John Layman

John Layman

Yazar
8.4/10
136 Kişi
·
322
Okunma
·
1
Beğeni
·
524
Gösterim
Adı:
John Layman
Unvan:
Amerikalı Çizgi Roman Yazarı
Doğum:
Amerika Birleşik Devletleri, 2 Ağustos 1969
128 syf.
·Beğendi·10/10 puan
Eğlenceli, espirili ve bir o kadar sürükleyici bir seri arıyorsanız Chew tam size göre. Okurken ne yüzümden gülümseme ne de sesli kahkahalarım eksik kaldı.

Konusu:
Tony Chu bir Sibopatiktir yani yediği yemeklerden küçük bir ısırık alması ile beraber yemeğin nasıl yapıldığı, içerisinde kullanılan malzemelerin nasıl yetiştiğine ( kullanılan ilaca kadar ) dair herşey kafasında bir imgelem oluşturmaktadır. Dünya'da Tavuk gribinden sonra tavuk yasaklanmıştır ve polis olarak çalışan Tony, ortağı John Colby ile beraber tavuk kaçaklığı yapan kişileri yakalamaktadırlar. Görev sırasında peşlerinde olduğu katili tam yakalayacaklarken Ajan Savory onları durur ve koruma altında olan kişiyi rahat bırakıp lokantada birşeyler yemeğe davet eder. Tony çorbasını bir kaşık alır almaz yine imgeler görmeye başlar ve bu sefer yemeğin nasıl yapıldığından daha çok cinayetlerin nasıl işlendiğini görmektedir.
128 syf.
·2 günde·Beğendi·9/10 puan
Okuduğum en iyi çizgi romanlardan biri! Diğeri de “Avare Tanrı” idi. Seri olarak gelmesi mükemmel!
Kullanılan renkler harika ve bence herkese hitap etmeye çalışan renkler çünkü polisiye olmasına rağmen koyu renklerin ve kanın hakim olduğu sayfalar mevcut olsa da, hoş pastel tonların hakim olduğu sayfalar da var. Bir çizgi romanı sadece renk olarak değerlendirmek istemem ama bu da gerçekten çekici bir öge.
İngilizce yayınlanan kitapta ajanın “cibophatic” olduğu söyleniyor. “Cibo” İtalyanca’da “yemek” anlamına geliyor ve “çibo” şeklinde okunuyor fakat Türkçe’de bu kelimeyi “sibopatik” olarak görüyoruz. Niye bilmiyorum... Neyse ajanımız Chu, yediği şeylerle ilgili gerçek görüler görüyor ve suçluların peşinden bu yolla gidiyor.
Bence gerçekten efsane ve çok farklı bir konusu var, “Chew” kelimesinin de anlamı “Çiğnemek” böylece her şeyi bağdaştırabilmişsinizdir umarım.
Tabii ki herkese tavsiye ediyorum, bu gibi çizgi romanlar idefix gibi yerlerde daha uygun oluyor, oralardan ya da Gerekli Şeyler gibi çizgi roman edinebileceğiniz mağazalardan temin etmenizi de tavsiye ediyorum.
128 syf.
·Beğendi·8/10 puan
Birinin süper kahraman yeteneklerinin illa uçmak kaçmak vs. olması gerekli değildir. Polis memuru Ajan Chu, yediği her şeyin geçmişini görebilme yeteneğine sahip biri. Bu da pek çok davayı çözmesinde ona yardımcı oluyor. Örneğin; bir ceset bulduğunda, kişinin nasıl öldüğünü öğrenmek için cesedin de tadına bakması gerektiği gibi... Esprileri, durum komedisi, karakterleri ile şu aralar açık ara farkla en sevdiğim çizgi roman.
128 syf.
·1 günde·Beğendi·10/10 puan
Tony ve John bir baskın sırasında keşfettikleri gizli bir meyvenin peşinden Pasifik'teki bir adaya yönlendirir. Adada hem aşkı Amelia'ı kurtaracaktır hem de gizemi çözerken güzel bir macera bizleri bekliyor.

