Luis Espinoza

Luis Espinoza

Yazar
6.0/10
1 Kişi
·
2
Okunma
·
0
Beğeni
·
16
Gösterim
Etkinliklerimizin sonuçlarına gerektiğinden çok değer verirsek , bağımlı oluruz onlara, bu bağımlılıksa bizim yaptıklarımızdan tat almamızı engeller, çünkü o zaman sonuçlarla uğraşıyor olabiliriz.
Batıda nice insanlar gördüm “tinsel takılan” tümüyle ciddi suratlarıyla , oysa tinsellik özgürlüktür.
Her kişinin içinde ölçüsüzce seven bir varlık yaşar. Bu varlık serbest kalınca aşk kendiliğinden akarak ışıkla doldurur bizi.
Eşyalar her gerçeklikte başka türlü davranırlar.
Bir gerçeklikte yanlış gözüken , bir başkasında doğru olabilir. Birinde geçerli olan terimler bir başkasında geçerli olmayabilir.
Atalarımız dev boyda böyle kayaları koca koca uzaklıklara nasıl taşıdıklarını sanıyorsun
127 syf.
·6/10
Budizm kökenli inanışların büyük çoğunluğu Asyadan çıkmıştır . Bazı batılı yazarların bu konuda birçok kitabı var. Bir dönem bu konuda elime geçen her kitabı okuyordum. Aslında belirli bir süre sonunda bu konunun bazıları tarafından sulandırıldığına şahit oldum .
Ve kitap alırken seçici olmaya karar verdim.
Bu kitapla karşılaştığımda , konunun uzak doğu yerine eski Peru da geçmesi ve "And Şamanları"nın öğretisi olması ilgimi çekti.
Kitabın benim için ilginç tarafı, And dağlarının tepesinde üzerinde kabartmalar bulunan ve başka bir yerlerden getirildiği kesin olan dev kayaların konu edilmesi.
Yanlış anlaşılma olmasın, kitap sadece şaman öğretileri üzerine yazılmış.
Eğer Şamanizmle ilgileniyorsanız bazı farklı bilgilere ulaşabilirsiniz.
127 syf.
·Beğendi·Puan vermedi
Tinsel yolculukta, ruhun yeniden doğuşu anlatılmaktadır. Kişisel gelişim tarzı bir kitap. Bu tarz kitaplrı okumaya yeni başlayacak olanlar için güzel bir başlangıç kitabı olur. Anlatımı akıcı, dil ise bir o kadar yalın. Yalnız kitabın beğenmediğim tek yönü:imla ve yazım jatalarıyla dolu olması. Okurken dikkatim sürekli bu hatalara takıldığından dikkatim bozuluyordu.
Kahve arası kitaplardan; huzur ve sakinleşme...
Keyifli okumalar dilerim.

Yazarın biyografisi

Yazar istatistikleri

  • 2 okur okudu.
  • 1 okur okuyacak.