Lucy Diamond

Lucy Diamond

Yazar
7.5/10
11 Kişi
·
25
Okunma
·
0
Beğeni
·
45
Gösterim
Adı:
Lucy Diamond
Unvan:
İngiliz Roman Yazarı
Doğum:
Nottingham, Birleşik Krallık, 1970
Lucy Diamond is an English author of chick lit novels. She was born in 1970 and grew up in Nottingham.

In 2011 her novel "Sweet Temptations" was shortlisted for the Melissa Nathan Award for Comedy Romance

Her real name is Sue Mongredien, under which name she has authored several children's books, including books in The Sleepover Club series.
Son zamanlarda yıllar hızlı akıp gidiyormuş gibi rahatsız edici bir duyguyla doluyordu içi. Her yeni yıl bir öncekine göre daha çabuk giderken sanki yaşamını yeterince değerlendiremiyormuş gibi hissediyordu.
Hayatımızda sonsuza dek değiştiği gün bunu haber veren belirtiler olsa ne güzel olurdu. Çok geç olmadan elinizdekilerin değerini bilmeniz için sizi uyaran hafif bir ürperti, kulağınıza fısıldayan bir esinti ya da yumuşacık ilahi bir dokunuş gibi.
400 syf.
·Beğendi·5/10 puan
Bir Şans Daha ️

Herkes bir şansa sahip olabilir mi? Sahip olduklarımızın değerini kaybedince anlamak gibi şansızlığa uğrayınca değerini anlıyoruz her şeyin. İşte bu kitapta iç kadının hayatına konuk olup, başlarından neler geçtiğini okuyoruz.
Gemma, Saffron ve Caitlin️
Gemma, Suffolk'ta harika bir hayata sahiptir harika bir eş, iki tane birbirinden değerli evlada, herkesin kıskandığı bir yuvası vardır. Evlendikten bir süre sonra iş hayatını bırakıp sadece iyi bir anne olmuştur. Son zamanlarda kendisini sadece bir anne vasfına sahip olduğunu başka bir işe yaramadığını hisseder. Gemma ve eşi bu yılbaşında evlerinde verdiği partiyle hayatları değişmeye başlayacaktır aslında.
Caitlin, bir insanın yaşabşleceği en büyük acıyı yaşıyprdır; anne acısını. Hala annesinin ölümünü kabullenememiştir ve dış dünya ile ilişkisini kesmişken eski bir dost onu evindeki partiye davet eder.
Saffron, Londra'nın gürültülü ortamından kaçıp Suffolk'ta bir kır evi kiralar ama peş peş talihsizlikler yaşayarak kendisini yılbaşı partisinde bulur.
Bu üç birbirine yabancı kadın o yılbaşı gecesi dostluklarının ilk adımlarını atarken geleceğin ne getireceğinden habersiz yeni yıl kararları alırlar.
️Harika bir hayata sahipken Gemma eşi Spencer'in geçirdiği kaza her şeyi tepetaklak yapar. O eski mutlu yuvadan eser kalmayacaktır keza sevgi dolu eşi yerine baş belası, çekilmez bir adam gelir. Spencer'a yeri geldi hak verdim ama bazı yerlerde beni deli etti. Gemma evin giderleri, çocuklar ile eşiyle ilgilenmeye çalışırken bir darbeyi eşinden alacaktır. Spencer kazadan sonra bambaşka bir adam olmuştur ve karısını yaralıyı ardından bırakıp gider. Tıpkı bir zamanlar annesinin yaptığı gibi.
Caitlineski sevgilisini ardında bırakıp tek yaptığı annesinin yasını tutar. Normal bir insan gibi olması için Londra'daki Saffron'dan bir maili ile kendisine gelmeye başlar. Hayatına çeki düzen vermelidir. Tam kendisine gelirken ailesi ve çocukluğu ile ilgili sarsıcı bir gerçekle yüz yüze gelir. Aslında sahip olduğu ailenin gerçek ailesi olmadığını öğrendiğinde Caitlin Aslı bu acıyla nasıl başa çıkacaktır? Bir de Caitlin'in kalbini amansızca artıran Harry vardır. Acaba aşkta şansı olacak mı?
Gelelim son kadınımız Saffron'a yılbaşından önce tanıştığı Max ile hızlı bir şekilde aşk yaşar fakat bunun sonucu hamilelik olur. Doğru düzgün tanımadığı zaten baba olan adama hamile olduğunu nasıl söyleyecektir. Bir de ablası yıllarca çocuk sahibi olmak için çabalamışken ona ben nasıl hamileyim diyebilir?
Sadece özel hayatı değil, iş hayatında da sorunlar vardır. Artık Londra'nın karmaşık havasından ve halka ilişkilerdeki akıllara zarar müşterilerinden ve patronundan bıkmılken nasıl bir yol bulacaktır?
Bu üç kadının mahvolan hayatlarına tekrardan güneşi geri getirmelerini okuyoruz. Birçok yerde zorlansalarda asla vazgeçmiyorlar. Sevginin, inançlarının ve sabırlarının sonuna kadar gelseler de.
Bazı bölümlerde sıkılıyor gibi olsamda dolu dolu hayattan bizden olan bir kitap okudum. Okumanızı tavsiye ederim. ️
400 syf.
·4 günde·Beğendi·10/10 puan
Gemma, Caitlin ve Saffron bu üç kadın bir Noel gecesi tesadüflerle bir araya gelir ve arkadaş olurlar.
Ve noel gecesi şans kurabiyelerin'den çıkan dileklerle birlikte kendilerinin hep birlikte çalışabilecekleri iş hayatının olmasını dilerler
Bir süre sonra herkes kendi gündelik hayatına dalar ve bir süre sonra Gemma'nın kocası inşaattan düşerek ağır bir şekilde yaralanır
Ve işler Gemma için içinden çıkılmaz bir hal alır bakalım Gemma kocasının hastalığı boyunca neler yaşayacak ve en önemlisi arkadaşlarıyla yeniden bir araya gelebilecek mi

