L. J. Smith

L. J. Smith

Yazar
7.6/10
461 Kişi
·
2.218
Okunma
·
87
Beğeni
·
4974
Gösterim
Adı:
L. J. Smith
Tam adı:
Lisa Jane Smith
Unvan:
Amerikalı Romancı
Doğum:
Orange County, Kaliforniya, ABD, 4 Eylül 1965
1991 yılında Vampir Günlükleri serisini tamamlayan yazar, türevlerinden önce yaratmış olduğu ve Stephenie Meyer, Charlaine Harris, Richelle Mead gibi ölümsüz temaları ile harikalar yaratan yazarların öncüsü olarak kabul edilmektedir.

Türk okurları da tamamen ele geçiren L. J. Smith'in yaklaşık 20 dile çevrilen milyon kopya satan Fransız ve Alman çok satan listesine demir atmış bulunan ve Digiturk 8.Kanal Fovlife'in 2 hit dizisinden biri olan Vampir Günlükleri kitabı bir fenomen olmuştur.
Damon'ın dişleri zevkli bir acıyla zonkluyor, kendini bir kobra hızıyla saldırmak ve dişlerini genç kızın boynundaki o güzel damara geçirmek zorunda hissediyordu. Açtı-hayır, açlıktan ölüyordu- ve bütün vücudu kan içme arzusuyla yanıyordu.
Uykum geliyor. Stefan'la birlikte olmak ve bana sarıldığını hissetmek istiyorum. Stefan'ı seviyorum. Onun yanında kalmak için her şeyden vazgeçebilirim. Bana "Uçmaktan bile mi?" diye soruyor. Onunla birlikte olmak ve onu güvende tutmak için uçmaktan bile vazgeçebilirim. Onu güvende tutmak için her şeyden vazgeçebilirim.

Canımdan bile
Şimdi ona gitmek istiyorum.
Elena
"İnciniyorsun. Gerçekten canın yanıyor," diye kabullendi Stefan nihayet.
Teslim olmuştu. Ben... Eğer ben... Eğer ben biraz..."
Stefan'ın parmakları aniden büyük bir serinkanlılıkla ve kendinden emin bir şekilde hareket ederek Elena'nın başını tutup kaldırdı, yana çevirdi ve Elena boynundaki iki dişi hissetti.
Mecbur değilsin diye fısıldadı Elena şaşkınlıkla. Gözleri dolmuştu. Ben gidiyorum. Hayır gitme! Bonnie olduğu yerde hızla döndü ve kendini Elena'nın kollarına attı. Özür dilerim Elena, özür dilerim. Senin neye dönüştüğün umrumda değil. Geri dönmene sevindim. Sensizlik korkunçtu. Şimdi hıçkıra hıçkıra ağlıyordu.
"Cadılar Bayramı'ndan sonra birçok kişi Elena'ya karşı pek nazik değildi" dedi gözlerini silip devam ederken. Bunun onu incittiğini biliyorum. Ama Elena güçlüydü. Asla başka insanların düşüncelerine uymak için kendini değiştirmezdi. Ve bu yüzden ona o kadar saygı duyuyordum ki...
Şimdi bütün dünya Stefan'ın etrafında dönüyordu. Dişlerini geçirmemesinin tek nedeni, birleşmiş zihinleri ve Elena'ya duyduğu sevgiydi. Kanından asla tamamen atamayacağı antik vampir dürtüleri bunu yapması için çığlık çığlığa haykırıyordu.
Ama Stefan onu seviyordu ve ikisi birdi. Ayrıca da bir milim bile kıpırdayamazdı, zevkten donup kalmıştı. Dişleri daha önce hiç bu kadar uzamamış, hiç bu kadar sivrilmemişti ve hiçbir şey yapmadığı halde dişinin sivri ucu Elena'nın alt dudağını kesmişti bile. Kan şimdi çok yavaş bir şekilde boğazına süzülüyordu.
Elena'nın daima değişik fikirleri vardı ve en sıkıcı şeyleri bile eğlenceli hale getirebilirdi. Bunu ona hiç söylememiştim. Şimdi keşke söyleseydim diyorum. Keşke sadece bilmesini sağlamak için onunla bir kez daha konuşabilseydim.
Elena'nın sırtı ürperdi. Burada olmaz. Ah, hayır, Tanrım, başka her yerde, her zaman olabilir ama şimdi ve burası değil. Ama olmuştu bile. Bonnie ağzını açtı. Cemaate bakıyordu ama bu kez onları hiç görmüyor gibiydi. Ve Bonnie'nin gırtlağından çıkan ses , Bonnie'ye ait değildi.
"Kimse göründüğü gibi değil. Bunu unutmayın. Kimse göründüğü gibi değil." Sonra kıpırdamadan, boş gözlerle bakarak olduğu yerde kalakaldı.
Onu ilk öpüşü. Dudakları buluştuğunda yaşadığı sersemletici şaşkınlık. Ve sonrasında, giderek derinleşen şok üstüne şoklar. Sanki kendi benliğinin özüne, unuttuğu bir yere uzanıyordu. Savunmasının yıkıldığını hissederek korkuya kapıldı. Bütün sırları, bütün direnci, insanları uzak tutmak için kullandığı bütün numaralar... Elena hepsini fırlatıp atmış ve ona ulaşmıştı.
"Katherine," dedi Damon. Hala gülümsüyordu.
"Evet?" Katherine öne eğildi.
"Katherine..."
"Evet, Damon?"
"Canım cehenneme!"
200 syf.
·16 günde·Beğendi·Puan vermedi
Okuduğum kitap serileri arasında en beğendiğim diyebilirim. Okurken heyecan, hüzün, mutluluk birçok duyguyu yaşadım resmen. Dizisine çok bakamadım eminim kitaptaki gibi olmamıştır. Okumanızı tavsiye ederim.
561 syf.
·Puan vermedi
Bu kitabı okuduğuma olabildiğince pişman olmuş bulunmaktayım,

