Jacob Field

Jacob Field

Yazar
6.8/10
21 Kişi
·
51
Okunma
·
2
Beğeni
·
349
Gösterim
Adı:
Jacob Field
Unvan:
Yazar
Vaftiz ayininin korkunç bir paradisi olsun diye bebekler ebeveynlerinin kanıyla vaftiz edildi ve ceninler anne karnından çıkarılıp Seine Nehri'ne fırlatıldı.
Cengiz Han düşmanlarına korku salma konusunda ustaydı. Ordusu bir şehri ele geçirdiğinde her Moğol savaşçısının öldürmesi gerektiği belirli bir insan sayısı vardı. Emrin yerine getirildiğini kanıtlamak için katledilenlerin kulaklarını çuvallara topluyorlardı. Başlarındaki subay bunları daha sonra sayıyordu. Katliamın üstünden birkaç gün geçtikten sonra birlikler şehri tekrar kolaçan edip varsa enkazda saklanıp hayatta kalmış olanları da öldürüyorlardı. Bu yöntemler öyle korku saçıyordu ki birçok şehir Moğol ordusuyla savaşmaktansa merhametli davranacaklarını umarak teslim oluyordu.

Mahkumlar, bağıramasınlar diye dilleri koparıldıktan sonra vahşi hayvanlara yem olarak atılıyordu.Hayvan yemi pahalı geldiğinde de ölümcül hayvanları beslemek için sabıkalılar kullanılıyordu.
Tarih, çoğu zaman okul kitaplarında gördüğümüz pislikten arındırılmış kronolojik olaylardan çok farklıdır.
Jacob Field
Sayfa 9 - Maya Kitap 2018
192 syf.
·2 günde·Puan vermedi
Güç zehirlenmesi yaşayan ve gücü elinde bulunduran insanoğlunun kendi cikarina uygun olanlari elde etmek icin ne kadar vahşileştiğini anlatan bir kitap.
Meraklilar icin ilgi çekici bir kitap olabilir..
192 syf.
·Beğendi·8/10
Akıtılan kanların hesabını kim soruyor, insanların yaptığı yanlarına kâr kalıyor mu, işkence aletleri sahibini öldürür mü. Bu kitapta vicdanını unutanlar anlatılır. Insanı hayrete düşüren ve bazende büyük gelişmelerin büyük yıkımların ardından geldiğinde inandıran bir kitap .
192 syf.
·1 günde·Beğendi·7/10
Dikkat spoiler içerir.
Milattan önce binli yıllardan başlayarak günümüze kadar olan süreç içerisinde dünya çapında yaşanan katliamlar, doğal afetler, işkenceler ve daha bir çok şeyden oluşan kanlı bir tarihin anlatıldığı güzel bir araştırma eseri. Özellikle orta çağda Avrupa'da yaşanan ve din temelli olan savaşlar ve katliamlara yer verilen bu kitapta, Amerika kıtasının keşfedilişinden sonra yaşananlar, Çin tarafındaki siyasi entrikalar ve katliamlar, cadı yakma ritüeli, engizisyon mahkemeleri ve daha niceleri anlatılıyor. Toz pembe sanılan medeniyet dünyasının aslında nasıl bir şey olduğunu yüzümüze çarpan bir kitap bu.
192 syf.
·2 günde·Puan vermedi
Birbiriyle bağlantısız olayları anlatıyor. Dünyanın farklı yerlerinde farklı zamanlarda yapılmış katliamlar, işkenceler, cinayetler vs göz önüne getiriliyor.
İnsanın ne kadar vahşileşebileceğini görmek isteyen varsa- ki sanmıyorum- okuyabilir
Birkaç sayfalık bölümlerden oluştuğu için çabuk bitiyor Ama genel anlamda pek faydalı bir kitap bulmadım.
187 syf.
·9/10
Kitaba 9/10 puan veriyorum, çevirisine de 9/10 puan veriyorum. Ortalama 9/10 ediyor. Tarihe, savaşlara ilgi duyanlara kitabı okumalarını tavsiye ederim.
192 syf.
·17 günde·Beğendi·8/10
Eger size anlatilan kahramanlik hlkayelerinden ait oldugunuz ulusu hep hayirsever gosterip savaslari sanki destansi bir masalmis gibi anlatilmasindan vede krallari padisahlari beyleri pasalari kisacasi bilcumle tarihteki yonetici sinifinin mubarek insanlarmis gibi anlatilmasindan biktiysaniz birazda gercekleri gormek duymak okumak istiyosaniz buyrun okuyun..

Yazarın biyografisi

Adı:
Jacob Field
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 2 okur beğendi.
  • 51 okur okudu.
  • 3 okur okuyor.
  • 37 okur okuyacak.
  • 3 okur yarım bıraktı.