En çok güldüğüm sahneler, John ve Tony'in diyalogları, Tony'nin John'u idare ediş tarzı ve horoz tabii ki. Her bölümde yeni karakterler çıkması ve Tony'nin ailesinin bir üyesi ile tanışmak gerçekten çok keyifli.
152 syf.
·1 günde·10/10 puan
Ağlamıyorum, gözüme Tony Chu'nun ikiz kız kardeşi Toni Chu kaçtı. :'( Tony Chu hatırlarsanız bir önceki kitapta kaçırılmıştı, şimdi ise aldığı darbeler sonucunda hastanede yaşam mücadelesi verirken sahneyi sibovoyant (yediği canlı şeylerin geleceğini görebilen) ikiz kız kardeşi alıyor. Ve gördükleri şeyler hiç de iyi şeyler değil. Yine çok çok güzel bir Chew kitabıydı. Muazzam olay örgüsü, muhteşem karakterlerle bitirdim bu kitabı da. Ayrıca kitabın içerisinde POYO'ya (muhteşem yakışıklı, seksi, karizmatik, genç tavukların sevgilisi mutasyona uğramış horozumuz olur kendisi) ait özel bir bölüm görmek aşırı heyecanlamama sebep oldu. En kısa sürede diğer kitapların çıkması ümidiyle. Beklemek, işte bu konuda çok sabırsızım. ^_^
120 syf.
·1 günde·10/10 puan
Sibopatik (yeme eylemiyle yediği şey hakkındaki hatıraları okuma, geçmişini görme, gerçeği öğrenme yeteneği) G.İ.D ajanımız Tony Chu kaçırılıyor. Hem de çok tanıdık biri tarafından. Peki ne için? Tabii ki söyleyerek tat kaçırmayacağım:) Aynı zamanda ajanımız Tony'nin kızı Olive de kaçırılıyor. Hem de çok tanıdık kişiler tarafından. Peki hangi emeller uğruna? Bunu da söylemeyeceğim:) Aramıza katılan yeni karakterlerle, olağanüstü kurgusuyla, aşırı komikliğiyle yağ gibi akan bir Chew kitabını daha bitirdim. Her bitirilen Chew kitabı ile serinin sonlarına yaklaşmakta olduğum gerçeğiyle yüzleşmek beni çok üzüyor. Çok çok güzeldi, kesinlikle tavsiye ederim. ^_^
120 syf.
·1 günde·10/10 puan
Tek kelimeyle muh-te-şem. Bu seriye bayılıyorum. Her kitapta "ya bu kadarı da fazla ama" diyerek okuyorum. Bu yaratıcı ikilinin hayal güçlerinin sınırları yok kesinlikle. Hele esprili dilleri, kitabı suratımda oluşan sırıtışla keyifle okumama sebep oluyor. Son sayfasına geldiğim vakit bir sonraki kitaba geçmek için sabırsızlanıyorum. Ama bir yanımda yavaş gitmem gerektiğini , bitince boşluğa düşeceğimi söylüyor. Konusundan bahsederek, spoiler verme riskini göze alamayacağım ancak bir çizgi roman arayışındaysanız kesinlikle bu seriye başladığınıza pişman olmayacaksınız.
128 syf.
·8/10 puan
Baş karakterimizin yeteneği çok acayip ve birazda hüzünlü. Yediği her şeyin ama HER ŞEYİN nasıl piştiğini kimin pişirdiğini, o kişinin nasıl biri olduğunu imgelerinde görüyor. Ee doğal olarak bu baya keyif kaçırıcı bir durum. O yüzden sürekli açık olmasına rağmen çok az yemek yiyor. Sadece pancar yediğinde imgeler görmüyor dolayısıyla hep pancar yiyor. Bir insanın parmağından küçük bir parça yediği anda o insana dair HER ŞEYİ öğreniyor. Tavsiye ederim
132 syf.
Chew'nun ikinci cildi de en az ilk cilt kadar iyiydi. Bu ciltte mizahtan çok aksiyona odaklanmışlardı biraz ama yine de çok sevdim.

Chu'nun partneri geri döndü. İlk bölümü okurken şok geçirdim ama sonunda bayıldım gerçekten. Özellikle Applebee ile olan sahneye.

Genel olarak "Galsaberry"ye ve Chu ile Amelia'nın bir araya gelmesine odaklanmış bir ciltti. Tabii vampir ve diğer kötü adamları saymazsak. Ama yine de iyiydi. Çizimler ve renklendirmeler harikaydı.

Savoy'dan hiç bahsetmediler neredeyse, ona ne olduğunu merak ediyorum. Bu yüzden direkt diğer cilde uçacağım.
128 syf.
·1 günde·Beğendi·8/10 puan
2019 senesinde okumuş olduğum için şuan her şeyi net hatırlayamasam da çok çok zevkli ve ilgi çekici bir çizgi roman olduğunu hatırlıyorum.Çizimleri oldukça hoştu.Sibopatik, yani yediği herhangi bir şeyin tüm geçmişi hakkında kafasında bir imgelem oluşturan Tony Chu hikayemizin kahramanı. Yediği herhangi bir şey diyorum çünkü bir yiyecek değil hakikaten de herhangi bir şeyin hikayesini kafasında öğrenebiliyor. Tabii geldiği yerleri,geçip gittiği yolları öğrendiği yiyecekler onu iğrendiriyor ve o da ona bu psişik heyecanları algılatmayan tek yiyecek olan pancar ile besleniyor.Neredeyse her zaman aç olan fakat hiç yemek yemeyen karakterimiz solgun görünse de atıldığı maceralarda gerçekten başarılı denebilecek sonuçlar elde ediyor.Bazı olayları araştırmak üzere GİD'in Özel Suçlar Birimi'ne getiriliyor ve okuyun bakalım başına neler geliyor..
Ceset kemirmeli,kusmalı,koşmalı,aksiyonlu bir çizgi romandı,tavsiye ederim

Yazarın biyografisi

Adı:
John Layman
Unvan:
Amerikalı Çizgi Roman Yazarı
Doğum:
Amerika Birleşik Devletleri, 2 Ağustos 1969

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 322 okur okudu.
  • 2 okur okuyor.
  • 129 okur okuyacak.
  • 2 okur yarım bıraktı.