Luke Davies

Luke Davies

Yazar
7.6/10
29 Kişi
·
98
Okunma
·
1
Beğeni
·
361
Gösterim
Adı:
Luke Davies
Unvan:
Avustralya'lı Yazar
Doğum:
Sidney, Avustralya, 1962
Her şeyden o kadar uzaklaştım ki, artık ağlayamıyorum bile. Kendimle ve bulunduğum dünya arasında büyük boşluk var. Dünya ayaklarımın altında kayıp gidiyor. Soluduğum atmosfer altından yapılmış bir şurup sanki. Dünya içinde yürüyüp gittiğim ve çarçur ettim bir yer... Ve ben vücudumun var olduğu bataklıkta yürüyorum.
Bu, hayatına görünmez iplerle bağlanmış, gecenin ortasında nerede olduğunu bilmeyen bir adamın hissettiği bir çeşit sıkıcı hüzündü.
304 syf.
·Puan vermedi
Bu kitap deli gibi okumak istediklerimdendi. Filminde Heath Ledger oynaması tabiki büyük bir etkendir. Filmini izlemeden önce okudum kitabı. Bir sahaftan zar zor bulmuştum. Karakterleri anlatış tarzı ve eroinin nasıl bir bataklık olduğunu bütün çıplaklığıyla gözler önüne sürmektedir. Benim için önemli bir kitaptır. Bir arkadaşım okumak için benden almıştı ve ben bunu unutmuştum. Kitaplığımda bir yerlerde heralde diye düşünürken geçenlerde arkadaşım -ki kendisi kitap okumanın ne demek olduğunu daha yeni yeni öğrenmeye çalışıyor- elinde bu kitapla çıkageldi. " aa bende de vardı bu kitap ama bulamıyorum" dedim tüm saflığımla. Sayfaları karıştırırken arasına koyduğum papatyamı görene kadar benim kitap olduğunu anlamamıştım bile. Ama diyemedim o benim diye. O yüzden bu kitap benim içimde derin bir yaradır. Kitaba yeniden dönmek gerekirse boşvermişliğin ve bedbahtlığın Canan Tan'ın anlatmakta pek de yeterli olmadığı Eroinle Dans'ın tam anlamıyla anlatıldığı kitaptır.
304 syf.
·10/10 puan
"Bir zamanlar dan ve candy vardı. o yıl çok ateşliydik. balmumları içimizde erirdi. balkonlara tırmanırdık. onun için her şeyi yapardık. ah danny... binlerce kuş onun saçını süslüyordu. 

herşey altındı... bir gece yatak yandı... o yakışıklı ve iyi bir suçlu... güneş ve çikolatanın içinde yaşıyoruz.. ama artık güneş doğmuyor. 
dany bir şeytandır... candy kayboldu... 
senin yöntemini denemek isterdim. hayatıma çok hızlı girdin ve bunu çok sevdim. eğlence çamurunda boğulduk. yabancılara teslim oldum. 

her şey eksik. dünya yana eğiliyor. işimiz bu. bunun peşindeyiz. içimde sen varken ölümle evlendim. bir daha asla uyuyamayacağım. havuzdaki hayalet... 
kedilere ve tavuklara havlamak köpeklerin doğasında vardır. baktığım her yerde seni görüyorum.. bazen senden nefret ediyorum. lanet olsun çok komiksin dan. 
sen bana cehennemi yaşattın. bir şeytansın. 

yaşadıklarımıza inanmıyorum. beni kullandın. çok zayıfsın danny! ciddi olamazsın danny çok korkuyorum! çok korkuyorum. kafanı kırdım yatağın arkasından ama bebeğim sabah öldü. ona isim koymuştuk. adı thomas'tı. zavallı küçük tanrı... kalbi davul gibi atıyordu.
maviliğin anası... fırtına meleği... söyledin, söz verdin. gökyüzünü gösterdin. . ."
304 syf.
·9/10 puan
Eroinin nasıl bir bataklık olduğunu anlatan, dokunaklı bir hikaye. Her sayfada tüyleriniz ürperiyor. Her sayfada iki karakterde battikca batıyor. Filmini izlemedim, hiç de merak etmedim. Kitabı aldığımda filmden habersizdim. Genelde kitabı okuduysam büyü bozulmasın diye filmini izlemem. Çünkü kitabı okuduktan sonra filmler hayal kırıklığı yaratıyor.
Uzun yıllar geçmesine rağmen aklımda kalan bir kitap. Şuan bir arkadaşımda,ona hediye etmiştim.
Candy'nin siyah gelinliğini unutamıyorum...
304 syf.
·10/10 puan
"BAZI ŞEYLERİN ASLA GERİ DÖNÜŞÜ YOKTUR."
Gözyaşartici, dokunakli bir hikaye . Bağımlılığın insan hayatını esir alıp nasıl çekilmez bir çileye dönüştüğünü ve bu çıkmazda kendilerini aşka bırakan iki insanın dünyası.
Oldpr
Oldpr Candy - İki Eroinmanın Aşk Hikayesi'ni inceledi.
304 syf.
·163 günde
Hayatımda gereksiz yere fazla yer kaplayan bir hikaye oldu.
Heath Ledger ve Abbie Cornish'in kitabın filmini başka bir boyuta taşımasından sonra filminin güzelliği uzun süre kafamı meşgul etmiş, aylar sonra ise kitap karşıma Türkiye'deki varlığından bile haberdar değilken çıkmıştı.
Okumayı sürekli ertelemelerden sonra ancak okumaya başlamışken, küçük bir hastalıktan dolayı kitabı bitirmek nasip olmamış gün kadar sarkmışken, kitabı bitirme kararı alıp, bitirmek için elime aldığımda en sevdiğim insanın kaybı haberini aldım.
Hikaye ile olan ilişkim hayatım boyunca rahatsız bir şekilde hatırlayacağım bir başka hikayeye dönüştü.
Kitap genel olarak hoştu. Güzel, gerçekçi ayrıntıları vardı. Karakterlerin karmaşaları da güzel yansıtılmıştı ve hiçbir karaktere tam olarak ısınmak söz konusu olmadı benim için.
Okuması kolay olsa da eksik yazılan harflerden rahat 1 sayfa çıkardı.
304 syf.
·9/10 puan
Tarih ve bilim kitaplarınından romanlara kaymamı sağlayan muhteşem harika bir kitapdı. İki eroinmanın hayatı bu kadar doğru ve heyecanla anlatılabilirdi bilmiyorum. Beyaz perdeye yansıdıktan filminide izledim ama maalesef her seferindeki gibi kitap kadar büyüleyici ve heyecan verici olmamıştı ama sanırım kitapların kaderi bu , beyaz perde hayal gücü görsele kaybediyor
304 syf.
·Beğendi·8/10 puan
Bir indirimden rastgele aldığım ama iyi ki okuduğum dediğim kitap. Okumaya ilk merak saldigimda almıştım. Uzun bir süre geçti okuyali ama kitabı gördüğümde etkisini hala hissediyorum. Sonu çok etkileyici.

Yazarın biyografisi

Adı:
Luke Davies
Unvan:
Avustralya'lı Yazar
Doğum:
Sidney, Avustralya, 1962

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 98 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 22 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.