Kur'ani Hayat Dergisi

Kur'ani Hayat Dergisi

Dergi
7.0/10
1 Kişi
·
2
Okunma
·
7
Beğeni
·
93
Gösterim
Adı:
Kur'ani Hayat Dergisi
Modern bir cahiliye sistemi olan demokrasinin kutsalı olmadığı gibi ne olursa olsun olaylar ve gerçekler karşısında hakkı ve adaleti ayakta tutan sağlam bir ahlakı da yoktur.Demokrat olduğunu söyleyen kişilerin ve devletlerin olaylar karşısında aldıkları çelişkili ve haksız tavırlar bunun göstergesidir.
Kur'ani Hayat Dergisi
Sayfa 50 - Kuram Eğitim Danışmanlık
Akletmek dindarlığa, akletmemek ise dincilige sebep olur.Dindar , talibi olduğu din ile insanlık ailesini inşa ederken , dinci inandığı dini öğretilerle tüm insani değerleri adeta imha eder.
"Ressamlar çizdikleri bir portrenin gözlerini sizi bir yerden diğerine takip ediyor gibi gösterebilirler,ancak hangi yazar insanin günlük mağduriyetini öngören bir yazı yazabilir? Her gece kafamda sorularımı ve itirazlarımı formüle ediyor ve ertesi gün cevabını bir şekilde Kuranda keşfediyordum.Bir sonraki okumam için hazırladığım sorularımı ve fikirlerimi sanki yazarın önceden okuyup , zaman içinde uygun satırlarda cevaplarını yazdığı izlenimini veriyordu.Sayfalarında kendimle tanışıyordum. "
"Masallar masal diye,efsaneler efsane diye anlatılmalıdır. Boş inançları gerçek diye öğretmekten daha korkunç birşey olamaz.Çocuk aklı bunları kabul eder ve çocuk yanlış şeylere inanır. Bu yanlış inançlardan arınmak çok zor olur,uzun yıllar alır.Insanlar boş inançlara bir gerçekmiş gibi inanıp uğruna dövüşürler. Hatta boş inançlar uğruna daha fazla dövüşürler çünkü boş inanç öylesine elle tutulmazdır ki çürütülmesi neredeyse olanaksızdır."

Hypatıa
Aşırı teknoloji kullanımı hem beden hem ruh sağlığını sarsıyor.Yabancılaşmış,asosyal,depresif,narsist ya da özgüvensiz karakterler yetişiyor.Dahası U.Eco`ya göre sanal ortam kalıcı aptallık yapıyor; Z.Bauman`a göre keyifli bir tuzak,H.Arendt`e göre kötülüğün sıradanlığı...
Kur'ani Hayat Dergisi
Sayfa 54 - Kuram Eğitim Danışmanlık Yayıncılık
...tarihten beri maalesef pek çok Kur'an kavramı, kimi zaman Kur'an yorumcuları, kimi zaman mezhep veya tarikat bağlıları, kimi zaman halk, kimi zaman da siyasi rejimler tarafından bağlamından koparıldı. Yanlış anlaşıldı, yanlış yerlerde kullanıldı. Bu kesimler bunları Kur'an'ı anlama ve yaşama amacıyla ele almak yerine, kendi düşüncelerini, kendi ideolojilerini, kendi iddialarını taşıyacak şekilde anladılar, anlattılar.
Kur'an'i Hayat Dergisi
67nci sayı
Sayfa 30
Yazara henüz inceleme eklenmedi.

Yazarın biyografisi

Adı:
Kur'ani Hayat Dergisi

Yazar istatistikleri

  • 7 okur beğendi.
  • 2 okur okudu.
  • 3 okur okuyacak.