Giriş Yap

Junji İto

Yazar
Çizer
8.2
1.197 Kişi
Unvan
Japon Manga Sanatçısı, Yazar
Doğum
Gifu, Japonya, 31 Temmuz 1963
Yaşamı
Junji Ito (31 Temmuz 1963 doğumlu), Japon korku manga sanatçısı. En dikkat çekici eserlerinden bazıları, ölümsüz hayranlarını kızgınlıklarına sürükleyen ölümsüz bir kızın hikayesini anlatan bir dizi Tomie, spiral takıntılı bir kasaba hakkındaki üç ciltli serisi olan Uzumaki ve balıkların kontrol edildiği iki ciltlik bir hikaye olan Gyo'yu ve Manga Koleksiyonunu içermektedir.

Çizerlik yaptığı kitaplar

Tümünü Gör

İncelemeler

Tümünü Gör
208 syf.
·
2 günde
·
9/10 puan
Sadece bir "spiral" fikrine dayanan bir korku mangasının ölümüne hayran kaldım. Şimdi iç kulağın bir kısmında bir "spiral" olduğu fikri gerçekten garip hissettiriyor. Bu kitabın beni tam anlamıyla korkuttuğunu söyleyemem ama kesinlikle beni fena halde rahatsız etti ve buna bayıldım. Gerçekleşmeye başlayan ve her biri bir sonrakinden daha sıra dışı ve sinir bozucu olan birçok farklı olayı anlatıyor. Gerçekten çok özel bir hikaye ve bence okumaya değer.
Uzumaki 1. Cilt
8.5/10 · 836 okunma
·
Reklam
208 syf.
·
10/10 puan
Standartlaşmış korku temalarını görmekten sıkılan ve artık her şeyi az çok tahmin ettiği için gerilemeyen okurlara tavsiye ederim bu seriyi. İnanılmaz bir hayal gücü var yazarın, övdükleri kadar varmış. Hiç beklenmedik şeyler oluyor seri boyunca, her bölüm bir öncekinden daha absürt ve bu korkuyu besliyor. Sonu birçok okurun hoşuna gitmemiş, böyle kitaplarda sonla insanları mutlu etmenin çok zor olduğunu düşünüyorum. Henüz okuduğum hiçbir korku romanının sonunun herkesçe çok iyi kabul edildiğini görmedim. Bana göre kitabın sonu gayet tatmin ediciydi, klişe bir sonu öyle bir kurgulamış ki diğer eserlerle dalga geçer gibi olmuş, sanki "öyle değil, böyle yapılır" diyor. Anlayacağınız seri benim oldukça hoşuma gitti. Yazarın diğer birkaç kitabının konusu da kulağıma çalındı ve "bu adamla aynı bilinçaltını paylaşmadığım için çok şanslıyım" demekten kendimi alamadım. Geceleri rüyalarında neler görüyordur gerçekten çok merak ediyorum. Not: Silent Hill'in iptal edilen efsane oyunu sayesinde ismini duymuştum yazarın, iyiki de duymuşum. Oyunun iptal edilmesinden bana kalan tek pozitif şey bu oldu. Kitapla kalın...
Uzumaki 1. Cilt
8.5/10 · 836 okunma
·
Reklam
2
4
50 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
©2022 · 1000Kitap Web Uygulaması · 2.26.42