Jemma Forte

Jemma Forte

Yazar
5.0/10
32 Kişi
·
78
Okunma
·
2
Beğeni
·
488
Gösterim
Adı:
Jemma Forte
Unvan:
İngiliz Televizyon Sunucusu, Yazar
Doğum:
Londra, İngiltere
“Ona kendini normal hissettiriyordu ama unuttuğu şey gerçek mutluluğun ne olduğunu unuttuğuydu.”
Jemma Forte
Sayfa 115 - Martı Yayıncılık
Babası hep, yaptığın bir şey yüzünden pişman olmak, yapmadığın bir şey için pişman olmaktan daha iyidir derdi.
Sanki büyük bir yumruk yemişti de hayatının dikkat çekmeyen kısmından alınıp herkesin odak noktası haline gelmişti.
Jemma Forte
Sayfa 97 - Martı Yayıncılık
Neden bize öğretildiği üzere sonsuza dek sürecek ilişkiyi arıyoruz? Belki de her ilişkinin farklı süresi vardır. Belki de hayatımızın farklı noktalarında belirli sayıda insanlarla birlikte olmalıyız ve biz yaşlandıkça, isteklerimiz geliştikçe birlikte olduğumuz insanlar da değişmeli. Bence insanlar hayatı boyunca onları mutlu edecek insanları ararken işlerini şansa bırakıyorlar.
Jemma Forte
Sayfa 319 - Martı Yayınları
416 syf.
·4 günde·Puan vermedi
Kitabın kapağına ve adına baktığınızda tahmin ettiğiniz gibi aşk kitabı. Sık sık kendimize sorduğumuz “O adımı değil de bu adımı atsaydım,acaba hayatım nasıl olurdu?” sorusunu farklı bir şekilde işlemiş yazar. Anlatım için de içiçe geçmiş zamanları kullanmış. Bu tür anlatımları seviyorum. Ama sevmeyenler için karışık ve yorucu gelebilir. Konusu ve anlatımı ilginç olmasına rağmen düzenli bir okuyucuyu doyurmayacak içerikte. Zamanınız çoksa,kafa dinlemek istiyorsanız,keyifli okumalar olsun. Kitapla kalın
416 syf.
·7 günde·6/10
Aslında arka kapakta herşey açık açık yazıyor. Bu hem kitabın sürprizini kaçırmış, hem de beklentinizi çok yüksek tutmanıza sebep oluyor. Hikaye güzel, kurgu fena değil ama beni en çok rahatsız eden çeviri problemi idi. Bazı cümleler öyle anlamsızdı, bazı cümleler paragraftan öyle kopuktu ki anlatamam. Bir de kitap öyle bir bitiyor ki, çarpıcı olmaya mı çalışılmış; devamı var anlamı mı çıkarmanız gerekiyor bilemiyorsunuz. Fakat şunu söyleyeyim, ben yine A101 den 3.95 tl ye aldım kitabımı bu sebeple hiç değmezmiş düşüncesi geçmedi içimden. Yine bulsam yine alırım.
416 syf.
·2 günde·6/10
Mümkün olsaydı hayatınızda karşınıza çıkan fırsatların, tercih ettiğiniz takdirde, nasıl sonuçlandığını görmek ister miydiniz?

Hem merak uyandırıyor hem de biraz tedirgin ediyor bence bu durum.

Kitap tam da bu konuyu işlemiş. Kaza sonucu komada olan Jennifer, hayatına giren insanlara dair zihninde oluşturduğu odalarda 'tercih etseydi ne olurdu?' sorusuna cevap arıyor. Günlük hayatında sürekli kendisine bu soruyu sorunca bilinç altı da ona bazı seçeneklerle cevap veriyor. Yaşayamadığı hayatlarını bir rüya gibi görüp sonunda komadan çıkıyor. Tabi bu durum zihnini yoran bir süreç ve aklı hala karışık bir şekilde normal yaşamıma dönmeye çalışıyor.

Klasik bir hikaye gibi görünse de içeriği itibariyle kendimizi de sorgulatıyor aslında.