Çok güzel bir kitap okudum Kitapta üç kız arkadaşın yaşadıkları mutluluklar hüzünler ve sevinçler anlatılmış çok güzel bir kitaptı tavsiye ederim bu arada ilginizi çeker mi bilmem ama kitapta birde çok güzel bir tarif var şans kurabiyelerinin tarifi bence kesinlikle denemeye değer Ayrıca yüreği tertemiz ve iyi olan her insan BİR ŞANS DAHA hakeder bence sizcede öyle değil mi
400 syf.
·Puan vermedi
"Hayatımızda sonsuza dek değiştiği gün bunu haber veren belirtiler olsa ne güzel olurdu. Çok geç olmadan elinizdekilerin değerini bilmeniz için sizi uyaran hafif bir ürperti, kulağınıza fısıldayan bir esinti ya da yumuşacık ilahi bir dokunuş gibi..."
.
Gemma, Suffolk'ta mutlu bir hayat yaşıyordur.Eşine aşık iki çocuk annesi bir kadındır.Hayatlarında herşey yolundadır.Sadece çocuklarını kendi büyütmek için işinden ayrılmıştır ve bunun eksikliğini hissediyordur...
.
Saffon,Londra'nın gürültüsünden, iş hayatında ki sorunlar dan sıkılmıştır ufak bir kaçamak yapmak Suffolk'ta bir kır evi tutar kendine...
.
Caitlin,ölen annesinin evini toplamak ve orayı satışa çıkarmak için Suffolk'a gelir ama nerden bilebilirdi ki hayatının burada değişeceğini...
.
Gemma, Saffron ve Caitlin️
Birbirini tanımayan üç güçlü kadın yolları Gemma'nın düzenlediği yılbaşı partisinde kesişir.Yeni yıla şans kurabiyeleri yiyerek ve dilekler dileyerek girerler ama hayat hiçte onların diledikleri dilekler gibi toz pembe değildir. Biranda hayatları altüst olur ama bu üç güçlü kadın birbirlerine öyle bir bağ ile bağlanırlarki artık onların önünde kimse duramazdı...
.
Size harika bir kitap tavsiyesi ile geldim.Okurken bazen üzüldüm bazen güldüm ama muhteşem üçlünün birbirlerine dayadıkları sırtları ile kendimi çok güçlü hissettim.Benimde dedim sırtımı yaslayabileceğim dostlarım var iyi ki varlar.. Tavsiyemdir
.
"Cesur ol! Hatalar serüvene dönüşebilir"
.
Mutluluğun peşinden git. Bunu yaparsan evren daha önce duvar olan yerlerde sana yeni kapılar açacaktır.
.
Herkes bir şansı daha hak eder...✌❤
.
Güçlü kadınlara selam olsun...
.

Yazarın biyografisi

Adı:
Lucy Diamond
Unvan:
İngiliz Roman Yazarı
Doğum:
Nottingham, Birleşik Krallık, 1970
Lucy Diamond is an English author of chick lit novels. She was born in 1970 and grew up in Nottingham.

In 2011 her novel "Sweet Temptations" was shortlisted for the Melissa Nathan Award for Comedy Romance

Her real name is Sue Mongredien, under which name she has authored several children's books, including books in The Sleepover Club series.

Yazar istatistikleri

  • 25 okur okudu.
  • 2 okur okuyor.
  • 4 okur okuyacak.