Jacob Field

Jacob Field

Yazar
6.4/10
12 Kişi
·
25
Okunma
·
0
Beğeni
·
318
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
Güç zehirlenmesi yaşayan ve gücü elinde bulunduran insanoğlunun kendi cikarina uygun olanlari elde etmek icin ne kadar vahşileştiğini anlatan bir kitap.
Meraklilar icin ilgi çekici bir kitap olabilir..
Dikkat spoiler içerir.
Milattan önce binli yıllardan başlayarak günümüze kadar olan süreç içerisinde dünya çapında yaşanan katliamlar, doğal afetler, işkenceler ve daha bir çok şeyden oluşan kanlı bir tarihin anlatıldığı güzel bir araştırma eseri. Özellikle orta çağda Avrupa'da yaşanan ve din temelli olan savaşlar ve katliamlara yer verilen bu kitapta, Amerika kıtasının keşfedilişinden sonra yaşananlar, Çin tarafındaki siyasi entrikalar ve katliamlar, cadı yakma ritüeli, engizisyon mahkemeleri ve daha niceleri anlatılıyor. Toz pembe sanılan medeniyet dünyasının aslında nasıl bir şey olduğunu yüzümüze çarpan bir kitap bu.
* Kitabın ilk baskısı 2012'de "One Bloody Thing After Another" adıyla yapılmıştır. Türkçe'ye 2015'te kazandırılmıştır.

* M.Ö. 1000 yılından başlayarak 20. yüzyıl başlarına kadarki tarihte bilinen kanlı olayları anlatır.

* Bu olaylar arasında çok sayıda katliam, suikast, işkence, sapkın cinayetler, ensest ilişkiler vb. vardır. Kitapta özellikle işkence yöntemleriyle ilgili fazlaca örnek bulunmaktadır.

* Kısacası, tarihin düşündüğümüz kadar acısız ve vahşetsiz olmadığını bir kez daha hatırlatabilecek; kolay okunan fakat bazen mide bulandırabilecek bir kitaptır.
Birbiriyle bağlantısız olayları anlatıyor. Dünyanın farklı yerlerinde farklı zamanlarda yapılmış katliamlar, işkenceler, cinayetler vs göz önüne getiriliyor.
İnsanın ne kadar vahşileşebileceğini görmek isteyen varsa- ki sanmıyorum- okuyabilir
Birkaç sayfalık bölümlerden oluştuğu için çabuk bitiyor Ama genel anlamda pek faydalı bir kitap bulmadım.

Yazarın biyografisi

Adı:
Jacob Field
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 25 okur okudu.
  • 2 okur okuyor.
  • 21 okur okuyacak.
  • 2 okur yarım bıraktı.