Jacquelyn Frank

Jacquelyn Frank

Yazar
8.0/10
62 Kişi
·
144
Okunma
·
12
Beğeni
·
1.459
Gösterim
Adı:
Jacquelyn Frank
Unvan:
Yazar
Doğum:
Long Island NewYork
336 syf.
·2 günde·Beğendi·7/10
Gece gezginleri, fantastik serisinin ilk kitabı jacop. Serinin ikinci kitabı da var ama diğer kitaplar daha çevirilmemiş.

Jacop ve ısabella ilişkisini sevdim aslında ama sanki fantastik kurgu fazla zorlama olmuş. Bazı mantık hataları vardı. Isabella'nın olan o kadar olayı normal karşılaması ilginçti.

Olayları sevdim ama yazarın anlatışını sevmedim özünde, fantastik kurguda biraz betimleme olması gerek ki ben hayal edebileyim olayları ama bazı sahnelerde ben olayı kavrayamadan olaylar oldu.
336 syf.
·2 günde·Beğendi·8/10
Gideon : Gece Gezginleri 2
Jacquelyn Frank
Güzeldi satırları okurken zorlansamda beğendim. Ne kadar geri dönüp tekrar okusamda Savaşları kafamda bir türlü canlanmadı. İblisler kurtadamlar vampirler hepsi var. ZorlandığıM diğer konu da öyle güçlü bahsedilen karekterin çok basit şekilde zarar görmeleri . Yinede her şeye rağmen güzel bir kitaptı keşke diğer karekterde hemen çıksa özellikle Noah
336 syf.
·Beğendi·10/10
Buraya uzun uzun şeyler yazardım ama bu kitap çok daha fazlasını hakediyor. Tek kelimeyle MUHTEŞEM. İlk defa bir kitaba 10 puan veriyorum sanırım. Kitabı okurken bir çok duyguyu aynı anda yaşadım hatta kitabı okurken yerimde duramadım ara ara çığlık atıp gülüp ev halkını da korkuttuğum oldu :D bazı hatalar var ama kitabı okurken umurunuzda olmuyor hatta görmüyorsunuz bile. Kitap öyle güzel sürüklüyor ki. İlk defa bana bu kadar çok hitap eden bi kitap okuudum.Isabella’nın zekası güçlü bir karakter olması harika işlenmiş Jacob’tan bahsetmiyorum bile kelimeler yetmez ona. *_* Sırf aşka, romantizme dayanan bi kitap olmaması da sevme nedenlerimden biri. Eğer okursanız ne demek istediğimi anlayacaksınız. Okumayı düşünen herkes tereddüt etmeden okusun herkese şiddetle tavsiye ediyorum.
336 syf.
·7/10
Adından etkilenip almıştım. Fantastik çıktı şansıma :)
Konumuz iblisler. Ama bu tür öyle Supernatural dizisindeki gibi iblislerden değil. Elementlere hükmedebiliyorlar.
Biraz yetişkinlere hitap eden türden içeriğe sahip. Okumak isteyenlerin bilgisine.
Seriye giriş kitabı olarak fena değil. Bazı yerler bayıyor ve klişelere rastlamanız kaçınılmaz. Fakat yazarın ufak espirili dokunuşları kitabı keyifli hale getirmiş. Kahkaha attığım oldu :D Bu tarzı sık okuyanlarınız varsa çok memnun kalmayabilir ama ben sevdim.
336 syf.
·Beğendi·10/10
Onlara Gece Gezginleri diyorlar, iblisler,kurt adamlar, vampirler aralarında bir çok türü var ..

