Leonardo Coen

Leonardo Coen

Yazar
8.0/10
1 Kişi
·
1
Okunma
·
0
Beğeni
·
3
Gösterim
Adı:
Leonardo Coen
Unvan:
Gazeteci, Yazar
Doğum:
Milano, İtalya, 27 Ekim 1948
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
350 syf.
·5 günde·8/10
29 Eylül 1936 yılında Milano doğumlu Berluskoni ,daha 24 yaşindayken ilk inşaat firmasini kurar ve ondan sonraki dönemlerde ABD'nin etkili iş dergisi Forbes tarafından, 2005'te 12 milyar dolar olduğu tahmin edilen servetiyle, İtalya'nın en zengin ve dünyanın ise en zengin 74. kişisi olarak ilan edilir..
Is dünyasindaki başarisini,siyasette de sürdürmek isteyen Berluskoni,inişli ,çikişli siyasi bir hayat yaşar ve noktayi tam da kitabin olaylari ele aldiği anda koyar..
Kitap bir polisiye romani şeklinde ,Berluskoninin dünya gündemini sarsan Karima Magrub ve onun dişindaki bir süru genç kiz ile BUNGA BUNGA adı verilen partilerde para karşiliğinda cinsel birliktelikler yaşadiği yönündeki skandalin,başlama noktasından ve devaminda gelişen olaylari,davanin kilit noktalarını,Emilio Fede(yazar gazeteci ,medya patronu),Nicole Minetti(Lombardiya bölgesi meclis üyesi),Lele Mora(yeni yetenekler menejeri) gibi skandala dahil olan,dönemin Italyasinda birçok ônemli kişisin de detayli ifadeleri yer alır.
Ekim 2012'de hakim karşısına çıkan Berlusconi,suçlamaları reddeder.Davanın ilk aşamasında Berlusconi her iki iddiadan da suçlu bulunarak 7 yıl hapis ve ömür boyu kamu görevinden men cezasına çarptırılır. Ancak kararı temyiz eden Berlusconi geçen birkaç yil sonra İstinaf Mahkemesi tarafından aklanır..
Dunya gündemini uzun süre meşgül eden bu sansasyonel olayın detaylari da oldukça sansasyonel.Gerçek hikaye okumak isteyenlere kesinlikle tavsiye ediyorum.iyi okumalar..

Yazarın biyografisi

Adı:
Leonardo Coen
Unvan:
Gazeteci, Yazar
Doğum:
Milano, İtalya, 27 Ekim 1948

Yazar istatistikleri

  • 1 okur okudu.