İlk 100-170 sayfalarında ilk önce güzel ilerlemiş ondan sonra tamamen sarpa saran bir olay örgüsü, daha bir olayı anlayamadan diğer olaya geçen yazar, sürekli güzel, akıllı, her erkeğin ve kızın imrendiği elena- ki her bölümde en az üç kere güzelliği ile övülüyor karakterimiz öyle ki onu sevmeyenlerin hepsi kötü zaten-bu kadar çok aynı şeyleri okumaktan gına geldi.

Elena’nın o sarı saçı mavi gözü öyle bir anlatılıp övülüyordu ki sanki başka kimse de yok, güzel olmasını saçma bulmuyorum bunu okuyunca anlatmaya çalışıyor olabilir ama bu anlatmak değil resmen dayatmak-ya elena ya elena- damon zaten bir öyle bir böyle stefan ı da göremedik bu kitapta çok fazla zaten.

Diğer karakterlerimizden açıkçası en sevdiğim ve benimsediğim istisnasız meredith oldu onun yanında da Bonnie

Kısaca sanırım bu kitapla bu seriye veda ediyorum
576 syf.
·Beğendi·10/10
Bu kitaba aşığım şahane bir şey :D evet dizisiyle pek uyum içersinde gitmiyor fakat diziyle bağımsız düşündüğümde çok güzel bir kaç seferde okudum :D
704 syf.
·7/10
Kitap elimde baya süründü.. begendim mi begenmedim mi onu bile bilmiyorum.
3 hikayeden olusuyor. Hikayelern ortak ozelligi ruh esleri ve yasaklar. Sanirim 2.si de gelcekmis okur muyum mechul :)
486 syf.
·17 günde·Beğendi·8/10
Gerçekten çok sevdiğim bir dizinin kitabı olunca dayanamadım ve hemen sarıldım kitaba. Nitekim kitabın dizi ile alakası olmadığını öğrendim kitabı okudukça. Yalnızca isimler aynı. Kitap diziden daha iyi. Kitabı okumanızı tavsiye ederim. Kitap çok iyi bir yerde bitti. Elena'ya ne oldu merak ediyorum. Bu yüzden en kısa zamanda ikinci kitaba başlayacağım.
486 syf.
·Puan vermedi
Kitapta aradığınız herşeyi bulabilirsiniz diye düşünüyorum aşk intikam nefret iyilik.. acaba gerçek aşk dedikleri kitapta anlatılan aşk mı yoksa daha güzelleri de var mı...
216 syf.
·1 günde·Puan vermedi
Vampir günlükleri dizisini izlediyseniz kitabı çok seversiniz bence. İkisi birbiriyle aynı kişileri içeriyor. Katherine, stefan ve damon yani. Ben dizisini çok çok eskiden izlemiştim ve o yaşımda ilgimi çekmişti tabii ki de. Ama şu an izlesem sevmeyeceğimi biliyorum.

Kitabı vampirlere ilgili olan kişilere ve damon ile stefan'ı tekrar okumak isteyenlere, diziyle doymayanlara öneririm. Bence güzel bir vampir dünyası var.
Gerçekten çok güzel bir kitaptır umarım. Herkes bunu öneriyor umarım okuyabilirim uygulamayı bilmiyorum nereden okunacağını bilmiyorum ama okumaya çalışacağım
486 syf.
·Beğendi·8/10
Kesinlikle dizisiyle/filmiyle kıyaslanmaması gereken bir kitap daha. Serinin en iyi kitabı olarak da yorumlayabilirim. Soluksuz okunacak cinsten bir kitap. Yazarın anlatımı olsun olaylar olsun insani içine çekiyor.

Yazarın biyografisi

Adı:
L. J. Smith
Tam adı:
Lisa Jane Smith
Unvan:
Amerikalı Romancı
Doğum:
Orange County, Kaliforniya, ABD, 4 Eylül 1965
1991 yılında Vampir Günlükleri serisini tamamlayan yazar, türevlerinden önce yaratmış olduğu ve Stephenie Meyer, Charlaine Harris, Richelle Mead gibi ölümsüz temaları ile harikalar yaratan yazarların öncüsü olarak kabul edilmektedir.

Türk okurları da tamamen ele geçiren L. J. Smith'in yaklaşık 20 dile çevrilen milyon kopya satan Fransız ve Alman çok satan listesine demir atmış bulunan ve Digiturk 8.Kanal Fovlife'in 2 hit dizisinden biri olan Vampir Günlükleri kitabı bir fenomen olmuştur.

Yazar istatistikleri

  • 87 okur beğendi.
  • 2.218 okur okudu.
  • 45 okur okuyor.
  • 1.287 okur okuyacak.
  • 15 okur yarım bıraktı.

Yazarın sıralamaları