Jacob, dört yüz yaşında bir iblis, ve o bir infazcı, her bir iblis doğadaki bir elementi temsil ediyor, mesela Jacob bir toprak iblisi , o doğanın ta kendisi : )

iblislerin senede iki dolunay zamanları var,onlar için hem kutsal hem de lanetli bir zaman, lanetin nedeni ise , bu zamanlarda İblisler en güçlüsünden en zayıfına, en kadiminden en ergenine kadar, engel olamadıkları bir şehvetin büyüsü altına giriyor, insanlara karşı koyamadıkları bir arzuyla, cinsel birleşme amaçlı saldırıyorlar , bu o kadar şiddetli oluyor ki bu ilişki sırasında iblisler tüm iyi ve doğru yanlarının kapılarını kapatabiliyor, kendilerini o anın büyüsüne kaptırabiliyorlar ve bu da çoğu zaman insan olan tarafın ölümü ile sonuçlanıyor ..

Jacob, insan ırkını bu tehlikeli dolunay zamanlarında kendi ırkından korumakla görevli, kim olursa olsun şiddetle cezalandırıyor bu nedenle çok yakın arkadaşları dışında infazcının neredeyse hiç seveni yok..

Aslında bu lanetlerinin çözümünü zamanında yaptıkları bir katliamla kendi elleriyle yok etmişler, tabi farkında olmadan, zira katlettikleri ırk Druid ırkı, yani onların bu lanetlerinin tek çözümü Druid ler le ya da onların soyundan gelenlerle birlikte olmalarında,..

Fakat gerçek şu ki, İblisler onları tamamen yok ettiklerini düşünseler de hayatta kalan Druid ler ,insanlarla çiftleşip bir şekilde soylarını devam ettirmişler, yani dünya da kadın ve erkek, yarı insan yarı druid kanından olan ölümsüzler dolaşıyor fakat insanlar bunu kendileri de bilmiyor …

İsabella ve kız kardeşi Druid soyundan geliyor, fakat bundan haberleri yok zira normal bir hayat yaşamışlar, Bella ve Jacob un tesadüfi karşılaşmaları ki oda oldukça enteresandı,tüm bilinen gerçekler değişiyor ve her iblisin aslında bir Druid eşi olduğu ortaya çıkıyor..

Aslında bu biraz tehlikeli bir durum çünkü, bir iblis farkında olmadan bir şekilde Druid eşine tesadüfen rastlamış ve sırf şehvet zannederek ona kısa bir şekilde dokunmuş da olsa ayrıldıklarında , bu iki tarafından ölümü ile sonuçlanıyor, zira enerjileri ile birbirlerini besliyorlar, çünkü dokunuşları ile dna larını aktive etmiş oluyorlar, o andan itibaren ya birbirleriyle eşleşecekler yada ölümü göze alacaklar..

Kitabı çok beğendiğim , sevdiğim fantastik kitaplarımın arasında yerini aldı, aşk, erotizm, aksiyon derken okunması gayet keyifli, gerçi bazı okuyucular sıkılmış , yazar olaylar ve geçmiş kehanetler daha iyi anlaşılsın diye biraz fazla detaya girmiş o kısımlar belki sıkabilir :)

Yayınevi mutlaka diğer kitapları da çıkarmalı, zira diğer kitapların karakterlerinden bazılarını bu kitapta tanıdım ve çok sevdim hepsi birbirinden tatlı :)
336 syf.
·1 günde·7/10
Jacob (Gece Gezginleri (Nightwalkers) Serisi 1)
Jacquelyn Frank,
Selamlar yine ben yine bir seri
Kitabı okurken öyle zorlandım ki anlatamam niye bilmiyorum kafam ağrıdı okurken garip
Konu olarak sevdim. Ama beni zorlayan çeviri mi konunun gidişatı mı bilmiyorum jacop süperdi Bella da öyle açıklamadan bahsedersek direk alıntı yapıyorum


