Letitia Hasser

Letitia Hasser

Tasarımcı
10.0/10
1 Kişi
·
1
Okunma
·
0
Beğeni
·
3
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
320 syf.
·10/10
Ve bir Catherine Bybee serisinin daha sonuna geldim. Şimdi sırada Most Likely To serisi var. Ona da muhtemelen yakın bir zamanda başlarım.

Serinin bitişinden aslında memnun kaldım ama biraz da tuhaf hissettirdi. Sanki aslında bazı şeyler bitmemiş de devam etmesi gerekiyormuş gibiydi ama yazar tadında bırakmış, iyi de yapmış. Bir kitap daha yazsa karakterlerin üzerine farklı felaketler yağdırıp okuyucuya ve karakterlere işkence etmek dışında başka bir şey olmazdı muhtemelen.

Kitaba başlarken Jason -Fairchild kardeşlerin en büyüğü- hakkında hiçbir şey bilmiyordum kitabı bitirdikten sonra da bu durum değişmedi gibi. Sadece en büyük kardeş kompleksi olması ve Rachel'a aşık olması dışında ayırt edici bir özelliği yok gibiydi karakterin. Ama bu sessiz, sakin bir insan olmasının ve her şeyi içinde yaşamak zorunda kalmasının bir getirisi de olabilir.

Kitap normal bir patron-çalışan ilişkisi kitabı olarak başladı. Dışarıda tanışırlar, birbirlerinin kim olduğu hakkında haberleri yoktur, pazartesi işe gittiklerinde bir de bakarlar ki aslında adam kadının patronunun patronu falandır, her şeye rağmen adam kadını ikna eder ve bu sırada şirketteki fısıltı gazetesi harıl harıl işlemektedir, bu durumu görmezden gelmeye çalışırken HEA'larının peşine düşerler. Ama kitapta farklı olarak fısıltı gazetesi yerine kendilerini velayet davasının içerisinde buluyorlar ve kitap şu ana kadar okuduğum diğer 12 Catherine Bybee kitabı gibi mutlu bir sonla bitiyor.

Kitabın hoşuma gitmeyen yanı Jason'ın Glen ve Trent'le olan ilişkisine çok yer verilmemesiydi. Trent ofise alerjik bir insan bu nedenle çok fazla kurguda yer almamasını anlayabiliyorum ama Glen ve Jason'ın ikisi de ofiste çalışıyor ve birlikte bir şirket yönetiyorlar ve bunu yaparken neredeyse hiç görüşmüyorlar. Saçma geldi yani biraz. Bu nedenle puan verirken de biraz kararsız kaldım ve 4,5 yıldızdan 5 yıldız verdim.

Bazı yorumlarda bazı ırkçı şeyler olduğu yazılmıştı kitapta ama beni çok rahatsız eden bir şey okumadım ve ırk konusuna da odaklanmamıştı kitap zaten. Ama siyahi olmadığımdan, beyaz olduğumdan da emin olmadığımdan ve ırk konusu günlük hayatımda sürekli karşılaştığım bir konu olmadığından bilemiyorum. Ama her şeye rağmen güzel bir chick-lit'ti ve bana göre çok kötü başlayan bir seriyi çok güzel bitirmişti yazar. Bu nedenle diğer serilerini de okumayı iple çekiyorum.

Yazarın biyografisi

Adı:
Letitia Hasser
Unvan:
Tasarımcı

Yazar istatistikleri

  • 1 okur okudu.
  • 2 okur okuyacak.