Lauren Blakely

Lauren Blakely

Yazar
6.5/10
68 Kişi
·
178
Okunma
·
8
Beğeni
·
2.045
Gösterim
Adı:
Lauren Blakely
Unvan:
ABD'li Roman Yazarı
Doğum:
Amerika Birleşik Devletleri
Zaten en güzel aşk da bu tür bir aşk değil miydi? İki insan arasında hissedilmeye ihtiyaç duyan, yaşayan, nefes alan, kendine özgü bir güç.
”Bana bilmediğim bir sırrını anlat. Dünyada en çok sevdiğin şeyi söyle mesela?” diye sordu.
“Çörekler, kız kardeşim ve özgürlük,” diye yanıt verdi Julia ve bunlar tamamen doğruydu.
“Peki, en çok nefret ettiğin şey?”
İşte bu kolaydı, hatta çok kolaydı. “Aptal yerine konmak ve birilerine borçlu olmak,” dedi ve daha fazla kendisi hakkında konuşmak istemediğinden soruyu Clay’e çevirdi. “Sen dünyada en çok neyi seversin?”
“ Viski, kravatlar, filmler ve aile.”
“Peki, en nefret ettiğin şey?”
“Yalan. Yalandan nefret ederim.”
Lauren Blakely
Agapi Yayınları
Nasıl sadece yirmi dört saat geçmiş olabilirdi? Ona bir yıl gibi gelmişti oysaki. Ama işte aşk böyle bir şeydi. İnsanın her konudaki algısını farklılaştırıyordu. Acıya, umuda ve her şeyden de önemlisi zamana dayanıklılığını değiştiriyordu.
Kalbi kıpır kıpır oldu aniden. Ne aptal bir organdı bu kalp. Sonra da karnında kelebekler uçuştuğunu hissetti. Aptal karnı..
”Sana yabancı olmak istemiyorum.”
“İyi, çünkü ben de istemiyorum. Seni bilen adam olmak istiyorum,” dedi Clay yumuşak bir sesle ve dudaklarını onun boynunda gezdirdi, dokunuşu nazikti.
“Böylesini daha çok seviyorum. Beni tanımana, vücudumu, kalbimi, zihnimi bilmene bayılıyorum.”
Clay onun sesindeki kırılganlığı hissetmişti. “Seni tanımaya bayılıyorum, Julia,” dedi. Elini yanağına uzatarak, gözlerine bakmak için başını hafifçe kendine doğru çevirdi. “Birbirimize yabancı olmadığımız, belirsizlik yaşamadığımız, artık birbirimize zıt kutuplarda olmadığımız için çok mutluyum.”
Lauren Blakely
Agapi Yayınları
"Sana bir 'Mor Kar Küresi' hazırlamamı ister misin Clay?"
"Eğer o bir içkiyse, hayır teşekkürler, ben almayayım. Ama eğer 'Mor Kar Küresi' edepsiz bir şeyler için kullanılan gizli bir sözcükse, o zaman hayır demem."
320 syf.
·2 günde·8/10
Gecenin Ardından
Lauren Blakely
İkinci kitap daha iyiydi bana göre
Aşkı seviyorum birbirlerine bağımlı olmalarını seviyorum ve bu kitapta çokça bunu görüyoruz
Julia nin sorunları ve clay in varlığı
Hoş bir kitap olmuş. Ama sanırım okudukça bu kitaplara alışıyorum
320 syf.
·1/10
Hadi seks yazayım diye bir kitap yazarsanız, buna uydurduğunuz konu olsa da olur, olmasa da. Biz de sadece seks sahneleri okumuş oluruz. 318 sayfa... ne dedi bana? Hiç. Niye yazıldı bu kitap? Bana ne kattı? Bilmediğim ne öğrendim? Zamanımı neden boşa harcadım? İnsan yazara değil, yayınevine sinirleniyor.
Bir kadın. Sevgilisi bunu dolandırmış, tefeciye borçlandırmış, o da her salı pokerde kazanarak bu borcunu ödüyor. Bunu yaptığını da herkesten gizliyor. Nedenini anlamadım. Başları belaya girmesin diye açıklanması inandırıcı değildi. Bu kısmı birkaç sayfada öğrendik, sonra bir adamla tanışılıp 300 sayfa boyunca seks yapıldı. Anlatımı son derece sıradan bir seks. Sonunda tırıvırı bir nedenle adamdan uzaklaştı. Adam bunu istiyor ama kadındaki gizem onu ürkütüyor. Bunun da nedenini anlamadım. Eski kız arkadaşıyla benzer bir şey yaşamış. Sergilediği kişiliğe çok aykırı. Çünkü yazarın kaygısı sadece seks sahnelerini yazıp satmak. Gerisi önemli değil sanırım. Ben o kadar aç değilim o yüzden devamını okumayacağım.
320 syf.
·1 günde·10/10
Aslında bu kitap için yapılan yorumları görmeseydim hiç haberim olmayacaktı kitaptan ki ben her türlü kitabın çıkış zamanını her zaman öğrenen biriyim.

Buradaki yorumlar kitabı negatif gösterse de Goodreads'ta beğenen sayısı azımsanmayacak seviyedeydi. Böylece okumaya düşük beklentilerle başladım. Şunu söyleyebilirim ki beğenemeyenler üzgünüm, ben bayıldım.

