John MacCormick

John MacCormick

Yazar
8.1/10
7 Kişi
·
10
Okunma
·
0
Beğeni
·
14
Gösterim
Mimarlık açısından bakıldığında garaj denilen yapı, genellikle çok basit ve mütevazı bir yapıdır ancak Silikon Vadisi’nde garajların girişimcilikte çok özel bir yeri vardır: Silikon Vadisi’nin pek çok girişimci şirketi ya garajlarda doğmuş ya da ilk tohumları garajlarda atılmıştır.
Muazzam miktardaki mevcut bilgi birikimi ve ulaşılan sonuçların hızı ile üstün kalitesi bize artık o kadar normal geliyor ki birkaç saniye içinde sonuç alamazsak kızmaya başlıyoruz.
PageRank’in temelindeki fikir olmasaydı, pek çok arama, sorgulamayla uyumlu ancak ilgisiz binlerce web sayfasından oluşan bir denizde boğulacaktı. PageRank, bir iğnenin içinde bulunduğu saman yığınının kolaylıkla üstüne çıkmasını sağlayan gerçek bir algoritma cevheridir.
İnternet aracılığıyla gönderilen her ileti, tipik olarak yol üzerinde yöneltici (router) adı verilen çeşitli bilgisayarlardan geçer ve yönelticilere erişimi olan herkes iletinizin içeriğini görebilir -bu sınıfa potansiyel olarak kötü niyetli kulak misafirleri de girer. Böylece sizin bilgisayarınızdan çıkıp da internete giren her bir veri parçası sanki bir kartpostalın arkasına yazılmış gibidir!
Yazara henüz inceleme eklenmedi.

Yazarın biyografisi

Yazar istatistikleri

  • 10 okur okudu.
  • 4 okur okuyor.
  • 20 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.