Laura Baker

Laura Baker

Yazar
9.0/10
21 Kişi
·
71
Okunma
·
0
Beğeni
·
380
Gösterim
Adı:
Laura Baker
Unvan:
Yazar
Geçmişteki bir olayın özünü yansıtan , yalnızca tarihler ve yerler değil. Asıl önemli olan, gerçek insanların getçek hayatları.
112 syf.
Kızım ile birlikte, okuduğumuz serinin birinci kitabıdır. Her ebeveyn gibi, kızıma aldığım kitapları önce ben okurdum. Annesini görüp de, feyz alsın diye. Nitekim de, böyle renkli, pullu kitaplar sayesinde kızım okuma alışkanlığı kazandı. O zaman kızım on yaşındaydı. Daha dün gibi hatırlarım, kitapçıda kitapları görür görmez ben fark etmeden bütün seti alıp, benim kitaplarımın üzerine koymuştu. Şu anda on yedi yaşında olmasına rağmen, kitaplar hala kitaplığımızın en özel bölmesinde durmaktadır. Bir çok çocuk kitaplarını, mezun olunca okula hediye etse de, kendisi için önemi ve anlamı büyük olan bazı kitaplarını ayırmıştır. Hatta öğretmeni,hususi olarak eve gelip ayırdığı kitapları istemiş olsa da kızım, onları saklamayı yeğlemiştir. Sevgili ebeveynler, sizlerde küçük çocuklarınıza okuma alışkanlığı kazandırmak ve kitapları sevdirmek istiyorsanız bu seri ile başlayabilirsiniz...
112 syf.
·Beğendi·10/10
Keşke bu kitabın tüm serileri bende olsa da okusam. Çok güzel bir kitap. Kitapta her şey var. En başında aileyi tanıtıyor. Sonra mambo dans akademisini, içindekileri , insanların bu kitap ile ilgili düşünceleri, günlüğün eceye söyledikleri.
En sonunda da günlüğümden sevgilerle 4' ün ilk tadımlık sayfaları kitapla ilgili test ve sizinle ilgili test. Bale deki bazı hareketler bir baleci hakkında da bilgi. Bu kitabı sizler de okuyun çok güzel. .
112 syf.
·10/10
Bana kitap okumayı sevdiren kitap. İlkokulda kütüphaneye oturmak için gittiğimizde dikkat çekmemek için göstermelik kitap alırken rengini sevip almıştım elime. Yanımda oturan arkadaşım alıp okumaya başlamış çok beğenmişti. O kadar heveslenmiştim ki bitirir bitirmez elinden kaptım. Kitap okumayı sevdiğimden değil. Bir Disney senaryosu gibi anlatıldığı için bana. Baş karakterin neye benzediğini bilmediğim için Jessie'deki Emma'yı düşünürdüm hep Ece olarak. Ece ismi de ayrı havalı gelirdi bana, diğer herkesin adı bir çiçeğin adıydı çünkü. Ece özeldi. Kitap biter bitmez babama koşup bütün seriyi istemiştim. Kitaplarım babamın iş yerine geldiği için bilgisayar çantasına dizmişti. Her gelişindeki gibi çantasını elinden alıp masaya götürürken içine bakmamı söyledi. Açtığımdaki heyecanım paha biçilemez. Kenarları yeni kesilmiş gibiydi. Tek solukta okudum. Yaşıma küçük olmasını umursamam, hala arada birini elime alır başlar bitiririm okumayı. En çok da altıncı kitabın son sayfasındaki resmi ilk kez görüyormuş gibi incelemeyi severim. Laura ilk öğrendiğim yabancı yazar ismi oldu hala da unutmuyorum. Teşekkürler, bana okumayı sevdirdiğin için...

Yazarın biyografisi

Adı:
Laura Baker
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 71 okur okudu.
  • 18 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.