1000Kitap Logosu
Levent Buda
Levent Buda
Levent Buda

Levent Buda

Yazar
BEĞEN
TAKİP ET
8.3
3 Kişi
10
Okunma
0
Beğeni
245
Gösterim
Unvan
Homeopati Uzmanı
Doğum
Izmır, Türkiye, 9 Haziran 1966
Yaşamı
09 Haziran 1966 da İzmir’de doğdu. Eğitim ve yaşamının büyük kısmını İzmir’de geçirdi. Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldu. Devlet Hastanesi, Sağlık Ocağı, Dokuz Eylül Üniversitesi Mediko-Sosyal Hizmetler Ünitesi’nde (Başhekim) ve Karayolları 2. Bölge Müdürlüğü’nde çalıştı. 2000 yılında doğal iyileşme yöntemlerine ilgi duymaya başladı. 2002-2005 yılları arasında Wiesbaden Almanya’da Avrupa Homeopati Enstitüsünde Klasik Homeopati Eğitimini ve ardından eğiticilik eğitimlerini tamamladı. Bu sırada Ege Üniversitesi Eczacılık Fakültesince düzenlenen Fitoterapi eğitimlerini bitirdi. Doğal şifa yolunda donanımlı bir yolcu olarak ilerleyen Dr. Levent BUDA pek çok kongre ve seminere katıldı. Bu yolculuk sırasında “Bir Tedavi Sanatı: Homeopati – Homeopatik Ev Eczanesi” adında bir kitap yazdı, günümüzde Elele Dergisi Web Sayfasında, Formsante Dergisi ve Pozitif Dergisinde yazılar yazmakta ve kurumsal konuşmalar yapmaktadır.
Ali Nusret Memiş
Homeopati'yi inceledi.
424 syf.
·
Beğendi
·
Puan vermedi
Kitabı okuyunca; Homeopatinin nasıl keşfedildiğini, mantığını, uygulama şeklini, homeopatik ilaçların (remedi) neler olduğunu öğreneceksiniz. Ama; "Ben homeopatiyi öğrendim, şu rahatsızlığı, şununla tedavi ederim, şunları şu kadar kullanmalıyım." diyemeyeceksiniz. Homeopati konusunda genel bir fikir edinmek istiyor iseniz tavsiye ederim...
Homeopati
6.0/10
· 7 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
2
Kismet Parpar
Yansıyan Kimlikler'i inceledi.
230 syf.
·
3 günde
Tekrar zoru seçtim! Bu kadar kolay ve sistem içerisinde yöntem varken, “Neden homeopati?” diye kendime hiç sormadım. Fakat bu seçimimin sonuçlarından hem hastalarım hem de ben çok memnunum. Yaklaşık 220 yıllık bu yan etkisiz iyileşme yöntemi sizi de benim gibi etkileyecektir, eminim! , Bu ikinci kitabı da okuyunca sağlık ve hastalığa, insan türünün doğasına başka bir görme biçimiyle bakabilecek, doğanın bize insanları, sistemleri, ilişkileri ve daha birçok konuyu anlamamız için verdiği ipuçlarını okuyabileceksiniz ve bu bilgiler ışığında günlük ve yakın ilişkilerinizi daha yüksek bir farkındalıkla yönetebileceksiniz. Bütünselliğe bu kadar uyan ama bir o kadar da bireyselliği önemseyen, iyileşmeyi hem zihinde hem bedende bir arada sağlayabilen nadide bir bakış açısını tanımak adına bu yolculuğa çıktığınız ilk kitabımın ardından, bu kitap ile ayırdına vardığınız farkındalık ile kendiniz, çevreniz ve toplumun iyileşmesine doğru bir yol olacak! Kapağın arka yüzünden alıntı yaptığım yukarıdaki cümlelere tamamıyla katılıyorum.Yazarımız doktor ve aynı zamanda bir Homeopat. Homeopati ile tedaviyi anlaşılır bir şekilde anlatmış. Önce Homeopatinin tanımını yapmış, Homeopatinin kurucusu alman doktor Hahhnemann hakkında bilgi vermiş.İlaçların nasıl hazırlandığını; akut ve kronik durumlarda iyileşme; doz ve potens seçimlerini aktarmış. Sonra da hastaların ağzından öykü anlatarak bunlara uygun Homeopatik çözümleme ve uygun remedileri seçme anlaizleri yapmış. Çok fazla tıbbi terim olmadığından kolayca anlayabileceğimiz bir dil kullanmış. Okumanızı tavsiye ederim! Ne de olsa siz hasta değilseniz bile çevrenizde mutlaka vardır değil mi ?
Yansıyan Kimlikler
OKUYACAKLARIMA EKLE
4