Julie Murphy

Julie Murphy

Yazar
6.4/10
20 Kişi
·
28
Okunma
·
0
Beğeni
·
176
Gösterim
Adı:
Julie Murphy
Unvan:
Roman Yazarı
Doğum:
Bridgeport, Connecticut, ABD, 8 Kasım 1985
Komedi filmleri izlemesi en zor olanlardı çünkü gülmek gerekiyordu ama Alice gülemeyecek kadar yorgun oluyordu.
Julie Murphy
Sayfa 37 - Pegasus yayınları
"Sadakat... Sadakat birinin yanında olmaktır. Bencillikten uzaktır. İstemediğiniz zaman bile birine destek olmaktır. Onları sevdiğiniz için. Sadakat kör değildir. Sadakat, birine başka kimse söylemezken yanıldığını söylemektir."
Julie Murphy
Sayfa 327 - Pegasus yayınları
344 syf.
·7 günde·9/10
Bence kitabın asıl konusu her ne kadar orada başlıyor olsa da kitabın arkasında olayların tümünü anlatmışlar zaten o yüzden çoğu olay sürpriz olmadı. Başlarda biraz sıkıyor ama sonlara doğru heyecanla okunuyor. Karakterlerden Harvey çok boğucu bir karakter ama sonlara doğru artık kendini sevdiriyor Alice ise aslında tam iç dünyamı yansıtıyor o yüzden onun düşüncelerini severek okudum.
344 syf.
·3 günde·Beğendi·6/10
Düşünsenize, hayatınız ufak tefek iniş çıkışlarla normal seyrinde devam ederken, günün birinde kanser olduğunuzu ve kısa bir süre sonra öleceğinizi öğreniyorsunuz. Bu bilginin verdiği özgürlükle, kalan ömrünüzü sizi üzenlerden intikam almaya adıyor, ve böylece aranızdaki düşmanlığı iyice derinleştiriyorsunuz. Aşık olduğunuz, ama beraber olmaya korktuğunuz çocukla yakınlaşıyorsunuz. Ve sonra... Ta taaam! Mucizevi bir şekilde iyileşmeye başlıyorsunuz ve bir anda önünüzde yüzleşmek zorunda olduğunuz bir karmaşa yumağı beliriyor. İşte hikayemiz, Alice'in bu karmaşayla başa çıkmaya çalışmasını anlatıyor. Ben açıkçası Alice'in bayağı bencil olduğunu düşündüm kitabı okurken. Çünkü yaptığı her şey, sadece kendi için, kendi rahatı için, kendi duygularını tatmin etmek içindi. Bir insanın ölüyor olması, ona dünyayı etrafındaki insanlar için cehenneme çevirme hakkı verir mi? Bence vermemeli, ama Alice öyleymiş gibi davrandı. Bir bakıma, hastalığını istediği her şeyi yapmak için bir bahane olarak kullandı. Hikayenin sonunun beni bu açıdan tatmin ettiğini söyleyemem bu yüzden. Ama akıcı, kolay okunan ve ilginç konulu bir kitap, bu yüzden tavsiye ederim.
368 syf.
·8/10
Güzel bir kitaptı. Kilolu will'in aslında kilosunu hiç takmamasını, hayatına giren bir erkek yüzünden de kilolu halini sorgulamasını. Bi cesaretle güzellik yarışmasına katılmasını ve arkadaşlıklarını anlatıyor idi kitabımız. Fena değildi. Çerezlik kitaplardan :)

Yazarın biyografisi

Adı:
Julie Murphy
Unvan:
Roman Yazarı
Doğum:
Bridgeport, Connecticut, ABD, 8 Kasım 1985

Yazar istatistikleri

  • 28 okur okudu.
  • 22 okur okuyacak.