Giriş Yap

Jeff Kinney

Yazar
8.1
3.403 Kişi
Tam adı
Jeffrey Patrick Kinney
Unvan
Amerikalı Karikatürist, Oyun Tasarımcısı, Yazar
Doğum
Andrews Air Force Base, Maryland, Amerika Birleşik Devletleri, 19 Şubat 1971
Yaşamı
Jeff Kinney, online oyun geliştirmeci ve bir The New York Times çok satan yazarıdır. Jeff, Time dergisi tarafından "Dünyanın En Etkili 100 Kişisi"'nden biri seçildi. Aynı zamanda Time dergisinin "En İyi 50 Web Sitesi"'nden biri seçtiği "poptropica.com'un yaratıcısıdır. Çocukluğu Washington, DC'de geçen yazar 1995 yılında New England'a taşındı. Halen güney Massachusettes'te eşi ve iki oğlu ile yaşamaktadır.

İncelemeler

Tümünü Gör
220 syf.
Okumayın, Okutturmayın. Yüzümde gram gülümseme olmadı. Böyle , bu tarz kitapları keşke daha anlamlı yapsalar da çocuklarımız da okusa. Bu kitabı okuyunca çocuklarınız ne hissedecek biliyor musunuz ? Hemen açıklayayım .. *Dişine Tel takmak ya dalga geçilecek bir durumdur yada tel takan kişinin çirkin olduğu bir durumdur. *Bir dergi de otomobilin üstünde bikinili bir kızın durması ise Greg'e göre çok normaldir. Eh bunu okuyan çocuklar da Greg ile aynı yaşlarda olduğunu varsayarsak çocuklarınızın bikinili bayanların resimlerine bakmayı normal karşılayabileceğini bilmenizi isterim. Çünkü bunu okurken güya (!) komikmiş gibi anlatılan , eğlenceli (!) bir kitaptır kendisi . * Bir çocuğa, Anne-Babanın istemedikleri bir şeyi yapmayı ve onları kandırılabileceğini öğretir. * Bir çocuğa, Anne-Baba ile aralarında ki seviyeyi düşürmeyi, Onları dikkate almamayı vs .. Bakıyorum da bu kitabı okuyan küçük yaşta ki arkadaşlarımız da beğenerek yorumlamış .. Ama bu kitap da bunlardan bahsedilirken ve çocuklarımız da bu kitabı beğenirken sizce ben abartmış mı oluyorum ? Yoksa çocuklarımıza çoktan aşılaması gerektiklerini aşıladılar mı ? Daha önce de bir çocuk hikayesi kitabı yorumlamıştım.. Cahit zarifoğlu gibi üstadları okuyun , okutturun . Ama elin yabancısının kitaplarını okutturmayın. Ahlaki değerlerimizi lütfen koruyalım.
·
4 yorumun tümünü gör
Reklam
220 syf.
Öncelikle kitabı beğendiğim. Okumayı tavsiye edebileceğim tarzda bir kitap ama çocuklar için uygun olup olmayacağı konusu biraz düşündürücü tabi. Okurken çok severek okudum seriye devam edeceğimi söylemem mümkün iyi okumalar dilerim şimdiden okuyacak olan herkese....
220 syf.
·
1 günde
·
9/10 puan
'Saftirik Greg'in Günlüğü' olarak epsilon yayınlarından Türkçeye kazandırılan, kahramanımız Greg Heffly'nin ortaokul yıllarında çektiklerini anlatan,
Jeff Kinney
'nin grafik roman serisi. Okurken keyif aldığım, eğlenceli bir kitaptı. Konusu ve çizimleri güzeldi. Sevdiğim bir seri oldu. Diğer kitaplarını yakın zamanda okumayı düşünüyorum. Küçük yaşta okuma alışkanlığı kazanmak için harika bir seri. Öneririm.
·
Reklam
2
4
50 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
©2022 · 1000Kitap Web Uygulaması · 2.26.48