1000Kitap Logosu
Lara Morgan
Lara Morgan
Lara Morgan

Lara Morgan

Yazar
BEĞEN
TAKİP ET
7.4
19 Kişi
32
Okunma
3
Beğeni
551
Gösterim
384 syf.
·
10 günde
·
7/10 puan
Selamlar efenim Umut dolu güzel bir haftaya başlarken dün akşam nihayet bitirebildiğim bir kitapla geldim. 500 yıl sonrasında ve geleceğin dünyasındayız.. Erime adındaki çevresel felaket sonucu Newperth şehri üç sınıfa bölünmüştür. Merkezde yaşayan varlıklılar, Kıyıda yaşayan yoksullar ve Şehrin sınırında yaşayan Vahşiler. Rosie ise kıyıda yaşamakta ve bulduğu sıradışı kutunun ölümcül sonuçlar doğuracağından habersizdir. Kutunun peşinde gizemli bir örgüt var ve ona ulaşmak için insanları öldürmekten çekinmemektedir. Kutuyu fark eden başkaları da olacak ve Rosie Dünya dan Mars a kadar uzanacak tehlikeli bir yolculuğa çıkacaktır.. Kitabın distopik olduğunu düşünürken fantastik ve bilim kurgu da taşıdığını hatta biraz da Aşk olduğunu fark ettim. Baştan sona aksiyonu ve heyecanını çok da yitirdiğimi söyleyemem. Devam serisinin olduğunu tahmin ediyorum fakat henüz hakkında bilgi edinemedim.. Kitabı @kitapyurducom dan 3 lü farklı seri indirimden kapmıştım. Bu yüzden çok beklentim olmamakla birlikte sevdim. Şans verilebilir Okur kalın..
Yaratılış
7.4/10
· 32 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
8
Cansın Süle
Yaratılış'ı inceledi.
384 syf.
·
2 günde
·
Beğendi
·
10/10 puan
Kitap gerçekten çok güzeldi..Heyecanı bir an bile durmuyordu.Duygularım daha çok yeni kitabı yeni bitirdim.Fantastik distopik bir kitap olmasına rağmen bence aile bağlarını çok iyi gözler önüne seriyordu.Kız karakterini çok sevdim.Diğer kitapların aksine güçlü bir kadın karakter olduğunu düşünüyorum...Ben çok sevdim ama eleştireceğim bir konu var.Kitaptaki hastalık ve bağışıklık kısmını biraz labirent serisine benzettim.O kısım fazlaca benziyordu.Yine de bence hızla akabilecek kolay okunan ve heyecanın hiç durmadıği bomba gibi bir kitaptı...Lütfen çabucak ikincisi çıksın..Kitabı fantastik distopik severler için kesinlikle öneriyorum.
Yaratılış
7.4/10
· 32 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
1
6
384 syf.
·
Beğendi
·
10/10 puan
Rosie Black Günlükleri / Yaratılış
Merhaba... Beş yüz yıl sonra, geleceğin dünyası… Erime adındaki çevresel felaket sonucunda Newperth şehri üç sınıfa bölünmüştür: Merkez’de yaşayan varlıklılar, Kıyı’da yaşayan yoksullar ve şehrin sınırlarında yaşayan Vahşiler. Rosie Black, Kıyı’da yaşamaktadır ve bulduğu sıradışı bir kutunun ölümcül sonuçlar doğuracağından habersizdir. Gizemli bir örgüt bu kutunun peşindedir ve ona ulaşmak için insanları öldürmekten çekinmemektedir. Hayatını iki yabancıya emanet etmek zorunda kalan Rosie kaçmaya başlar. Ama kime güvenecektir? Fazlasıyla çekici olan Vahşi Pip’e mi, yoksa genç adamın “patron” dediği esrarengiz adama mı? Rosie, Dünya’dan Mars’a uzanan yolculuğunda çok geç olmadan kutunun sırrını çözmelidir… İyi okumalar diliyorum.
Yaratılış
7.4/10
· 32 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
7