Birçok erotik kitap okudum ve bunlardan çok azı memnun etti beni. Bunlardan biri Günahkarlar serisinin en beğendiğim kitapları Brian ve Eric'in kitaplarıydı. Serinin diğer kitaplarındaki çiftleri okurken pek zevk almadım ama o kısım harici gayet akıcı ve eğlenceliydi.

Bir de Milyon Dolar Düet serisini çoğu kişinin aksine ben çok beğenmiştim, tamam çiftimiz tam ergendi ama ilk kez ergen davranışı sergileyen karakter sevdim ben bu kitapla.

Şimdi de bu güzellik beni kendine hayran bıraktı. Bir kere erotik romanlarda çokça gördüğümüz 1. kişi tarafından anlatılmıyordu. Anlatıcı 3. tekil kişiydi. Zaten kitap beni buradan bir kaptı.

Benim okuduklarım içinde erotik kategorisinde olmasına rağmen uzaktan bile alakası olmayan kitaplar vardı. Ya o tarz sahneler azdı ya da geçiştirilip durulmuştu. Bu kitap ise erotik kitap terimini tam anlamıyla yansıtıyordu, hem yeterli hem de detaylıydı. Yani erotik kitap denince aklıma geleni bulduğum bir kitaptı.

Yazarın anlatımını ve kalemini de beğendim açıkçası. Karakterler de gayet başarılı anlatılmıştı.Şahsen ben kendime bir adet Clay istiyorum.
320 syf.
·1 günde·7/10
Gecenin Sonu
Tutkulu Geceler 1
Lauren Blakely
Hımm kitap tahmin edildiği üzere tutku üzerine yazılmış. Akıp gidiyor . Julia nin sakladığı şeyler sevdiklerini koruma durumu
Anlamadığım aslında çok basit bir şeyi yani bana göre kimseye söylememe durumu gibi göstermiş gibi geldi
İkinci kitapta mutlaka anlarız neler olduğunu ama garip geldi bana
tabi kızımız acaip bir kız tutku vücut bulmuş clay da bunun farkında ve bırakmak istemiyor tabi
sonunu öyle bir yerde bırakmış ki iki tarafa da kızıyorsunuz hem de hak veriyorsunuz
Neyse kitap iyiydi diyeyim çok çok iyi diyemem
Bakalım ikinci nasıl
320 syf.
·1 günde·10/10
harika bir kitaptı. +18 oranı biraz yüksek olsa da kendini okutturdu. betimlemeleri, anlatımı gerçekten hoştu. bir ara fazlasıyla gerilim olsa da kitap çok güzel sonlandı. ikinci kitabını şimdiden sipariş verdim
320 syf.
·1 günde·2/10
Şimdiiii, serinin önceki kitabını çok beğendiğimi sizlere söylemiştim. Bu kitap hakkındaki düşüncem ise: Hiçbir yazar, bir serinin sonraki kitabında bu kadar çöküş yaratamaz.

Kitap, kapağı hariç gerçekten çok kötüydü. Kurgu ilkine göre baya baya zayıftı. Allahtan 320 sayfaydı da çabucak bitti. Ama o kısalığa rağmen fazlasıyla atlayarak okudum kitabı.

Bu kitapla beraber bence seri benim için son buldu. Zaten yazar önceki kitapta olanları kesin sona ulaştırdı benim gözümde. 3. kitabı okumama gerek yok.

https://belleninkutuphanesi.blogspot.com.tr/...n-ardndan-yorum.html
320 syf.
·2 günde·5/10
#kitapyorum
#geceninardından
#laurenblakey
#2018
-3.kitap
#sayfasayısı 320
#ezgiözkanlı çevirmen
Mafya ya sevgilisi yüzünden 100 000 dolar borçlanan julia bunun vebalini çekerken türlü tehditlerin arasında avukat clay ile tanışır.oldukça zorlu bir dönemde olmasina raģmen dik duruşu ,kendine güveninin yanısıra tutkulu bir aşka yelken açmıştır artık.ve olayların seyrüseferi süprizlere açıktır artık.mutlu son ile kitabımız güven ,yalan ve ozellikle gerçek duyguları anlamamızı sağlıyor.adindan da anlaşılacağı üzere yetiskin kitabıydı.pek dikkat çekici bir değeri yoktu.kafa dağıtmak için okunabilecek cinsten bir kitap.hani bazan deriz ya buram buram aşk kokuyordu diye.belki biraz fazlası da olabilir.kitapla ve esn kalınız.
256 syf.
·8 günde·Beğendi·10/10
Kitabı yeni bitirdim. Kitap Tutkulu Geceler serisinin üçüncü kitabı. Clay ve Julia romanın baş kahramanları. Clay avukat, Julia ise barmen.Birbirlerine aşık bu iki genç bu kitapta mutlu sona erişiyorlar.Clay'in evlilik teklifiyle Julia mutluluk gözyaşlarına boğulur. Eğer Clay biraz daha gecikseydi Julia kendisi bu teklifi yapacaktı.Çünkü artık ayrı kalmak istemez sevdiğinden.Aşk ve tutkunun bir arada yaşandığı, bunun yanı sıra gerilimin de yer yer baş gösterdiği bu kitapta çok farklı duygular tadacaksınız. Mutlaka okunmalı diyorum.Seriyi edinmeyi unutmayın:))

Yazarın biyografisi

Adı:
Lauren Blakely
Unvan:
ABD'li Roman Yazarı
Doğum:
Amerika Birleşik Devletleri

Yazar istatistikleri

  • 8 okur beğendi.
  • 178 okur okudu.
  • 3 okur okuyor.
  • 43 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.