Leyla Savaş

Leyla Savaş

Çevirmen
7.0/10
36 Kişi
·
72
Okunma
·
0
Beğeni
·
3
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
448 syf.
·Beğendi·10/10
Güzel etkiliydi bir konusu vardı.Tecavuz her canlının en korktuğu olaylardan biridir. Yıllar önce toplu tecavüze uğrayan ve bu olayın etkileri yüzünden hayatını düzene kiyamadi bir genç kadın....
En yakın arkadaşına aşık olan bir homoseksüel bir genç adam da vardı......Yani olaylı ve heyecanlı bir roman idi...
448 syf.
·4 günde·Beğendi·10/10
Addy 15 yıl önce tecavüz edildiği mağaranın kuyusuna atılır o tecavüze uğradığı gece o mahsur kaldığı kuyuda Cody diye bir çocuk ölmüştür, o sırada yardım sesini biri duyar o kişi de Cody'nin ikizi Noah'tır, Addy'ye yardım eder ve babanesinin evine götürür, Addy'yi kuyuya atan kişinin Derek,Tom,Stephan ve Keven olduğundan şüpheleniyordur çünkü 15 yıl önce tecavüze uğradığında Cody dışında onlar da vardı, üzerinden 11 ay gibi bir süre geçmiş ve Addy & Noah evlenmiş ve suçlu da Stephan çıkmış..
400 syf.
·4 günde·Beğendi·8/10
Yazarın okuduğum ilk romanıydı, akıcılığı, zaman zaman okura verilmek istenen heyecan ve "Acaba ne dedi, ne yaptı?" hissi kolay okunabilirlik oluşturuyor. Sevdim mi evet, peki yazarın kitaplarını da okur muyum neden olmasın! Romanı okurken en çok rastlayabileceğiniz konulardan bir tanesi ya da karakterlerden arasında muhabbet konusu olan şey, erkeklerin kendilerinden daha çok çalışıp para kazanan, iş gücünün, saygınlığının, başarısının çok daha fazla olan kadınlardan korkup uzak durmak istemesi, ikili ilişki içerisinde olmaktan ne kadar korktukları. Bu duruma kesinlikle katılıyorum ne yazık ki erkekler ve onların egoları kendilerinden daha üst statüde olan kadınlara katlanamıyorlar. Bu kitapta da bu açıkça belirtiliyor zaten. Romanda Ceo ların hayatlarını ele alan bir yapısı var yani onların işten başka bir şey düşünmedikleri, o toplantı senin bu toplantı benim diye koşuşturup durdukları, borsa ve şirket hisselerini her an takipte oldukları bir hayat. "Bu da yaşamak mı?" diye düşünebilirsiniz ki okurken benim aklımdan geçmişti. Hikâyede iki adet CEO muz var biri erkek Marshall, diğeri de Fiona. İkisi de işten, yönettikleri şirketten başka bir şey düşünmüyor ve çok başarılılar. Fakat ikisi de özel hayatlarını pek de iyi yönetemiyor, eee hayatta her istediğimiz olmuyor tabi. Eşinden boşanmış Fiona işten arta kalan zamanını yine evde çalışarak geçirdiği için, eğlenemeyi kendisi için bir şeyler yapmayı unutmuş, eski kocası yüzünden erkeklerden uzak duran iki çocuklu bir kadın. Marshall ise tam tersi her an etrafında bir kadın olsun isteyen evli ve üç çocuklu bir adam. Ah o Marshall'a nasıl sinir oldum, nasıl suratına tükürmek isteyeceğiniz biri anlatamam. Aslında yazmayı çok istiyorum onunla ve yaptıklarıyla ilgili ama ne yazık ki spoiler olucak diye bir şey yazamıyorum Sadece şunu diyebilirim, kariyerini kaybetmemek için yapmayacağı bir şey yok. Hikâyenin sonlarına doğru hatta 100 sayfa diyebilirim, sizi ekstra şaşırtıcak olaylar mevcut. genelde romanlarda bi taraf zengin, bir taraf orta hallidir burada herkes zengin para içinde yüzüyor
448 syf.
·3 günde·Beğendi·8/10
