Jay Heinrichs

Jay Heinrichs

Yazar
7.3/10
23 Kişi
·
50
Okunma
·
4
Beğeni
·
299
Gösterim
Adı:
Jay Heinrichs
Unvan:
Yazar
Doğum:
1956
Toplum içinde yaşamayı beceremeyen veya kendi kendine yettiği için buna ihtiyaç duymayan bir kişi,ya bir hayvandır ya da bir tanrı.
Jay Heinrichs
Sayfa 72 - Aristoteles
Ben televizyon seyretmem, akıllı telefon veya çevirmeli ağ kullanmam. Reklamlardan uzağım, ayaklı bir Ulusal Halk Radyosuyum, kendine özgü bir bireyim, ikna edilmeye karşı bağışıklığı olan bir adamım.
"Onu -değil- bunu" şeklindeki söz oyununa diyaliz,yani süzdürüm adı verilir:
"Ayakkabıları değil,renkleri satın al."İnsanlar sözlerinize gizem kattığınız vakit sizin zekanızı daha ciddiye alırlar;bu bir aptal -dâhi- yaklaşımıdır.
Ama belki de aptal bir dâhi olmak istemiyorsunuzdur.
Jay Heinrichs
Sayfa 80 - Koridor Yayınevi
484 syf.
·7 günde
Okuduğum ilk kişisel gelişim kitabı.
Çok başarılı buldum,dişinizi sıkıp sonuna kadar okursanız gerçekten işe yarıyacak bir kitap.
Sayfada bulunan bilgi kutuları anlatımı bölsede sonuçta onlarda işe yarıyor. :)
Yazar bir çok ikna aracı sunmuş kitabında ama yazarın da dediği gibi bunların hepsini öğrenmenize gerek yok sonunda zaten kendiliğinden bir ikna kabiliyeti oluşacak sizde.
İyi okumalar. :)
480 syf.
·Puan vermedi
Günlük hayatınız veya iş hayatınızda hayır diyemiyorum, çok çabuk ikna oluyorum diyorsanız mutlaka okumanız gereken bir kitap. Ayrıca kitaabı okuduktan sonra ikna edemeyeceğiniz kimse olduğuna inanmıyorum.. Umarım ikna olmuşsunuzdur. :) İş hayatınız için başucu kitabı mutlaka okuyun..
480 syf.
·Beğendi·Puan vermedi
Okunabilecek güzel bir kişisel gelişim kitabı. İnsanların ürün satmak için biliçaltımızla nasıl oynadığını anlatıyor. Aydınlanmak, öğrenmek için okuyabilirsiniz. Öğretici bir kitap.
480 syf.
·5 günde·Beğendi·9/10
Satori yaşatan bir kitap.tamam farkındayım abarttım.tabi ki abarttım..Çünkü içgüdülerimizin tercümanı olan bir kitaptı.farkında olmadan retorik sanatını icra ediyor oluşumuz size de trajikomik geliyorsa okuyun, uyanık olun, uyandırın
480 syf.
·Beğendi·9/10
İnsanları onlarla aynı çizgide olduğunuza inandıracak bir ikna dili,farklı ikna durumlarının formu ve nasıl ifade edileceği konular üzerine yoğunlaşılan bu kitapta,Dünyanın en güçlü şirketleri,Nasa,Pentagon gibi yerlerde gerçek örneklerden bahsediliyor...
480 syf.
·Puan vermedi
Yazar Yunan retorik sanatına oldukça hakim ve güncel hayatında başarıyla uygulamış. Gözlem ve tecrübelerini etkili bir kategorizasyon ile kitaplaştırmış. Retorik hakkında da detaylı bilgi alabileceğiniz gibi kendi hayatımızda da uygulayabileceğimiz teknikler içeriyor. Yönetici,politikacı ve eğitmenler için yararlı bir kitap.
480 syf.
·9 günde·Beğendi·9/10
Okunabilecek güzel bir kişisel gelişim kitabı. İnsanların ürün satmak için bilinçaltımızla nasıl oynadığını anlatıyor. Aydınlanmak, öğrenmek için okuyabilirsiniz. Öğretici bir kitap.Şiddetle ve yüksek maruzla tavsiye ediyorum!
480 syf.
·198 günde·Beğendi·8/10
Küçük kutular dikkati dağıtsa da çok güzel kitap. Fakat dikkatli olunuz ki bu Stratejik İkna, özellikle ABD halkının hal ve hareketlerine yönelik yazılmış, yani tüm bilgileri Türklere karşı kullanamayabilirsiniz. Yine de okumanıza kesinlikle değecektir.
480 syf.
Bu kitapla ilgili goruslerimi belirtmek icin uzun zaman sonra uygulamayi tekrar açıyorum.
Bu zamana kadar okudugum kisisel.gelisom kitaplari arasinda en kötüsü diyebilirim. İkna ve retorik ile ilgilenenlere bu kitap ile zaman kaybetmemelerini ve bu kitabi okuyarak şevklerini kırmamalarıni tavsiye ederim.
Buna ek olarak kitap terimsel bilgi vermenin dışında cok da bir bilgi vermiyor. Okuyucu Terimleri biliyormuş gibi kabul ederek yazılmiş ayrica. Dizini cok kotu oldugu icin aradaki ufak notlari neden once veya sonra okuyacaginiza karar veremiyorsunuz buda okurken aklınizi karistiriyor ve okumayi guclestiriyor. Gercekten cok zorlanarak okumasini tamamladigim bir kitap oldu

Yazarın biyografisi

Adı:
Jay Heinrichs
Unvan:
Yazar
Doğum:
1956

Yazar istatistikleri

  • 4 okur beğendi.
  • 50 okur okudu.
  • 11 okur okuyor.
  • 206 okur okuyacak.
  • 7 okur yarım bıraktı.