Lawrence Williams

Lawrence Williams

Yazar
0.0/10
0 Kişi
·
2
Okunma
·
0
Beğeni
·
149
Gösterim
..çocuğumuza doğumdan itibaren mutluluğun dış dünyada olan olaylara dayanmadığını sadece bu olaylara ne şekilde tepki verdiğimize dayandığını söylersek ve hayatın çekilecek bir cezadan çok yaşanacak bir macera olduğu düşüncesini verirsek, çocuğumuzun hayatında uzun vadede etkili olacak bir tavrı yerleştirmeye yardımcı olabiliriz.
Çocuklarımızı kontrol etmenin tek yolu kendimizi kontrol etmektir. Kendimizi anlayarak kontrol edebiliriz ve bunu düşüncelerimizi, duygularımızı, hareketlerimizi sürekli gözlemleyerek yapabiliriz.
Maalesef öğretmenler standart yaklaşımların herkes için değil sadece çoğunluk için oluşturulduğunu sık sık unuturlar. Böylece, bir çocuğun ihtiyaçları standart programla uyuşmazsa eğitimciler standart eğitimin sınırlarını kabul etmektense çocuğu yetersiz olarak etiketlerler.
150 syf.
·Puan vermedi
Çocukla ilgili ebeveyn, eğitimcilere ve tabi ki geleceğin yetişkinlerine iyi bireyler olmaları konusunda yardımcı olmayı hedefliyor kitabımız. Savunduğu düşüncesini çeşitli açılara uyarlayan yazar bize çocuklarla ilgili çeşitli ipuçları sunuyor. İnceleme tarzı kitap okumaya alışık olmasam da fikirlerini sevdiğimden ve bana bir şeyler kattığını düşündüğümden hızla bitirdim. Zaman kaybı olarak görmekten ziyade keyifli ve bana yararı dokunacak zamanlar olduğunu düşünüyorum, gayet güzeldi.
Olay örgülerine daha yatkınsanız biraz sıkılabilirsiniz.

Yazarın biyografisi

Adı:
Lawrence Williams
Unvan:
Amerikan yazar

Yazar istatistikleri

  • 2 okur okudu.
  • 1 okur okuyacak.