Zamanın başından beri var olan Gece Gezginleri, karanlığın gölgelerinde yaşamaktadır. İnsanlara âşık olmaları kesinlikle yasaktır ve bu kadim yasanın uygulanmasını sağlayan tek kişi İnfazcı Jacob`dır. Jacob insanlara karşı arzularına yenik düşen tüm Gezginleri, bahaneleri ne olursa olsun adalete teslim etmiştir. Yasak tutkulara, önüne geçilemeyen açlığa hatta ay lanetine karşı bile bağışıklığı vardır ve kendine hâkimiyeti tamdır… ta ki New York`un karanlık bir sokağında Isabella`yı görene dek. Jacob`ın aklında kadının hayatını kurtarmak yoktur. Fakat onu kollarının arasına aldığı an engelleyemediği duygulara kapılır ve birdenbire her şey değişir.
Tutku ve birliktelik ve benimsin havasında kitaplar seviyorsanız bence bu kitabı deneyebilirsiniz
336 syf.
·7/10
Spoiler içerir!

Kitabın ilk yarısı beni o kadar heyecanlandırdı ki uzun zaman sonra mükemmel bir fantastik kitap okuyacağımı sandım. İkinci yarısı tam anlamıyla sıkıntıdan patlamama neden oldu. Hiçbir temposu heyecanı yoktu. Kitabın %70'i Bella'nın sürekli kazandığı yetenekler hakkında diyaloglardan oluşuyor. Olay çok az. Jacob inanılmaz sönük kalmış çünkü yeteneklerini gösterebildiği doğru düzgün bölüm yok. Bella üstün gösterilmiş. Sürekli güçleri övülmüş ama en kritik anda Bella hiçbir gücünü kullanamadı. Hatta en büyük en avantajlı kimsede olmayan gücünü bile kullanamadı. Kitap güzel başladı berbat bir şekilde devam etti. Serinin devamını okumayacağım sanırım. 7 puan da vermezdim de yazarın emeği için verdim.
336 syf.
·6/10
Bir kitap nasil zorla bitirilir onun kanitiyim ben. Of ne sıkıcıydi ya. Ilk kitapta da boyle olmustm ama Gideondan umutluydum ama malesf o da fos cikti. Fantastik seven biri olark keske okumasydim dedgm bi seri haline döndü...
336 syf.
·Puan vermedi
Gideon ve Magdelegna'nın tatlı ve bir o kadar da tutkulu aşklarını okumak kesinlikle çok hoştu. Legna da Gideon da oldukça güçlü kişiliklere sahipler ve kitap boyunca ikisi de olumlu manâda değişiyorlar. Birbirlerinden güç almaları ve bu kadar bağlı olmalarını çok sevdim. Son zamanlarda salt tutku, şehvet ve cinsellik temelli kitaplar okumaktan sıkılmış olsam da, (keza neredeyse piyasadaki tüm romanların temeli bu saydıklarıma dayanmaya başladı) bu kitap beni bir yanıyla tatmin de etti; Legna ve Gideon'un aşkı ve sevgisi oldukça huzur vericiydi. Romantizmin doruk noktalarını gördüler diyebilirim. Ayrıca kitapta sevdiğim bir diğer nokta da şu; aşina olduğumuz fantastik yaratıklar, genelde olanın aksine şeytanı güçlere hizmet etmiyorlar. Mesela bu seride iblisler kötülüğe ve cehenneme hizmet eden şeytanî yaratıklar değiller. İçlerinde merhamet, şefkat, sevgi ve iyi niyet barındırıyorlar. Benim için bu seriyi farklı ve okunası kılan dikkat çekici noktalardan en büyüğü buydu. Bunun dışında, anlatımı ve çevirisi gayet başarılı olmakla beraber çok farklı bi konusu olduğunu iddia edemem. Yine de hayli beğendim. Keşke Pegasus Yayınları serinin devam kitaplarını da çevirmiş olsaydı...

Yazarın biyografisi

Adı:
Jacquelyn Frank
Unvan:
Yazar
Doğum:
Long Island NewYork

Yazar istatistikleri

  • 12 okur beğendi.
  • 144 okur okudu.
  • 2 okur okuyor.
  • 45 okur okuyacak.
  • 4 okur yarım bıraktı.