Lea Ovedya

Lea Ovedya

Çevirmen
8.1/10
16 Kişi
·
38
Okunma
·
0
Beğeni
·
21
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
446 syf.
·2 günde·8/10
Davetsiz Misafir (The Inferno Club Serisi 2)
Gaelen Foley
Serinin ikinci kitabını da bitirirken güzel bir seri olduğuna tekrar karar verdim özelikle bu kitapta. Kızımızın zeki olmasına hayran kaldım. İlk kitapta ki gibi inatçı birini bekliyordum ama burada yazılan karekter oldukça çekici geldi bana. Gerçi ilk başlarda okuduğum bir kitap gibi geldi ama sonlarda hiç hatırlamadığımı fark ettim.
Konuya gelirsek
Nesillerdir atalarının yaşamını etkileyen lanete inanan Warrington Dükü Rohan Kilburn kimseye bağlanmayacağına dair ant içmiş ve kendini Cehennem Kulübü’ne adamıştır. Fakat ansızın evine getirilen davetsiz misafiri görünce buz tutmuş kalbinin sızladığını hisseder.
Kızı gördüğü an etkilenmesi ve onu istemesi her zaman ki beklenen şey burada güzel olan ise kızın tavrıydı.
Bağlantılar birbirlerine olan güvenleri ve aşkları
Okunacak güzel bir kitap . Drake nin hikayesini daha çok merak etsemde kitaptan oldukça keyif aldım. Şimdi serinin üçüncü kitabında sıra.
446 syf.
·3 günde·Puan vermedi
Tarihi bir aşk romanın içinde: şifreli kitaplar, gizli hazineler, çöken mağaralar, lanetli bir adam ve bu adamın kalbine nüfüz etmeye çalışan zeki bir kız....
446 syf.
·5 günde·Beğendi·9/10
İyi yönleri:İlk kitapta Max-Daphne arasındaki aşka inandım ama yazar aşklarına pek değinmemişti bu kitapta Rohan-Kate arasındaki çekimi daha fazla hissettim. Tarihi aşk romanlarının büyük çoğunluğunda kadın ve erkek karakterler arasında mutlaka yanlış anlamalar ve bunu sonucunda biri mutlaka trip yapar. Serinin ilk kitabı da bu sonuçtan nasibini almıştı. Bu kitapta da yanlış anlamalar vardı ancak birbirlerine trip yapmadan her iki taraf da sorunun ne olduğunu anladılar ve yapılması gereken açıklamaları yaparak çözüme kavuşturdular. Özgürlükçüler yine ilk kitaptaki gibi genişçe yer alıyor. İlk kitapta yazar açıkça anlatmasına rağmen Özgürlükçü ve Teşkilat örgütünü çok anlamamıştım burada kafamdaki sorular daha net bir şekilde çözüldü.

Kötü yanları: İlk kitapta Özgürlükçü üyelerine değinilmesine rağmen burada çok küçük bir kısmı kaplıyor. Yazarın Rohan ve Kate'in iç seslerine fazlaca yer vermesinde yer yer sıkıldım.
446 syf.
·2 günde·10/10
Rohan ve Kate 'nin hikayesi
Rohan bir dük ailesinden gelen bir lanet olduğuna inanıyor ve istihbarat için çalışıyor. Tıpkı babası gibi, yakışıklı ve canavar ünvanına sahip, çapkın bir bey
Kate ise, kaptan Fox'un kızı imiş, annesi Kate 5 yaşında iken öldükten sonra babsının sağ kolu olan bir adamla küçük bir kasabada ki bir kulübeye yerleştirilmiş ve yıllarca kitaplardan başka yalnız olarak büyümüş, çok güzel ve çekici bir bayan. Babasının 10 yıl önce öldüğünü duymuş ve soy adını değiştirmişler, kimse Onu tanımasın diye. Kate'nin yanındaki yaşlı adam öldükten sonra iyice yalnız kalmış. Bir gün Kate'yi birkaç adam kaçırıp Onu bir mahzene kapatmışlar. Sonra Ona içkinin içine koydukları afyon ile sarhoş ve iyi bir kafa yaptıktan sonra Onu Dük olan Rohan'a hediye olarak götürüyorlar.
Rohan, Kate'yi gördüğü gibi çok beğeniyor Onu ayıltmak için uğraşıyor ama başarılı olamayınca Ona dokunmayı yarın akşama bırakmaya karar veriyor.Ve Kate'nin odasından çıkıyor.Sabah Kate uyanınca gizlice odadan çıkıp kaçıyor ve Rohan da peşinden gidiyor. Uçurumun başına gelen Kate kendini atmaya kalkıyor. Rohan zorlukla Onu ikna ediyor. Rohan kendisinden kurtulmak için ölümü bile göze alan kızdan çok etkileniyor ve gerçekleri öğreniyor Kate'nin kaçırıldığını öğreniyor ve Ona bunu yapanlardan intikam alıyor ve adamlardan Kate'nin kaptan Fox'un kızı olduğunu öğreniyor işte O anda şüpheye düşüyor.
Sonrası işler çorap söküğü gibi geliyor. Kate Rohan'a güvenip kaptan Fox'un kızı olduğunu itiraf ediyor 5 yaşından beri babasını görmediğini ve babasının öldüğünü anlatıyor. Rohan da Kate'yi tanıdıkça O da Ona güveniyor ve aşık oluyorlar birbirlerine ama Rohan'ın korktuğu lanet ve gizli bir ajan olması işleri karıştırıyor.
Sonra Kate'nin annesine emanet edilen Simyacının kitabını bulup şifreleri çözüyorlar. Sonra kaptan Fox'un yaşadığını öğrenip Onunla buluşuyorlar ve Simyacı'nın mezarına giden türlü tuzaklarla kaplı olan mağaraya beraber gidiyorlar. Ölümden kurtulup evleniyorlar . Ve Londra'ya dönüyorlar. Vs. Vs.
Macera, aşk dolu bir roman .... iyi okumalar...
446 syf.
·8 günde·7/10
Rohan Kilburn sevdiğim bir karakter olsa da Kate maalesef bana sevimsiz geldi. Aslında özgürlüğünü, hakkını savunması hoşuma gitti ancak Rohan'ı parmağında oynatır gibi gösterilmesi hoşuma gitmedi.
Yazının tamamı için: https://kitapmagarasi.blogspot.com/...ir-gaelen-foley.html

Yazarın biyografisi

Yazar istatistikleri

  • 38 okur okudu.
  • 8 okur okuyacak.