Acaba şu anki tercihlerimden memnun muyum? Ve farklı bir şekilde ilerlemesine izin verseydim şu anda nasıl bir hayata sahip olurdum?
414 syf.
·13 günde·2/10
Okumaktan sıkıldığım bir kitap oldu. Hep aynı şeylerin anlatıldığı, beni heyecana sürüklemeyen bir içerik vardı. Bütün yazarlar diğer yazarlardan mı etkilenip kopyalama kitap yazıyor diye düşünmedim değil. Paylaştığım alıntılar dışında kitapta ilgi çeken yerler bulamadığım doğrudur. Ama yine de ben okuyayım derseniz, neden olmasın.
416 syf.
·9 günde·Puan vermedi
Seçimlerinizin sonuçlarını bilmek ister miydiniz? Ara sıra aklıma gelen bir durum acaba böyle olsa ne olur diye. Kitap da her seçimin farklı bir sonucu olduğunu gösteriyor. Fakat kitabın sonu biraz askıda kalmış gibi. Devamı var mı olur mu diye düşündürüyor. Yine de tavsiye ederim eğlenceli bir kitaptı.
416 syf.
·6/10
Herkese merhaba. Olmadı baştan alalım kitabı biraz farklı aslında. Kitap ilk başta iyi diyorsunuz sonra farklı bir boyuta goturuyor. Yani bir kadın karakterimiz var ve kocasını bir baska kadınla gordugunde kendini sokaga atiyor ve kaza yapıyor araba carpiyordu sanirim. Ve kadın komaya giriyor ve önceki tanıstıgı erkeklerle 3 erkek olması lazım onlarla evlenseydi hayatı nasıl olurdu. Onun penceresinden görmüş oluyoruz. Cok önceden okuduğum icin tam anlatamicam ama hatırladığım bunlardı. Okuyup okumamak size kalmış.
416 syf.
·4 günde·Puan vermedi
Kitap güzeldi ama bazı kısımlarda sıkılmadım değil kitabın devamı var mı bilmiyorum ama sonu bence saçma bi sonuca bağlanmadan bitirmişler devamı olsa bile bence böyle bitmemeliydi
416 syf.
·Puan vermedi
Pişman mısınız arkanızda kalanlara rağmen?Ya da seçimleriniz ne kadar doğruydu?O zaman bir seçim şansınız olsa aynı kişiyle mi evlenirdiniz ya da çocuklarınız için katlanır mıydınız?Bence Jennifer in hayatına bakın ne yapmalı nasıl yapmalı
416 syf.
·Beğendi·Puan vermedi
ben bu kitabı arkadaşıma özenerek aldım sonra arkadaşım hevesle anlattı daha çok heycanlandım ama sonu ... ikimizde okuduk ve aynı yorumu yapdık: GERÇEKDEN ÇOK SAÇMAYDI TAMAM ŞÖYLE YAPSAYDIM NASIL OLURDU DİYORUZ AMA BU GERÇEKDEN İYİCE SAÇMALADI Bİ ONDAN Bİ ONA BENCE ALMAYIN SEVMEDİM SÜRÜKLEMİYO İNSANI OKMAYASI GELİYO mesela bu kitabı okumadan önce 200 sayfa okuyodum ama şimdi bu kitabı okudum ve 50 sayfayı sıkılarak okuyorum sjsjsjsjs
416 syf.
·3 günde·Beğendi·8/10
Bitti !!!
Yıllardır kocası ve çocukları için yaşayan Jennifer kariyerini, hayallerini ve tutkularını bir yana bırakmıştır ve hayatını yeniden sorgulamaya başlar. Bu sorgulama, Jennifer’ın Kocası için hazırlandığı gecede onun başka bir kadına ilgi duyduğunu öğrenmesi ile başlamıştır. O gece trafik kazası geçiren Jennifer günlerce komada kalır. Komada iken önünde her biri eski erkek arkadaşlarının adını taşıyan Üç tünel açılır ve Jennifer onları seçseydi hayatının nasıl olacağını görme fırsatı bulur. Tünelin sonu aydınlık mı karanlık mı ? Ve seçiminin hayatını nasıl değiştirdiğini öğrenmeniz için okumanızı tavsiye ederim. Değişik bir kitaptı ben beğendim sizlere de tavsiye ederim. 8/10

Yazarın biyografisi

Adı:
Jemma Forte
Unvan:
İngiliz Televizyon Sunucusu, Yazar
Doğum:
Londra, İngiltere

Yazar istatistikleri

  • 2 okur beğendi.
  • 78 okur okudu.
  • 6 okur okuyor.
  • 31 okur okuyacak.
  • 2 okur yarım bıraktı.