Keith Ferrazzi

Keith Ferrazzi

Yazar
7.7/10
46 Kişi
·
113
Okunma
·
2
Beğeni
·
472
Gösterim
Adı:
Keith Ferrazzi
Unvan:
Amerikalı Yazar, CEO
Amerikalı yazar. Los Angeles stratejik danışmanlık ve araştırma enstitüsünün ( Ferrazzi Greenlight ) CEO'su.
Ilişkiler güvenle sağlamlaşır .Ben buna inanıyorum kurumlarda bunun üzerine kurulur. Başkan Kennedy'nin de dediği gibi insanların güvenini onların sizin için neler yapabileceğini sorarak kazanamazsınız. Onlar için bir şeyler yaparak güvenlerini elde edebilirsiniz.
Sadece tek tarafın kazançlı çıktığı senaryoların uzun vadede iki tarafın da kaybetmesiyle sonuçlandığı her zamankinden daha iyi anlaşıldı.
"Demek başarının sırrını çok net bir şekilde size söylememi istiyorsunuz.
Pekala,sizin için başarının sırrını tek kelimeyle özetliyeceğim:Cömertlik."
Keith Ferrazzi
Sayfa 27 - Mediacat
336 syf.
·Beğendi·10/10 puan
Başkalarıyla yakın ilişkiler içinde sürdürülen bir hayat insanı farklı bir bakış açısına götürür. İnsanların birbirlerine sıkı bağlarla bağlı oldukları hayatlarda bakış açılarının zenginliği yaşanır. Bir bakış açısı, diğerine götürür. Hayatınızda şu anda bulunduğunuz konum ve bildiğiniz her şey, ömrünüz boyunca ister şahsen, ister kitaplar, müzik, e-posta ya da kültür yoluyla etkileşim içinde olduğunuz fikir, deneyim ve insanların bir sonucudur. Bolluğun daha fazla bolluğa götürdüğü durumlarda çetele tutmak gerekmez.
336 syf.
·Beğendi·9/10 puan
Başlığı herşeyi özetleyen kitap, ancak içine de dalmanız gerekiyor. Anektodlardan bazıları şöyle;
Sunulan cömertliği kabul etmeniz yetmez. Dışarı çıkıp onu istemeniz gerekir.
Bitmez tükenmez bir çaba içindeysem işimi yapamıyorum demektir. Ya da belki de yanlış işteyimdir. Çevre edinmek, dostluklar, ahbaplıklar yeni arkadaş ve meslektaşlarla tanışmak demektir. Çevre edinmeyi zaman kaybı olaak değil, eğlence olarak görmek lazımdır. Çevrenizi oluşturup amaçlarınızı yazdınız mı, yapılacak işler için yığınla zaman bulabilirsiniz.
Çevreniz ne kadar büyürse, cazibesi artar.
Çevre üzerine yeni insalar eklediğiniz bir ağ değildir. Çevre internet gibidir. Linkler topluluğun güçlenmesi ve genişlemesi için etkileşimli olarak çalışır.
EN ÖNEMLİSİ;
Bütün başarılı insanlar, planlamacıdır. Kağıt üzerinde düşünürler. Plan yapmamak, onların ifadesiyle başarısızlığı planlamak demektir. Plan ise bir dizi eylem ve isimden meydana gelen bütündür.
Zamanınızın yüzde 80 ini güçlü yanlarınızı daha da fazla güçlendirmeye adamalısınız.
Çocuklarınızın neye ilgi duyduğunu öğrenin. Yaratıcılığınızı harekete geçirin. Moda olmayan şeyler hakkında bilgi sahibi olmaya çalışın. Garip ve egzotik yerlere seyahat edin.
İnsanlar evine geldiğinde buzdolabını karıştıracak samimiyette arkadaşlıklar istiyorlar artık.
Bir şeylerin dengesini ayarlayacağım diye kendinizi paralamayın.
Başka insanlarla ilişki kurmak, sizi yeni ve heyecan verici işlere götürecek fırsatları iki-üç katına çıkarır.
Büyük birinin büyük sözüyle bitireyim;
Düşünebildiğiniz sürece büyük düşünün!
-Donald Trump
336 syf.
·3 günde·Puan vermedi
Daha önce Robert Cialdini, Dale Carnegie gibi yazarların kitaplarını okumuş kişiler için kitap yeni bir bakış açısı vaadetmemekle birlikte alanının önde gelen iş adamlarından biririn kaleminden tecrübelerini okumak faydalıydı. Eğer satış, liderlik, ağızdan ağıza pazarlama gibi alanlarda kendinizi geliştirmek istiyorsanız veya yalnızca insan ilişkilerinde kendimi geliştirmek istiyorum diyorsanız, okumanızın faydalı olacağını düşünüyorum.
336 syf.
·5 günde·Beğendi·7/10 puan
Kişisel gelişim tarzındaki bu kitapta insan ve toplum ilişkileri, şirket yönetimi, başarı basamakları ve kişilik oluşumu hakkında bilgiler, yaşanmışlıklar ve tecrübeler okuyoruz. Kitap ağırlık olarak iş hayatı hakkında bilgi verdiği için kitabın okunması gereken zamanın iş hayatına giriş veya iş hayatı içindeki dönem olduğunu düşünüyorum. Ben biraz merakıma yenik düşüp aceleci davranmış olabilirim.Konu kitaplar olunca böyle olmakta üstüme yok. Sonuç olarak döneminde okunursa çok faydalı ve etkili bir eser olacağını düşünüyorum.Döneminde okumanızı öneriyorum.Sevgiyle ve kitapla kalın.
336 syf.
·11 günde·Beğendi·10/10 puan
Hayat bir dengedir. İnsanların birbirlerine sıkı bağlarla bağlı oldukları hayatlarda bakış açılarının zenginliği yaşanır. Bir bakış açısı, diğerine götürür. Biz insanlar, sosyal canlılarız. Başkalarının yaptıkları sayesinde dünyaya geldik. Başkalarına muhtacız ve bizi bu dünyada ayakta tutanda budur. İstesek de istemesek de başkalarının yaptıklarından bir yarar görmediğimiz bir an neredeyse hiç yok gibidir. Bu nedenle, mutluluğumuzun esas kaynağının başkalarıyla ilişkimiz olmasında şaşırtıcı bir yan yoktur.
Paylaşmanın değerini bilenler bu kitap sizin için…

Yazarın biyografisi

Adı:
Keith Ferrazzi
Unvan:
Amerikalı Yazar, CEO
Amerikalı yazar. Los Angeles stratejik danışmanlık ve araştırma enstitüsünün ( Ferrazzi Greenlight ) CEO'su.

Yazar istatistikleri

  • 2 okur beğendi.
  • 113 okur okudu.
  • 13 okur okuyor.
  • 147 okur okuyacak.
  • 8 okur yarım bıraktı.