Jill Murphy

Jill Murphy

Yazar
7.8/10
24 Kişi
·
54
Okunma
·
1
Beğeni
·
178
Gösterim
Adı:
Jill Murphy
Unvan:
İngiliz çocuk kitapları yazarı ve illüstratörü
Doğum:
Londra, İngiltere, 5 Temmuz 1949
Jill Murphy (5 Temmuz 1949 doğumlu), İngiliz çocuk kitaplarının yazar ve illüstratörüdür, "Worst Witch" romanları ve "Large Family" resim kitapları ile ünlüdür. "Ülkede çocuklar için en ilgi çekici yazarlardan ve illüstratörlerden" biri olarak anılıyor.
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
107 syf.
·Beğendi·7/10
Birinci kitabı çok severek okumuştum ama bunu o kadar begenmedim. Çok uzundu ve Sonu çok saçmaydı okuyanlar mesaj atsın neden oyle bitti anlamadım anlagan varmı?
224 syf.
·Beğendi·8/10
"Özür dilerim Ethel,"dedi Mildred isteksizce.

"Önemli değil,"dedi Ethel tatlı tatlı gülümseyerek."Bazen insan kendini tutamıyor hepimiz farkındayız."
SAYFA 121

Jill Murphy Cadılar Okulu
112 syf.
·Puan vermedi
Cadılar Okulu - Sakar Cadı #starkyorumluyor
Mildred, talihsiz mi talihsiz bir cadıdır. Kendisi gibi cadıların okuduğu okulda okumaktadır. Mildred’ın diğer cadılardan farkı ise bütün talihsiz olayları kendine bir şekilde çekiyor olmasıdır. Yakın arkadaşı Maud ise onu her haliyle seviyordur. Ama sınıfın en başarılısı kötü kalpli Ethel, Mildred’a tahammül edemiyordur. Her yaptığını sabote etmeyi kendine görev edinmiştir.
Diziye de uyarlanan kitap serisinin ilk kitabını okudum ve çok beğendim. Harry Potter dünyasından esinlenmiş olsada okulun sadece cadılar okulu olmasıyla ayrılmış. Netflix dizisini daha önceden izlediğim için birçok şeye hakimdim. Dizi gerçekten kitaptan çok güzel bir şekilde uyarlanmış. Kitap bozulmadan yansıtıldığı için çok sevindim.
Kitap talihsiz olayların yaşandığı maceraların ayrıldığı bölümlerden oluşuyor. Her bölümdeki çizimler çok hoştu. Yazarın dili çok akıcı olduğu için sıkılmadan okunan bir kitap. Eğer beceriksiz bir cadının maceralarını okumak istiyorsanız bu kitabı okumayı unutmayın. Ayrıca dizisini de tavsiye ediyorum. Keyifli okumalar.. ️
224 syf.
·Beğendi·10/10
Ve serinin son kitabını da bitirdim. Mildred sınıf arkadaşları ile tatile gidiyor. Tabii ki yine uslu durmuyor, illâ ki bir şey yapacak. Genel olarak çok güzeldi kitaplar. Kesinlikle tavsiye ederim. Hem kapakları çok kaliteli hem de güzel kitaplar.
#parlakmeltemkitapligi
112 syf.
·Beğendi·10/10
Çok çok merak ettiğim bir kitaptı ya. Ve çok beğendim. Ayrıca bu serinin kapaklarına bayıldım ben. Hem renkleri harika hem de sert kapak ve çok ama çok güzel.
.
.
Mildred, Cadılar Okulu'ndaki en sakar öğrencidir. Hem okul müdürü Cackle hem de sınıf öğretmeni Hardbroom, Mildred'in yaramazliklarindan sıkılmış durumdadırlar. Ama isteyerek yapmıyor ki garibim. Bir de Ethel'imiz var. Her şeyi bildiğini sanan ve Mildred'i sevmeyen bir cadı. Daha fazlası spoi olacağı için yorumu kısa tutayım. Ama kesinlikle bu seriyi alın okuyun. Çocuklar için harika bir kitap.
#parlakmeltemkitapligi
107 syf.
·4 günde·Beğendi·4/10
Cadılar okulu ufak cadılar garip olaylar tuhaf öğretmenler çok daha farklı şeyler... Güzel mi güzel bir kitap. 1.kitabı gibi efsane bi kitap okumalısınız.
96 syf.
·Beğendi·10/10
Mildred'in yine başı dertten kurtulmuyor. Kız hem oldukça sakardı hem de hata üstüne hata yapması yetmezmiş gibi bu seferde yapmadığı şeyler onun üstüne kalıyor. Kısacası kızın başına gelmeyen şey kalmıyor. Okula yeni bir cadı geliyor, ismi Enid. Bu sefer de Enid yüzünden başı dertte bizim sakar cadının. Ben bu kitabı da çok beğendim arkadaşlar. Muhakkak alıp okuyun. #parlakmeltemkitapligi
128 syf.
·Beğendi·10/10
Mildred'in macerası yine soluk kesiyor. Mildred artık ikinci sınıf öğrencisidir. Okulun "En Kötü Cadısı" olarak bilinmekte. Bu durum hoşuna gitmiyor ve kurtulmak için de elinden geleni yapıyor. Ama maalesef yine başına gelmedik kalmıyor. Yine çok güzeldi ya. Son kitap kaldı, onu da bir iki gün içinde okuyacağım. #parlakmeltemkitapligi
127 syf.
·3 günde·4/10
Cadılar cadılar size de iyi okumalar . Hikaye garip olaylar tuhaf okuyanlar samimi hadi durmayın okuyun . Okumak hep iyidir değil mi? Okumayan kalmasın hadi kitaplara...
176 syf.
·Beğendi·10/10
Gelelim serinin 6.kitabına. Bu kitap da diğerleri gibi macera dolu. Aslında bu kitapta Ethel'e çok gıcık oldum ama neyse ki sorun çözüldü de rahatladım. Malum bizim Mildred hep bir baş belası olarak görülüyor ama bu kitapta belki de her şey değişebilir. Yaptıgı yaz ödevi ile bazı şeyleri değiştirmeyi başarabilecek mi?
.
.
Serinin son kitabı kaldı elimde ve macera hiç bitmesin istiyorum ya. Kesinlikle bu seriyi okumanızı tavsiye ederim.

Yazarın biyografisi

Adı:
Jill Murphy
Unvan:
İngiliz çocuk kitapları yazarı ve illüstratörü
Doğum:
Londra, İngiltere, 5 Temmuz 1949
Jill Murphy (5 Temmuz 1949 doğumlu), İngiliz çocuk kitaplarının yazar ve illüstratörüdür, "Worst Witch" romanları ve "Large Family" resim kitapları ile ünlüdür. "Ülkede çocuklar için en ilgi çekici yazarlardan ve illüstratörlerden" biri olarak anılıyor.

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 54 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 6 okur okuyacak.