Jeff Sampson

Jeff Sampson

Yazar
7.9/10
53 Kişi
·
111
Okunma
·
0
Beğeni
·
749
Gösterim
Adı:
Jeff Sampson
Unvan:
Yazar
Doğum:
Nürnberg, 15 Temmuz 1982
''Biranın nasıl koktuğunu biliyor musunuz? Alkollü, yoğun bir havası olan kedi sidiği gibidir.''
Jeff Sampson
Sayfa 95 - Epsilon Yayınevi
248 syf.
Hayatınız sıkıcı mı? ve heyecan mı arıyorsunuz? Emily Webb'in gece hayatına buyurunuz...

Emily Webb ve Emily Cooke bu iki isime dikkat... Webb olan ana karakterimizdir. Aslında çok güzel bir kızdır fakat bunu dışarıya göstermemekte. İçine kapanık ve çok utangaç olan Webb'in hayatı sadece fantastik kitaplar okumak ve korku, gerilim filmleri izlemektir. Megan adında arkadaşı var ve bu arkadaşı onun her şeyi gibi. Can dostu desem yerinde olur. Annesini küçük yaşta kaybettiği için babası ile de çok iyi bir arkadaş gibi olmuşlar. Sinemaya falan giderler sürekli güzel vakit geçirirler. Ta ki üvey anne ve kız kardeş gelene kadar. Babası evlendikten sonra iyice içine kapanır kitaplara ve filmlere daha çok sarılır. Aslında üvey anne ve kardeş çok iyiler, hiç sorun yaşatmazlar aksine Emily Webb ile ilgilenirler. Özellikle üvey kardeşi olan Dawn üzerine çok düşüyor. Onun kendi içine kapanık olmasını dert ediniyordu.

Kitap başlar başlamaz olayla başlıyor zaten. Emily Cooke çok güzel ve zengin bir kızdır. Erkeklerin gözdesi olan Cooke bir gece öldürülüyor ve aynı anda Emily Webb ise odasından pencereden dışarı çıkacak gibi kendisini bulur ama kendinde değildir. Aynada kendini görüp üstündeki kıyafetlere bakınca şok olur bu ben değilim der... Normalde bol bol kıyafetler giyen Webb çok utangaç olduğu için vücut hatlarını göstermek istemez. Fakat aynada gördüğü bam başka çok güzel...

Sabah olunca yine bol kıyafetler giyen Webb okul hayatında kimsenin ilgisini neredeyse hiç çekmez. Parti olana kadar..... (Erkeklerin aklını alacak) Hatta şöyle ki partiye katıldığında erkekler sen de kimsin diyorlar. Webb ise 5.sınıftan beri aynı okuldayız diye cevap veriyor ve Webb 16 yaşında. Kızın varlığından haberleri yok zaten kendi de bunu istiyordu. Emily Cooke ise öldürüldüğü için okuldaki herkes üzülüyor ve partinin verilme amacı da Cooke için anmaydı.
Parti ile olaylar iyice artıyor. Ana karakter Emily Webb aslında farkında olmuyor gece yaptıklarından kendini zorlayarak hatırlamaya çalışıyor ama tam olarak hatırlamıyor. Geceleri değişim başladı bile... Git gide vahşileşir ve bu arada biri daha vurulur. Emily kendini sorumlu tutar. Geceleri çok güzel ama kendi bile kendinden iğreniyordu... Bir yandan katili arar bir yandan da bakıyor ki yalnız değil, başka kişiler de adeta birer canavara dönüşüyordu.

Bunu yapan kimdi? Amacı neydi? Gençlerin bu duruma düşmesinden zevk mi alıyordu? Hepsi ''Gece''nin karanlığında saklı. Olaylara kim dur diyecek? Emily tek başına mı bu yolda yürüyecek? Her şey burada ve o ''GECE''

