uzun vadeli olarak hisselere yatırım yapan değer yatırımcıları için çok faydalı bir kitap olduğunu söyleyemeyeceğim ancak her biri alanında dünyanın en iyilerinden olan traderlarla yapılan röportajları okumak yine de bilgilendirici diyebilirim.

Kitapta en çok rahatsız olduğum konuysa neredeyse her sayfada yapılan inanılmaz imla hataları. Uzun zamandır bu kadar çok imla hatası barındıran bir kitap okumamıştım. Bu durum okuyucuyu inanılmaz yoruyor. Yıllardır basılan bu kitap nasıl bu kadar çok imla hatası barındırabiliyor gerçekten hayret ediyorum doğrusu.

Bu kitap hiç mi okunmuyor basımdan önce, hiç mi denetimden geçmiyor?

Yazarın biyografisi

Adı:
Jack D. Schwager
Unvan:
Yatırım Yöneticisi

Yazar istatistikleri

  • 2 okur beğendi.
  • 91 okur okudu.
  • 19 okur okuyor.
  • 202 okur okuyacak.
  • 3 okur yarım bıraktı.