Jennifer Wright

Jennifer Wright

Yazar
7.4/10
10 Kişi
·
28
Okunma
·
1
Beğeni
·
135
Gösterim
Adı:
Jennifer Wright
Unvan:
Yazar
Aşk, Noel Baba değildir. Beyin kimyasında birtakım değişimlere yol açan gerçek bir duygudur. Bu kadarı açıkça görülüyor, çünkü bugüne kadar aşkı tatmış herkes, daha muazzam bir zevk olmadığını bilir.
Oscar Wilde, Lord Alfred Douglas için;
"... Espirili, zarif, bakması güzel, birlikte olması keyifli. Ayrıca hayatımı da mahvetti. Dolayısıyla onu sevmemek elimde değil; geriye yapılacak tek bu kaldı."
Niyetinde sadece üç şeyin önemi var: Ne kadar sevdiğiniz, ne kadar nazik yaşadığınız ve kısmetiniz olmayan şeyleri ne kadar zarifçe bıraktığınız.
Yine de aşk bizi son derece yüce ve gerçek bir şekilde etkiler. Bizi her seferinde daha iyi bir yere götürmez, ama sevme eylemi hayatımızı hareketli yaşamamızı sağlar. Aşka teslim olmak, hayatınızın değişeceği anlamına gelir. Belki bu sadece hayatınıza birdenbire yatakta beraber kitap okuyabileceğiniz biri girecek demektir. Ya da belki aşkınızın peşinden Bali' ye gidecek ya da rock grubunuzu terk edip bir muhasebeci olacak ve dört çocuk yapacaksınız demektir. Sevmek ve insanlarla ilişki kurmak, hayatımızı olduğu haliyle korumamıza nadiren izin verir. Sevmek çok güçlüdür, çünkü durağanlığın tam tersidir.
Eğer sevmeye çalıştığınız için kalbiniz kırılmışsa o zaman siz de cesursunuz. Hayatınızı olduğu gibi muhafaza etmeyi reddetmişsiniz. Dinginliğin konforunu terk etmişsiniz. Keşfetilmemiş diyarlara doğru yola çıkmışsınız. İşte bu da saygıya değer bir şey.
%25 (65/264)
·Puan vermedi
Domingo yayınevinin harika kitaplarından biri. Tarihe damga vurmuş ayrılıklar. Gecenin bir vakti atılan sayfalarca mesajlar nasıl da masum kalmış bunların yanında
angelsbooks
angelsbooks Böyle mi Olacaktı : Tarihte İz Bırakan 13 Ayrılık'ı inceledi.
264 syf.
·22 günde·9/10
Kitabı arkadaşımın tavsiyesi üzerine aldım. Çoookk cici bir araştırma kitabı. Yazar bize tarihe adını yazdıran kişilerin aşk hayatlarından kesitler hazırlamış. Bunu da kendine has mizahıyla yapmış. Şahsen okurken çok eğlendim ben. Hem öğrendim hem güldüm.
Tabii trajik olaylar da var içinde.

Cümle aleme tavsiyem olsun.
Deliydi dersiniz
Deliydi dersiniz Böyle mi Olacaktı : Tarihte İz Bırakan 13 Ayrılık'ı inceledi.
Okumak istediğim bir kitap. İlgimi çekeceğini düşünüyorum ve genelde bu tarz kitapları çok severim. Okuduktan sonra da pişman olmayacağımdan eminim :)

Yazarın biyografisi

Adı:
Jennifer Wright
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 28 okur okudu.
  • 5 okur okuyor.
  • 33 okur okuyacak.
  • 2 okur yarım bıraktı.