Jacquelyn Frank

Jacquelyn Frank

Yazar
8.1/10
27 Kişi
·
65
Okunma
·
6
Beğeni
·
1.072
Gösterim
Adı:
Jacquelyn Frank
Unvan:
Yazar
Doğum:
Long Island NewYork
“Hayattaki her şey, kaderin gerçekten olana kadar hiçbirimizin bilmediği büyük planının bir parçası.”
Jacob yüzünü kadının boynuna döndürdü, orası yuvası gibi olmuştu, bütün olmanın ne demek olduğunu anlıyordu artık. Gülmek, bağırmak, ağlamak, dans etmek, şarkı söylemek ve bildiği tüm dillerde küfretmek geliyordu içinden. Dürtüleri öyle saçma sapan bir şekilde karmaşıktı ki zar zor nefes alıyor olsa da gerçekten güldü. Bir iki dakika sonra daha rahat ve sesli bir şekilde gülmeye başladı. Ta ki kadını kaldırıp üzerinden indirene kadar. Böylece kendisi de yatağın bir ucundan diğerine yayılıp başını geriye ata ata kirişler sallanana dek güldü.
Gözlerini Isabella'ya çevirdi, göz bebekleri hafifçe küçüldü.
"Bir insan."
"Ah, yapma," diye çıkıştı Isabella, sanki vebalıymış gibi iblislerin bunu söylemesi canına tak etmişti. "Evet, insanım. Hemen birileri Jacob'a yardım etmezse bu insanın çok fena tepesi atacak!"
"New York'tan," diye ekledi Gideon. Gözleri Jacob'ın hareketsiz vücuduna şimşek şimşek bakıyordu. "Demir bir bıçakla darbe almış. Büyü yapılmış. Büyünün etkisi geçene kadar yara açık kalacak ve kanamaya devam edecek. Ellerinle kanı durdurmaya çalışman boşuna."
"Noah," dedi Isabella yavaşça, sözleri sıktığı dişlerinin arasından tıslıyormuş gibi çıkıyordu. "Şu sersem herife Jacob'ı derhal iyileştirmezse o kibirli kıçını tekmeleyeceğimi söyler misin?"
"Jacob," dedi usulca Isabella, "nasıl bundan emin olmayayım? Sen benim kaderimsin. Bana bunu bir kehanetin filan söylemesine gerek yok." Uzanıp parmaklarını hafifçe yüzünün çevresinde ve üstünde gezdirdi. "Ruhumun yeri senin yanın. Kalbinin yeri benim yanım. Varlığımın her parçasında hissediyorum bunu. Gecenin en ürkütücü saatinde Bronx'taki karanlık sokaktan geçen aptalı ilk gördüğüm anda hissetmiştim."
"Hımm. Ben de seni seviyorum," diye mırıldandı. Dudaklarına bakıp gülümseyerek onu kızdıramayacak denli nefessiz kalana kadar öptü. Vücuduna yerleşip müthiş kolay bir biçimde ona uyum sağladı. Bu kadın onun için yaratılmıştı, onunla ne zaman temasa geçse bunu anlıyordu. "Bu hayatta pek çok önemli şey gördüm ve deneyimledim," diye fısıldadı, sesi duygularının yoğunluğundan hırıltılı çıkıyordu, "ama seninle tanışana kadar seni sevdiğim gibi bir kadını sevmek nedir bilmiyordum. Benimle yaşamanın kolay olacağına söz veremem. İkimizin de geleceğinde belirsiz olan çok nokta var."
"Biliyorum, Jacob. Bunun peri masalı olmadığının farkındayım. Sonsuza kadar mutlu yaşama olayı her ne kadar çekici bir fikir olsa da benim için fazla baskı demek. Tartışmaya devam edeceğiz, ben yine söylediklerimde direteceğim, seni tam anlamıyla delirteceğim. Ama seni yapabildiğim kadar severek bunu telafi edeceğim."
"Kendime karşı böyle katı olmaya ve seni düzenli olarak sinirlendirmeye devam edeceğim şüphesiz. Seni çok yüksek ihtimalle sıklıkla perişan edeceğim çünkü aşk ilişkisi nasıl yaşanır pek tecrübeli olduğum söylenemez. O kadar uzun zamandır yalnızdım ki, minik çiçeğim, korkarım bu sık sık tökezlememe neden olacak. Ama sana bunu telafi edeceğim, Isabella. Çünkü seni yapabileceğimden de fazla seviyorum." Jacob başparmağıyla Isabella'nın gözünden akan damlayı silerken hafifçe gülümsedi. "Seni ağlatmak istemedim, Bella."
"Elimde değil. Kalbim..." Avcunu sert bir şekilde kalbinin üzerine koydu. "Kalbim patlayacakmış gibi hissediyorum."
"Ne kadar garip, minik çiçeğim. Seninle tanıştığımdan beri kalbim senin sevgini sığdırabilmek için gitgide büyüdü."
"Kader ateş için beni seçti," diye ekledi Noah, Elijah'ın sureti eski halini alıp meltem yok olurken. Öylesine gururla ve saygıyla konuşuyorlardı ki bu enerji Isabella'yı heyecanlandırdı. Noah'ın kuvvetli vücudu belirsizleşip bir duman sütununa dönüşünce nutku tutuldu. Tekrar katı haline dönüşmeden bir süre o biçimde kaldı. "Yeryüzünün çekirdeğinde bulunan lavım ben. Eskileri yakıp küllerinden yenilerinin doğmasını sağlayan ateşim. Kaynarım, köpürürüm, buharlaşırım, patlarım. Güneşin sıcaklığıyım, tüm enerjileri yönetenim. İçimde benim için yanar ateş ve o benim."
"Ateş ve toprak iblisleri türümüzde en nadir bulunanlardır ve en güçlüleridir," dedi Jacob. "Noah kraldır. Liderimizdir."
"Ama ateş havasız yaşayamaz," dedi Elijah, yeşil gözlerinde beliren küstah ışıltıyla.
"Hava toprak olmadan arınamaz," diye karşılık verdi Jacob.
"Beyler, lütfen." Legna bıkkınlıkla iç geçirerek araya girdi. "İsterseniz biz Bella'yla odadan çıkalım da siz öyle sidik yarıştırın ha, ne dersiniz?"
Adından etkilenip almıştım. Fantastik çıktı şansıma :)
Konumuz iblisler. Ama bu tür öyle Supernatural dizisindeki gibi iblislerden değil. Elementlere hükmedebiliyorlar.
Biraz yetişkinlere hitap eden türden içeriğe sahip. Okumak isteyenlerin bilgisine.
Seriye giriş kitabı olarak fena değil. Bazı yerler bayıyor ve klişelere rastlamanız kaçınılmaz. Fakat yazarın ufak espirili dokunuşları kitabı keyifli hale getirmiş. Kahkaha attığım oldu :D Bu tarzı sık okuyanlarınız varsa çok memnun kalmayabilir ama ben sevdim.
Bir kitap nasil zorla bitirilir onun kanitiyim ben. Of ne sıkıcıydi ya. Ilk kitapta da boyle olmustm ama Gideondan umutluydum ama malesf o da fos cikti. Fantastik seven biri olark keske okumasydim dedgm bi seri haline döndü...
Fantastik kitaplari cok sewerim ama bu kitabi bitirmekte anlamakta cok zorlandim. Skldm yani.. sanki cok uzun sure okuyormusum gibi oldu. Bi an yarim birakicam hissine kapildim ama sonra direndim.. kitapta sewdigim sey muhurlenme olayi aralarindaki bag ve ic ses ile iletisim :)
Onlara Gece Gezginleri diyorlar, iblisler,kurt adamlar, vampirler aralarında bir çok türü var ..

