Jack D. Schwager

Jack D. Schwager

Yazar
BEĞEN
TAKİP ET
koseli-arti
coklupaylas
ucnokta_yatay-1
yildiz
8.5
62 Kişi
okuyor-dolu
175
Okunma
v3_begen_dolu
5
Beğeni
goz
718
Gösterim
Kitaplarını Satın Al
bilgi
Sponsorlu
Unvan
Amerikalı tüccar ve yazar
Doğum
Anvers, Belçika, 27 Haziran 1948
Yaşamı
27 Haziran 1948'de Belçika'nın Antwerp kentinde, ABD vatandaşlığına alınmış olan Emil ve Margaret Schwager'ın oğlu olarak doğdu. Brooklyn College'dan Ekonomi alanında lisans derecesine (1970) ve Brown Üniversitesi'nden Ekonomi alanında yüksek lisans derecesine (1971) sahiptir. 10 Mayıs 1974'te Jo Ann Wolkov ile evlendi ve bu evlilikten 3 çocuk sahibidir. Vadeli işlemler ve riskten korunma fonları konusunda uzman olan Schwager aynı zamanda finans kitapları yazarıdır. Dünya çapında keşfedilmemiş ticaret yeteneklerini bulmak ve bilinmeyen başarılı tüccarları yatırım sermayesi kaynaklarıyla birleştirmek için tasarlanmış bir platform olan Fund Seeder'ın (fundseeder.com) kurucularından biridir. Jack Schwager, Londra merkezli bir risk koruma fonu danışmanlık firması olan Fortune Group'un (2001-2010) ortağıydı. New York'ta, Wall Street'in önde gelen şirketlerinden Prudential Securities, Paine Webber ve Smith Barney dahil olmak üzere çeşitli finans firmaları için yirmi yıldan fazla vadeli araştırma direktörü olarak çalıştı
534 syf.
·
Puan vermedi
#bence #inceleme Borsa Sihirbazları, Jack D. Schwager, Mart 1998, Scala Yayıncılık 24 yıl önce bin heyecanla bir çırpıda okumuştum. Yıllar geçse de okuduğunuz ve notlar aldığınız her kitap sessizce kendisini hatırlatmaktadır. + Hisse senetleri diğer emtialar gibidir, kaliteli bir şeyi ucuza alamazsınız. + Risk hafife alınarak oynanacak bir oyun değildir; hataları affetmez. Riski kontrol edemezsiniz, sonunda kaybeden siz olursunuz. + İhtimaller avantajlı hale geldiğinde pozisyon alabilmek gerekli + Dengeli, risk kontrollü ve trende uygun bir biçimde işlem yapıldığında, başarı kaçınılmazdır. + Para kazanırken en önemli şeylerden biri, zararını kontrol edebilmektir. + Ev ödevinizi yapın. Günü özetleyin. Neyi doğru neyi yanlış yaptığınızın muhasebesini yapın. Bu, ödevinizin bir kısmıdır; diğer kısmı ise bunun izdüşümüdür. Yarın ne yapmak istiyorum. Tersi bir durum olursa ne yaparım? Ya hiç birşey olmazsa, o zaman ne yaparım? Bütün ihtimal dahilindeki şeyleri düşünün. Reaksiyon göstermek yerine, öngörü sahibi olun ve plan yapın. " Bindiğiniz teknenin içerisinde su birikmişse, bu suyu dışarı atmak için başka bir delik daha açamazsınız."
kamera
Borsa Sihirbazları
kamera
Jack D. Schwager
ucnokta_yatay-1
yildiz
8.6/10 · 168 okunma
alinti_ekle-2
Okuyacaklarıma Ekle
533 syf.
·
190 günde
·
Puan vermedi
Borsa ile ilgilenen insanlara tavsiye edebileceğim kitap. Burada anlatılan büyük yatırımcıların nasıl bir zorlukla ve aşamalarla bu hallere geldiği ve kafalarında nasıl bir strateji kurdukları. Tarzı veya merakı olmayan bir insana tavsiye etmem çünkü anlamakta zorluk çekebilir. Tavsiye: alanına göre %85 Yaş aralığı: 18-60 Dil: kendi alanında normal ve anlaşılır Konu: borsa ve psikoloji Her insanın merakı olmayabilir kitaplara, fakat bu kitaplar yaşayamayacağınız hayatları ayaklarınızın altına sunar.
kamera
Borsa Sihirbazları
kamera
Jack D. Schwager
ucnokta_yatay-1
yildiz
8.6/10 · 168 okunma
alinti_ekle-2
Okuyacaklarıma Ekle
534 syf.
·
13 günde
·
Beğendi
·
10/10 puan
Merhaba borsaya merak duyanların okumasını tavsiye ederim. 1980'li yıllarda yazılan bu kitapta başarılı alım-satım cılarla (trader) yapılan röportajlarda onların bakış tarzları, psikolojilerini yönetmeleri, stratejileri disiplinleri, riske karşı anlayışları hakkında çok farklı insanları tanımış oluyorsunuz. Bu kitaptaki röportajlardan kendimize çıkarttım özel anlam olarak şunu sizinle paylaşmak isterim hepsi neredeyse Bu işe ilk başladıklarında sermayelerinin çoğunu kaybetmişler. Sonra bunlardan ders alıp kararlı ve cesur olarak yola devam etmek isteyenler ödüllerini kazanmışlardır. Kitapta ayrıca kendini tanımakla ve piyasadan beklentilerle ilgili çok önemli bilgiler vermektedir. Keyifli okumalar dilerim.
kamera
Borsa Sihirbazları
kamera
Jack D. Schwager
ucnokta_yatay-1
yildiz
8.6/10 · 168 okunma
alinti_ekle-2
Okuyacaklarıma Ekle
50 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
;