Katie Alender

Katie Alender

7.4/10
101 Kişi
·
191
Okunma
·
5
Beğeni
·
974
Gösterim
Adı:
Katie Alender
Unvan:
Floridalı Yazar
Doğum:
Güney Florida / ABD
Güney Florida'da dünyaya geldi ve orada büyüdü. Palm Beach Sanat Okulu'nda İnsan İlişkileri üzerine okudu. Mezun olduktan sonra Los Angeles'a giderek televizyon sektörüne atıldı.

En büyük hobileri arasında yazmak başı çekiyor. Fotoğrafçılık, (bunu kitapta bol bol görebilirsiniz) yoga, kitap okumak ve arkadaşlarıyla vakit geçirmek de diğer hobilerinden birkaçı.
Seni çok fazla düşündürmek istiyorum... ve sonra da düşündüğün şeyleri duymak istiyorum... çok fazla hem de.”
“İyi görünmüyor,” diye sızlandı.
“Çünkü tek gözünle bakıyorsun,” dedim. “Derinlik algın yok.”
“Sadece gerçek bir şey söyle. Herkes sürekli o kadar uğraşıyor ki, tüm dedikleri aynı oluyor. Ben sadece birisinin gerçek bir şeyler söylemesini istiyorum.”
Sıkı bir gerilim okuyucusu olarak açıkçası kitap beni çok da korkutmadı. Olayların fantastik bir sonuçla bağlanmasını da biraz basite kaçılmış olarak buldum.Ama genel olarak yazarın dili sade ve anlaşılır da yorulmadan kolaylıkla okuyabileceğiniz çerezlik bir roman olduğunu düşünüyorum.
Kitabımızın hem kapağından hem de konusundan etkilenerek sipariş etmiştim. İyi ki de etmişim. Birkaç ay önce okumama rağmen çok hatırlayamıyorum sevdiğim ve sevmediğim yerleri. Ama sevmediğim yeri yoktur sanırım, varsa da çok ince ayrıntıdır önemli değildir yani. Özellikle gerilimi sevenler okumalı.
Iyi bir gerilim romanı diye almıştım ama çok basit bir hikaye çıktı daha çok genç okurlara yönelik aslında çok beğendiğimi söyleyemem ama tabi karar sizin ruhlar ilgili gerilim romanı severler bir göz atmak isteyebilirler.
Hayaletli bir hikaye. Kurgusu da güzel. Korkar mısınız? Gece okursanız muhtemelen evet. Yazarın korkutma kabiliyeti var kuşkusuz ama bu bir genç yetişkin romanı. O yüzden korkuya çok ağırlık vermemiş. Kitap kısa, yine sürükleyici, ana karakter biraz ilginç.
kitapta cinayetler falan aklımı kaçırdım sandım anlamadığım bir çok yer var. 1. Kişi ağzından anlatılıyor kitabı sevdim ama yine de anlamadım bu kitabı pek. Şimdi ise 2. kitabına başladım bakalım neler olucak...
Kitap en başından beri heyecanlı gitsede sonu beklediğim gibi olmadı açıkçası bu beni hayal kırıklığına uğratmiş olsada kitabı çok beğendiğimi söylemek ister herkese tavsiye ederim.
Merhaba, hakkında okuduğum yorumlar sebebiyle çok bir beklentim olmadan başladım bu kitaba. İyi ki de öyle olmuş. Çünkü ne çok güzeldi ne de hayal kırıklığıydı, ikisinin ortası.
Ana karakter bir lise öğrencisi olan Alexis. Pembe saçları ve uçarı davranışlarıyla tanınmış biri ayrıca okulun ponpon kızlarıyla olan ilişkisini "kanlı bıçaklı" şeklinde tanımlamak mümkün. Hikayenin anlatıcısı Alexis. Olaylar 13 yaşındaki kız kardeşi Kasey'nin etrafında dönüyor. Alexis'in anlattığına göre Kasey her zaman farklıymış. Ama son zamanlarda davranışları çığrından çıkıyor. Alexis konuştuğu kişinin Kasey olduğundan bile emin olamıyor -ki zaten değil- Sıradışı mimarisiyle dikkatleri üzerine çeken evlerinde uzuuun yıllar önce yaşamış kötü bir ruh Kasey'nin vücudunu kontrol altına almış, intikamını almak için Kasey'yi kullanıyor.
Bence Alexis işaretleri görmekte çok gecikti, daha ne bekliyordu bilmiyorum. Okulun ponpon kızlarından Megan durumu fark edip Alexis'i uyarsa da kulak asmadı, anlam veremedim. Ama tehlike büyüyünce gözleri açıldı ve Megan'ın yardımıyla Kasey'yi kurtarmaya çalıştılar. Hikayede bir de Carter diye bir karakter var ki rolü çok azdı, bence öyle olmamalıydı. Sanırım daha çok ön plana çıkıp Alexis'e yardım eden bir erkek karakter bekledim.
Kitabın başları daha durgundu, o kısımları "hadi artık fark et" diye Alexis'e sitem ederek geçirdim. Sonradan açılıp sıkmadan bitse de mutlaka okunmalı diye tavsiye ettiklerim arasına giremedi...
Kitap ilk sayfasından itibaren bir gerdi beni. Geceleyin gelen ıssız seslerden, karanlıktan vs korkuyorsanız kitap etkiler sizi. Çok fazla korktum diyemem ama ürküttü
Bitti işte beyaz ciltli kitap off nasıl başlasam bilmiyorum ama öncelikle şunu söylemek istiyorum ben bu kitabı çooooook sevdim! Ya Alexis yani lexi'nin onca olan şeye rağmen annesine söylemeden kendi kendine başa çıkma çabası olsun, Megan'in annesini tanımak için her şeye razı olması olsun, Kasey zaten şaka gibi bir karakterdi. Kitabın sonu tam bir son değil miydi bu arada yani goodreads de baktım bu kitap üçleme görünüyor ama bu kitabın sonu resmen son gibiydi bilemedim. Kitaptan bahsetmeye başlarsam sanırım tüm olayları hele Carter'i <3 kesinlikle tüm detaylarıyla anlatırım o yüzden direk konusunu okumanızı tavsiye ederim yoksa ben ağır spoiler vereceğim :)
beklediğim gibi korkunç çıkmadı biraz üzüldüm :D ama onun dışın da 10/9 heryaştan okuyucunun okuyabilceği bir kitap.....................................

Yazarın biyografisi

Adı:
Katie Alender
Unvan:
Floridalı Yazar
Doğum:
Güney Florida / ABD
Güney Florida'da dünyaya geldi ve orada büyüdü. Palm Beach Sanat Okulu'nda İnsan İlişkileri üzerine okudu. Mezun olduktan sonra Los Angeles'a giderek televizyon sektörüne atıldı.

En büyük hobileri arasında yazmak başı çekiyor. Fotoğrafçılık, (bunu kitapta bol bol görebilirsiniz) yoga, kitap okumak ve arkadaşlarıyla vakit geçirmek de diğer hobilerinden birkaçı.

Yazar istatistikleri

  • 5 okur beğendi.
  • 191 okur okudu.
  • 5 okur okuyor.
  • 89 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.