Olaylar skandallar hiç bitmiyor ama bir yandan da çok güzel dostlukları var. Hikâyede Addy'nin büyükannesine bayıldım nasıl tatlı bi kadın, yaşına rağmen bir kenarda oturmak yerine hâlâ çalışmaya devam ediyor mesela. Addy'nin 15 yıl önce ve daha sonra onu korkutmak için yaşadıkları yüzünden sessiz kalması, tüm kasabanın olanları öğrendikten sonra bile affedici bir tavır sergilemesi beni hem şaşırttı hem de biraz gıcık olmuş olabilirim. Noah'ın sa aşık olduğu kadına sonsuz güven ve inancı şahane.
Lise mezuniyet gecesinde başına gelenler yüzünden sevdiği kasabadan ve büyükannesinden ayrılmak zorunda kalan Addy, yıllar sonra geri döndüğünde birileri için tehdit oluşturur. Fakat hem kasaba halkının ağzına düşmemek hem de büyükannesine bir zarar verilir düşüncesiyle yaşadıklarını anlatmayı red eden Addy, arabasına konan notlar ve Noah'ın ısrarları ve bazı işgüzarların lafları yüzünden daha fazla sessiz kalamaz. Herşey ortaya çıktığında ise kasaba halkı tarafından suçlanan yalan söylediği düşünülen Addy olur. Çünkü yıllarca kasabaya uğramamış herkesle arasına mesafe koymuştur. Sonunu tabi ki söylemem serinin diğer 4 kitabına göre merak ve heyecan ön plandaydı, baştan sona kadar "Acaba kim yaptı?" diye okudum. Keyifli vakit geçirmek hafif bir şeyler okumak isterseniz Whiskey Creek serisi tavsiyemdir.
448 syf.
·1 günde·8/10
BrendA yi severim kitabı da heyecanla okudum . Umduğumu bulamadığım doğru ama konu olarak farklı olmuş bu kitap. Gerçekten okurken Tüylerim diken diken oldu. Tecavüz olayı nedense beni geriyor ve kitabın ana duygusu buydu . Her sayfayi merak içinde okuyorsunuz tanıtım ile alakasını kuramadım son demlerde diyorsunuz yani aşk olayını
ama kitap gerçekten merak ettiriyor kendini ben hemen çözdüm gibi oldu ama bazı yerlerde hataya düştüm anlamadığım bir kaç yer oldu anlamsız bulduğumda. Yani karışık duygular içerisindeyim gerçekten. Kitap iyiydi demiyorum ama okutuyor kendini farklı tarzda yazmış sürükledi diyeyim tabi bana göre öyle neyse kadının kalemini serverim fakat bu kitap bana yönelik değildi sonuç olarak.
448 syf.
·Beğendi·5/10
Bilindik trajik tecavüz konusu. Yine kadın herkesten gizler. Ne bilim sıkıcıydı ama boş vakitlerde okumak isterseniz okuyun. Ben böyle çok kitap okuduğum için pek sevdiğimi söyleyemem. Akışı ehh ti bır garip sıralanışı anlatışı vardi hiç önceki kitaplar gibi değildi. Cik bu defa ki kitap olmamış .
448 syf.
·9 günde·Beğendi·3/10
bir kadın daha ne kadar güçlü olabilirse ki...
bu roman çaresizlikle dolu bir hayatı düzene koymayı başarabilen ve yaşadığı zorlukların üstesinden gelen bir kadının romanı....
448 syf.
·2 günde·Puan vermedi
İlk defa bir kitaba iki gün içinde bitireceğim diye hedef koyup bunu başardım. Kendini okutan, sürükleyici bir kitap. Açıkçası okumadan buradaki birkaç incelemeye bakmıştım ve konusunun tecavüz olduğunu öğrenince ilk önce biraz çekindim. Tecavüz şakaya alınmayacak ve gerçekten çekinilecek bir konu. Okumaya başladığımda ise önce bi hayal kırıklığına uğrar gibi oldum ama sonradan toparladı vr gayet iyi gitti. Güzel bir kitaptı, keyifli okumalar :")

Yazarın biyografisi

Yazar istatistikleri

  • 72 okur okudu.
  • 3 okur okuyor.
  • 38 okur okuyacak.