Kemal Bayram

Kemal Bayram

Yazar
9.5/10
4 Kişi
·
13
Okunma
·
0
Beğeni
·
580
Gösterim
400 syf.
·2 günde
Türkiye,öldürülmesinin üzerinden uzun yıllar geçinceye kadar Sabahattin Ali cinayetini konuşmaya bile korktu.
Gazeteci Kemal Bayram bu kitabında 1978 yılında Sabahattin Ali'nin hayatta olan yakın dostları,dönemin aydınları,sanatçıları başta olmak üzere 35 kişi ile konuşarak,hatta onun ölüme gönderilmesinde rolü olduğu ileri sürülenlerle,katiliyle ve otopsiyi yapan doktor ile görüşerek sır perdesini biraz olsun aralıyor.
'
'
Sabahattin Ali Bulgaristan sınırında Ali Ertekin tarafından öldürülmedi.Sınırı geçtiğini sandığı bir anda Milli Emniyet tarafından yakalandı.
Sorgusu sırasında işkence edilerek öldürüldü.
Cesedi sınır civarında bırakıldı,çürüdü ve aylar sonra bir çoban tarafından bulundu.
Bu cinayet için düzenlenen senaryoda Ali Ertekin katil rolünü üstlendi.Ertekin'e müebbet değil,20-30 yıl da değil 4 yıl hapis cezası verildi,sebebi de "Milli hislerle işlenen bir cinayet" olmasıydı... ??
▶Bugün eserleri severek okunan ve her eserini okuduğumuzda kendisini yanımızda,bizimle hissettiğimiz.Fotoğraflarına baktığmızda dahi hüzünlendiğimiz Sabahattin Ali,boyle bir komplo sonucu hayata veda etti.
Şimdiye kadar çok kitap okudum Sabahattin Ali'ye dair.Fakat bu kitapta hiç bilmediğim bilgilere rastladım,iyi ki okumuşum diyorum ve Sabahattin Ali'nin nasıl katledildiğini merak edenlere kesinlikle öneriyorum.
Ne çok dost bildiği düşmanı varmış Sabahattin Ali'nin.Nasıl bir kadermiş ona sunulan. Eserlerini okudukça
Onu yaşatmamız dileğiyle...

Yazarın biyografisi

Adı:
Kemal Bayram
Unvan:
Türk Yazar

Yazar istatistikleri

  • 13 okur okudu.
  • 25 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.