Kitap öyle dandik ergen dizileri gibi değil. Gayet akıcı ve merak uyandıran bir kitaptı. Okurken çok zevk aldım. Beni tanıyanlar bilir aynı anda birden fazla kitap okurum. Tek kitap beni sıktığı için değişmeli okuyorum ama bu kitaba başladım başlayalı başka kitaba bakmadım. Merakla iyice okudum neler neler olacak diye heyecanla okudum. Katili bulamadım, düşündüğüm kişi çıkmadı ve böyle daha çok zevk alıyorum. Müthiş bir kitap daha. Yazar iyi iş çıkarmış çok beğendim.
328 syf.
·1 günde·10/10
Serinin üçüncü kitabı ve tüm gizemler bu kitapta çözülüyor ve resmen savaş başlıyor. Güzel bir kitaptı. Bu seriyi okumanızı öneririm...
Emily ve sürüsü hayatta kalmaya ve çare bulmaya çalışırken aileleri haklarında öğrendikleri gerçekler işleri pek kolaylaştırmıyor.
Ve hayatta kalma mücadelesi güçlerini daha da fark etmeleri vs.
248 syf.
·8/10
Her sayfasını merakla çevireceğiniz fantastik ve ayrıca gerilimde bulunduran çok güzel yazılmış bir kitap.Bu yorumu gördüyseniz eğer kesinlikle okumanızı tavsiye ediyorum..
fantastik tarzı sevenler için ideal......
248 syf.
·1 günde·1/10
Bu kitabı bkm'den 5 tlye almıștım. Beklentilerim çok yüksek değildi kötü bir șey bekliyordum fakat kitap beni șașırttı çünkü beklediğimden daha kötü çıktı.
298 syf.
·1 günde·10/10
Henüz keşfedilmemiş bir seri ve bence çok tutması gereken serilerden olmadı. Serinin ikinci kitabı.
Emıly Webb gündüzleri sakin , pasif ve pek arkadaşı olmayan asosyal kızımız ama bir zaman sonra gece ona bir şeyler olur ve gece farklı Emily gündüz farklı Emily olur. Emily gölge adamları görmeye başlar ve sürüsünün devamını bulmak için ve neden böyle olduklarını öğrenmeye çalışır ve sırlar ortaya çıkmaya başlar...
298 syf.
·5/10
Her yaştan insanın okuyabileceği normal bir kitap ama sıkıcı değil kendini okutan akışı güzel dili kolay bir kitap kurt kız konulu olup bu konuya ilgisi olanlar okuyabilir benim ilgimi çekmişti konusu ben sevmiştim
288 syf.
·5 günde·9/10
Karmaşa henüz keşfedilmemiş bir serinin ikinci kitabı. Kurgusu her ne kadar sıradan olasa da merak uyandıran bir anlatıma sahip. Okurken sıkılmayacağınız ve her bölümde yeni bir macera ve gizem var.
Emily Webb , Spencer ve Dalton üçlüsü ön planda. Emily sürünün alfası ve üstüne düşen görevler var. Sürüsünü bulmak ve bir araya toplayıp gece vaktinde dönüşümlerinin nedenini bulmak...
248 syf.
·Beğendi·10/10
GECE;
Kitabın konusundan bahsetmem gerekirse, Emily W. bol kıyafetler giyen, kendini dış dünyaya kapatan, tek arkadaşı Megan ile takılan bir kızdır. Her şey bir gecede değişir. Emily C. adında bir kızın öldüğü gece kendini odasının penceresinden atlamak üzereyken bulur. O geceden sonra Emily değişmeye başlar. Gündüzler aynı Emily Webb olan fakat geceleri macera arayan bir Emily Webb’e dönüşür. Geceleri değişen sadece karakteri değil bedeni de değişiyor. Emily artık daha güçlü, hızlı ve korkusuzdu. Ve Emily bu olan bitenin sebebinin ne olduğunu bilmiyordu. Aklında birçok soru vardı. O gece öldürülen Emily C.’nin ruhu onu ele mi geçirmişti, yoksa insan dışı bir yaratığa mı dönüşüyordu?
Bu soruların cevabını ararken başka soruların kapıları açılır. Yalnız değildir, onun gibi başka kişilerde vardır. Peki onların bu hale gelmesinden sorumlu olan kişi kim? Tüm soruların cevabı kitapta!
•••
Hikayemde paylaştığım kısa yorumda söylediğim gibi ilk başta kitabı tam olarak kavrayamadım, nedenini bilmiyorum ama sonradan kitabı kavradığımda tüm heyecanı ile beraber okudum. Emily bazen sinirimi bozsa da şuurlu bir şekilde yapmadığı için pek takılmıyordum. Kitapta katil hakkında tahminlerde bulundum hatta Emily de benimle aynı kişiden şüphelendi ama yanıldık. Kitabın ortalarında heyecandan konum değiştirdiğim oldu. Sonu çok güzeldi. Tam istediğim gibi bitti diyebilirim. Sıradaki kitaplarımı okuyup hemen ikinci kitaba başlamak istiyorum. Alın, okuyun, okutun. Sevgilerimle
248 syf.
·9/10
Çok güzel bilimkurgu fantastik karışımı bir kitaptı. Kurt kadın- kurt adama dönüşme tarzında ilk okuduğum kitaptı. Ve bazı yerlerinde kitaba karşı hayranlık duydum. Zekice yazılmış bir dönüşüm kitabıydı.
248 syf.
·Puan vermedi
Öncelikle zaman öldürmek için okunabilecek bir kitaptan ötesi değildir benim için. Fantastik tarzda yazılmış olan kitabımız bana kalırsa tüm fantastik severlerin sıkıcı bulacağı bir eserdir. Kitap son 50 sayfasına kadar maalesef çok akıcı değil. Sayfayı çevirdikçe sürekli aynı olayı okumak insanı sıkıyor. Lakin dediğim gibi son kısımlarını beğendim.

Şans vermeniz gereken bir kitap olduğunu düşünmüyorum. İndirimde olduğu için almıştım. Paranıza ve vaktinize değer mi size kalmış tabii ki.


Yazım hatalarım varsa kusura bakmayın.
Keyifli okumalar :)

Yazarın biyografisi

Adı:
Jeff Sampson
Unvan:
Yazar
Doğum:
Nürnberg, 15 Temmuz 1982

Yazar istatistikleri

  • 111 okur okudu.
  • 2 okur okuyor.
  • 58 okur okuyacak.
  • 3 okur yarım bıraktı.