1000Kitap Logosu
Leila Sales

Leila Sales

Yazar
BEĞEN
TAKİP ET
364
Okunma
2
Beğeni
668
Gösterim
Unvan
Amerikalı gençlik romanları yazarı
Doğum
Boston, 20 Nisan 1984
Yaşamı
Boston, Massachusetts, ailesi ve kedisiyle birlikte büyüdü. Çocukken yazar, aktris veya şarkıcı olmayı istiyordu. Chicago Üniversitesinde psikoloji okudu. İlk kitabı 2010 yılında yayınlandı. Halen Brooklyn, New York'ta yaşıyor.
312 syf.
·
5/10 puan
Yani... Özelliksiz bir kitaptı. Niye bitirdim bilmiyorum, çok akıcı da değildi. Boştu biraz, anlamsızdı, sonunda herhangi bir mesaj da yoktu. Wattpad kitabı ya da Netflix'in kendi kötü gençlik dizisi çekimleri gibiydi. Tavsiye etmiyorum zamanınızı harcamaya değmez.
Bu Şarkı Hayatını Kurtaracak
Okuyacaklarıma Ekle
312 syf.
·
3 günde
·
7/10 puan
Okuyanlar kitabı ya çok beğenmiş ya da hiç beğenmemiş. Beğenmeyenlerin çoğunluğunun yaşının büyük olduğunu düşünüyorum ve beğenmemelerinin sebebini de ana karakterin duygusal değişimlerinden dolayı olduğunu düşünüyorum. Ben kitap okurken karakter gibi düşünürüm ve Elise'in yaptıkları düşündükleri bu yüzden bana kötü gelmedi neden yaptığını anlayarak okudum. Belki de Elise ile aynı yaşta olduğumdan ve onu anladığımdan kaynaklanıyordur ve belki de kitabı bir kaç yıl sonra okusam beğenmem. Ama kitabı genel olarak beğendim. Okursanız size çok şey katar diyemem. Ama kitap kendini okutuyor ve sıkılmıyorsunuz, akıcı bir kitap. Güzel bir gençlik romanı :)
Bu Şarkı Hayatını Kurtaracak
Okuyacaklarıma Ekle
312 syf.
Bu Şarkı Hayatını Kurtaracak- Leila Sales
Yaz mevsiminin en sevdiğim yanı tek solukta bitirdiğim kitapların sayısında artış olmasıdır sanırım. Bu Şarkı Hayatını Kurtaracak, başta sevmeyeceğimi düşündüğüm ama sonlara doğru beni o kadar etkileyen bir kitap oldu ki neye uğradığımı şaşırdım. Sanırım bir kitabın içinde intihar, zorbalık, kendini bulma gibi konuların yer alması beni en çok etkileyen şey, savaştan sonra. Bu romanda bunu bir kez daha anladım. Yazar çok güzel yazmış bu kitabı bence. Vicky'ye, Mel'e bayıldım! Özellikle de Vicky'ye. Caz ve Pippa'yı baştan beri sevmemiştim nedense. Okumak çok keyifliydi ve bence bu roman, insanların okuyup bir köşeye sıkıştırabilecekleri çerezlik bir kitap olmamalı. İçinde çok daha fazlası gizli;) iyi okumalar. Alıntıyı okumadan gitmeyinn.. "Bazen insanlar sizi tanıdıklarını zannederler. Hakkınızda birkaç şey öğrenirler bunları kendilerine mantıklı gelen şekilde birleştirirler. Eğer kendinizi çok iyi tanımıyorsanız, haklı olduklarına siz bile inanabilirsiniz."
Bu Şarkı Hayatını Kurtaracak
Okuyacaklarıma Ekle
312 syf.
·
4 günde
·
Beğendi
·
10/10 puan
Elise yaşıtlarından farklı zevklere sahip, 15 yaşında genç bir kadın ve tüm yaz tatili boyunca hayatının en önemli projesini hayata geçirmek için çalışıyor, havalı olmak için fakat elbette ki işler hiç de istediği gibi gitmiyor... Kitap Elise'in hikayesini anlatıyor, yani kendini çevresindeki kişilerden farklı hisseden bir genç kadının kendini keşfetme hikayesini. Kapaktaki AŞK kelimesinin ön plana çıkmasına aldanmayın, kitap kahramanımızın tamamen surreal bir şekilde ideal erkeği bulup da kendini onun üzerinden tanımlamaya başlaması ve birkaç tökezlemeden sonra bu ikilinin sonsuza kadar mutlu yaşamasını anlatmıyor! Kitap Elise'in gerçekten KENDİNİ bulmasını anlatıyor. Bence bu kitap ergenliğinin başlarında, kendisinin dünyadaki yerini sorgulayan herkes tarafından okunmalı, sanırım o yaşlarda okumuş olsaydım başucu kitabım olurdu. Bir nevi Bir Genç Kızın Gizli Defteri'nin 21. yüzyıl versiyonu...
Bu Şarkı Hayatını Kurtaracak
Okuyacaklarıma Ekle
312 syf.
·
6/10 puan
Kitap tam anlamıyla sıcak yaz günlerinde, okunacak sıkmayan, sevimli bir hikayeyi anlatıyor. Konusuna fazla girip spoiler vermek istemiyorum ama kısaca bir şeyler söylemek gerekirse okulda zorbalık gördüğü için sorunu kendinde arayan ve kendini değiştirmeye çalışan, geniş müzik bilgisine sahip olan bir kızın hayatı ve kendini keşfetme hikayesini okuyoruz. Kesinlikle okumaya değer bir kitap olduğunu düşünüyorum. Bazı yorumları okudum ama genelde size bir şey katmayan çerezlik bir kitap denmiş. YANILIYORSUNUZ HER KITABIN İNSANLARA VERMEK İSTEDİGİ GÜZEL BİR MESAJ VARDIR. EĞER SİZ BUNU GÖREMİYORSANIZ BU SİZİN SORUNUNUZDUR.
Bu Şarkı Hayatını Kurtaracak
Okuyacaklarıma Ekle
312 syf.
·
Beğendi
·
8/10 puan
Bu Şarkı Hayatını Kurtaracak
sırf içindeki inanılmaz şarkı alıntıları için bile okumanız gereken kitap. çok yüksek edebi beklentileriniz varsa karşılamayacak olan ama içimi sıcacık etmiş ve birçok şey için yazara teşekkür etme isteği uyandırmış bir kitap aynı zamanda. kafanızın çok dolu olduğu,biraz olsun hayattan uzaklaşmak istediğiniz dönemlerde size ilham verecek,küçük hayatların güzel detaylarında kaybolmanızı sağlayacak ve farklı olmanın olmanın kötü olmadığını hatırlatacaktır.tek oturuşta bitirilebilecek ağır olmayan bir eser,kendi alanında oldukça iyi.okuduğum için pişman değilim,sizin de olacağınızı zannetmiyorum.
Bu Şarkı Hayatını Kurtaracak
Okuyacaklarıma Ekle
50 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.