Kafa Dergisi

Kafa Dergisi

Dergi
8.7/10
458 Kişi
·
2.287
Okunma
·
184
Beğeni
·
1.726
Gösterim
Bir kadının yakasına annelikten öte takacağı şeyler var bu hayatta. Özgürlük, yaratıcılık, cesaret ve daha nice güzel şey.
İsterseniz annelik de olur ama bir kadın kendisini sadece doğurarak var edemez.
... durup dururken hiç bitmeyecekmiş gibi bağlanıyorum başladığım güne,
ve her seferinde sen çıkıyorsun suyun yüzüne...
Nazım Hikmet
Bizler yürüyen yaralarız. Her nefeste yılların açtığı yaralarımızdan kan sızdıran canlılarız.
Böyleyizdir...
Biz insanlar sevinçlerden çok üzüntüleri önemseriz. Kahkaha birkaç saniyede biter de gözyaşı dakikalar boyunca sürer. Düğün sevinci günlerce, matem ise aylarcadır.
64 syf.
·Beğendi·10/10
Alır almaz bitti. Keyifle okudum çok güzel bir sayı olmuş. Özellikle İlber Ortaylı'nın Atatürk'ün sanatsal bakışını anlattığı yazı derginin en güzel iki sayfasıdı. Sırf o yazı için bile alınması gereken bir sayı.
71 syf.
·8 günde·Puan vermedi
Gittikçe güzelleşen bir dergi. ilk sayısından itibaren elimden geldiğince kaçırmamaya çalışıyorum. çok etkilendiğim yazılar vardı bu ay da. çok farklı konulara dikkat çekiyorlar en sevdiğim yönü bu. Böyle dergilerin olması umut verici.
71 syf.
·1 günde·9/10
Her sayfasında farklı bir konu, farklı bir güzellik. Bence okunması gereken dergilerin başında yer alıyor. Önerebileceğim dergilerden birisi, okuyun pişman olmazsınız.
55 syf.
·1 günde·6/10
Kafa dergisinin okuduğum ilk sayısıydı. Tasarım olarak Yiğidim, Aslanım Uğur Mumcu'nun kapak yapıldığı bir dergiyi almamak benim için zor olmadı. İçerik olarak ise; Şebnem İşigüzel, Candaş Tolga Işık, Özgür Amed, Sunay Akın, Gökhan Çınar,
Uğur Meleke, Zeynep Miraç, Sedat Ergin, Enis Batur, Cem Davran, Zafer Algöz, Bedia Ceyhan Güzelce ve Kerimcan Kamal'ın yazılarını beğendim. Bu da derginin üçte birini oluşturuyor. Ne çok kötü ne çok iyi, ikisinin ortasında bir dergi sayısı.
250 syf.
·2 günde·Puan vermedi
Kafa dergisinin bu ayını değerlendirdiğimde öncelikle
#bircumleolsam köşesine bayıldım.
Her insanın içinde iyi ve kötü yan yana durur.Hangisini beslersen o galip gelir.
Huzursuzluk-Zülfü Livaneli
"Neden ben?"diye sordum Tanrı'ya
Bir şey söylemedi.
Güldüm ve yıldızları izledim.
Yaşamak güzeldi...
Hiç Kimse Sıradan Değildir-Markus Zusak
Bana sorarsan kütüphaneye dön,yani kitap ol,aydınlan ve aydınlat
Bu Ülke,Cemil Meriç
Donuk bir yaşamın bütün günlerinde ,zaman bizi alıp götürür.Ama bir gün gelir,bu kez de bizim zamanı taşımamız gerekir.
Dilek Erleten,Metin Uca,Alper Canıgüz ve Umay'ın yazısı şahaneydi.
Cem Davran ve Ataol Behramoğlu'nun sanat yazıları aydınlattı.
İbrahim Büyükak yine güldürdü.
Gökhan Dağıstanlı ile yine sevda üzerine konuştuk.
Bu ay yine Kafa dergisi okunmaya değer.
56 syf.
·1 günde·Beğendi·8/10
Öncelikle şunu söylemeliyim ki; "Öncelikle şunu söylemeliyim ki" ile başlayan giriş cümlelerine gıcık olurum. Yani zaten yazacağın şey, ilk cümlen olduğu için; öncelikle belirteceğin şey de o olacaktır. O yüzden bu cümle pek bir gereksiz bir cümledir!