Jacob, dört yüz yaşında bir iblis, ve o bir infazcı, her bir iblis doğadaki bir elementi temsil ediyor, mesela Jacob bir toprak iblisi , o doğanın ta kendisi : )

iblislerin senede iki dolunay zamanları var,onlar için hem kutsal hem de lanetli bir zaman, lanetin nedeni ise , bu zamanlarda İblisler en güçlüsünden en zayıfına, en kadiminden en ergenine kadar, engel olamadıkları bir şehvetin büyüsü altına giriyor, insanlara karşı koyamadıkları bir arzuyla, cinsel birleşme amaçlı saldırıyorlar , bu o kadar şiddetli oluyor ki bu ilişki sırasında iblisler tüm iyi ve doğru yanlarının kapılarını kapatabiliyor, kendilerini o anın büyüsüne kaptırabiliyorlar ve bu da çoğu zaman insan olan tarafın ölümü ile sonuçlanıyor ..

Jacob, insan ırkını bu tehlikeli dolunay zamanlarında kendi ırkından korumakla görevli, kim olursa olsun şiddetle cezalandırıyor bu nedenle çok yakın arkadaşları dışında infazcının neredeyse hiç seveni yok..

Aslında bu lanetlerinin çözümünü zamanında yaptıkları bir katliamla kendi elleriyle yok etmişler, tabi farkında olmadan, zira katlettikleri ırk Druid ırkı, yani onların bu lanetlerinin tek çözümü Druid ler le ya da onların soyundan gelenlerle birlikte olmalarında,..

Fakat gerçek şu ki, İblisler onları tamamen yok ettiklerini düşünseler de hayatta kalan Druid ler ,insanlarla çiftleşip bir şekilde soylarını devam ettirmişler, yani dünya da kadın ve erkek, yarı insan yarı druid kanından olan ölümsüzler dolaşıyor fakat insanlar bunu kendileri de bilmiyor …

İsabella ve kız kardeşi Druid soyundan geliyor, fakat bundan haberleri yok zira normal bir hayat yaşamışlar, Bella ve Jacob un tesadüfi karşılaşmaları ki oda oldukça enteresandı,tüm bilinen gerçekler değişiyor ve her iblisin aslında bir Druid eşi olduğu ortaya çıkıyor..

Aslında bu biraz tehlikeli bir durum çünkü, bir iblis farkında olmadan bir şekilde Druid eşine tesadüfen rastlamış ve sırf şehvet zannederek ona kısa bir şekilde dokunmuş da olsa ayrıldıklarında , bu iki tarafından ölümü ile sonuçlanıyor, zira enerjileri ile birbirlerini besliyorlar, çünkü dokunuşları ile dna larını aktive etmiş oluyorlar, o andan itibaren ya birbirleriyle eşleşecekler yada ölümü göze alacaklar..

Kitabı çok beğendiğim , sevdiğim fantastik kitaplarımın arasında yerini aldı, aşk, erotizm, aksiyon derken okunması gayet keyifli, gerçi bazı okuyucular sıkılmış , yazar olaylar ve geçmiş kehanetler daha iyi anlaşılsın diye biraz fazla detaya girmiş o kısımlar belki sıkabilir :)

Yayınevi mutlaka diğer kitapları da çıkarmalı, zira diğer kitapların karakterlerinden bazılarını bu kitapta tanıdım ve çok sevdim hepsi birbirinden tatlı :)

Yazarın biyografisi

Adı:
Jacquelyn Frank
Unvan:
Yazar
Doğum:
Long Island NewYork

Yazar istatistikleri

  • 6 okur beğendi.
  • 65 okur okudu.
  • 25 okur okuyacak.
  • 2 okur yarım bıraktı.