Lale Baydal

Lale Baydal

Çevirmen
4.2/10
28 Kişi
·
86
Okunma
·
0
Beğeni
·
5
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
360 syf.
Elli Ton serisini andıran bir kitap. Nedense tam olmamış gibi hissettim. Okuyacaklara tavsiyem zaman geçirmek için okuyabilirsiniz ama fazla bir beklentiniz olmasın. :)
360 syf.
·1 günde·1/10
Oy anam oy! Nereden başlasam acaba?

Başımıza bir Elli Ton Serisi geldi, sonra erotik kitapların çoğunda bu seriden mutlaka bir benzerlik bulundu. Sanırım Elli Ton'a en fazla benzeyen seri Tara Sue Me'nin "The Submissive" yani bizdeki adıyla İtaatkar Serisi.

Ben kitabı almadım, bir siteden orijinal dilinden okudum, daha doğrusu okumaya çalıştım. Şöyle ki dil anlaşılmayacak bir dil değil. basit bir İngilizce ile yazılmış. Zamanında bu kitabın çevrildiğini öğrendiğimde "İnşallah This Man 2 faciası yaşamayacağım." Sözümü geri alıyorum. This Man hiç olmazsa 2. ve 3. kitaplarıyla beni fazlasıyla şaşırtan bir seri olmuştu.

Bu mu? Çok affedersiniz ama bunu okuyacağınıza internetten herhangi bir seks hikayesi okuyun daha iyi. Kitap sadece bir durum üzerinde duruyor: Her sayfada bulunan ve aşırı saçma olan +18 sahneler.

Kitap işleniş olarak Christina Lauren'in Harika Piç kitabına benziyor. Her 2 kitapta da daha ilk sayfalarda başlıyor +18 sahneler. Karakterlerin tek derdi "Acaba sonraki sevişme ne zaman gerçekleşecek?" Bir de Christina bu kitaba bayılmış. Hiç şaşırmadım.

Kitapta konu diye bir şey yok. Yazar "Sadece cinsel sahne yazayım, millet nasıl olsa okur" diye yazmış bunu. Karakterler deseniz kişilik yok bunlarda. Abby, sadece hayallerimin erkeği beni arzulasın, ben yapacağı her şeye razıyım (ki adamın her isteğini yerine getirdi) , yataktan hiç çıkmayalım kafasında biri. Nathaniel ise bir itaatkar bulayım, canım ne isterse ona uygulayım mottosunda yaşıyor. Ayrıca bu karakter fazla duygusuz. Buradaki duygusuz acımasız anlamında değil, gerçek anlamında. Abby'e sürekli emir yağdırdı durdu. Mesela, yemeğini ye, şu saatte benimle buluş, hemen odama çık... Sadece emrediyor. Onun dışında kızla bir kez olsun sohbet etmedi.

Kitapta yan karakterler olmasına rağmen sadece bir görünüp kayboluyorlar. Kitap sürekli Abby-Nathaniel ve onların +18 sahnelerine odaklanmış.

Ben kesinlikle tavsiye etmiyorum. Ama ille okuyacağım derseniz ben 2. kitabı okuyun derim. Aynı olaylar erkek bakış açısından anlatılıyor. Belki ilk kitaptaki saçmalıkları açıklar ama benim için seri bitti.

http://belleninkutuphanesi.blogspot.com.tr/.../itaatkar-yorum.html
360 syf.
·1 günde·6/10
Selam bugün ki kitap itaatkar
Nasıldı derseniz bilemedim yani bilmiyorum ahahah nasıl desem kopya demek istemiyorum çünkü yazara haksızlık etmek istemiyorum ama grinin bir alt versiyonuydu.
Tek söylenmesi gereken bu heralde benzer ama aynı değil olamaz
360 syf.
·2 günde·5/10
Ben bir yazar olsaydım kitabımda geçen diyalogları veya kurgusunu A dan Z ye başka hiç bir kitapta bulunmayacak cümleler ile döşerdim.
Kitapta ki bir cümle Elli Ton dan kopyalanıp yapıştırılmış. Özgün herhangi bir şeyi yok. Farklılık sadece Abigail'in itaatkar olarak başvuru yapması. Onun dışında her şey hemen hemen aynı.
Okuyan her Türk Amerika'da ki CEO'ların dominant olduğunu sanacak. Bilinç altımızla oynuyorlar, kanmayın :D

Yazarın biyografisi

Yazar istatistikleri

  • 86 okur okudu.
  • 2 okur okuyor.
  • 34 okur okuyacak.