Önceliksiz olarak şunu belirtmeliyim ki, okuduğum ilk Kafa Dergisi, oldukça hoşuma gitti. Hem yazar olmayan sanatçıları okumanız açısından; hem de popüler yazarların tarzını, üslubunu görmeniz açısından güzel bir seçenek.

Bu eski sayıda Cem ve Can Yılmaz biraderler, Cem Davran, Zafer Algöz, Hakan Günday, Sunay Akın, İlber Ortaylı, rahmetli Tarık Akan gibi ünlü sanatçılarımız ve tanınmış yazarlarımızın yazılarını okuma şansınız mevcut.

Bunun yanında Aylin Binboa, Kerimcan Kamal, Vedat Özdemiroğlu gibi adı pek duyulmayan yazarlarımızın da kalemlerini keşfetme fırsatınız bulunmakta.

Kafa Dergisinin tüm sayıları ve tarzı bu şekilde olabilir, dediğim gibi ben ilk kez okudum ve beğendim; tüm edebiyat severlere tavsiye eder, 1000 kitaplı günler dilerim...
71 syf.
·Beğendi·Puan vermedi
Bana kalırsa bu ve bunun gibi dergiler arada bir alınmalı, okunmalı. Görüntüsü bile insanin içini ısıtıyor. Her sayfasında farklı konular, farklı yazarlar var. Öyle oturup bir günde bitireyim derdi olabilecek dergiler değil. Ara sıra alınıp sayfalari karıştırılmalı. Dergiyi kuranlari, dergide çalışanları tebrik ediyorum zira bizim bunlara ihtiyacımız var. Gelecekte çok değerlenecek bu dergiler. Çocuğunuza, bak, zamanında biz bu dergileri okurduk demenin huzuru oluşuyor insanda. Biriktirip geleceğe aktarmak.. Tıpkı kuruculuğunu Yaşar Nabi Nayır'in yaptığı Varlık dergisi gibi. Su an elimde 5 tane Varlık dergisi var ve gözüm gibi koruyorum ve biliyirum ki bu güzel dergiler de yeri gelecek bu konumda olacaktır.
Keyifli okumalar :)
“Saklanacak bir yerimiz de yok düşün.Camdan bir evdi.Konu komşuya,eşe dosta sergileniyorduk vitrinimizde.Bir kırılıp bir yapışıyorduk ele güne karşı.Tam ağlayacağız biri geçiyordu önümüzden.Hemen gülümsüyorduk.”
71 syf.
·117 günde·9/10
Kafa dergisi sürekli olarak takip ettiğim, ama uzun süredir okumayı ihmal ettiğim dergilerdendi. Tekrardan okumaya başladım. Biraz geç olsa da Şubat ve Mart'ı da en kısa sürede okuyacağım. Dergi okumak isteyen ancak karar veremeyenler için Kafa Dergisi'nden başlayabilirsiniz. Keyifli okumalar :")
70 syf.
·1 günde·Beğendi·7/10
Bu ay sırf İlber Ortaylı olduğu için aldım dergiyi açıkçası dergiyi biraz kısaltmışlar gibi geldi .Emreh Serbes,Özgür Ahmed i zaten seviyorum onun dışında bu ay yazılarını okuyun mutlaka okuyun dediğim 3 isim var:Edebi zevk almak istiyorsanız;Gökhan Dağıstanlı nın Hercai ve Başar Başaran ın öznesini kaybeden adamını ve Gökhan Çınar ın bugün yazısını okuyun derim.

Yazarın biyografisi

Yazar istatistikleri

  • 184 okur beğendi.
  • 2.287 okur okudu.
  • 79 okur okuyor.
  • 511 okur okuyacak.
  • 11 okur yarım bıraktı.

Yazarın sıralamaları