Lylah James

Lylah James

Yazar
8.6/10
8 Kişi
·
9
Okunma
·
2
Beğeni
·
35
Gösterim
There usually comes a time when the darkness becomes too much and you succumb to it. You drown in it, suffocate until you are breathless. The darkness never truly leaves you. It’s always there, waiting for the right moment to strike.
327 syf.
·1 günde·9/10 puan
“There’s a fine line between love and hate, Killian,” Julianna muttered, her voice soft and broken.
“Not for us,” I said.
“Not for us,” she agreed.

A Vow Of Hate, henüz bu ay çıkan ve benim de hemencecik okuyup bitirdiğim bir kitap. Ve ağladığım. Ve çok sevdiğim.
Kitap aslında yaygın bir konuya sahip: Ayarlanmış evlilik ve haters-to-lovers (mı acaba). Esas kızımız Julianna, normalde ablasının nişanlısı olan ancak ablası öldüğü için Killian ile ailelerinin çıkarları uğruna evlenmek zorunda kalan bir kız. Kısacası nefret yeminleri, gözyaşları havada uçuşuyor yani.
Kitap gerçekten beni çok etkiledi. Julianna'nın hisleri, Killian'ın nefreti o kadar güzel aktarılmıştı ki bir süre sonra isimleri geçtiği anda bile gözlerim dolmaya başladı. Julianna'nın depresifliği ve kendisine olan nefreti beni resmen parçaladı. Bir de bunların üstüne açığa çıkan sırlar meselesi vardı ki... Kitap resmen kendine bağladı.
İtiraf etmeliyim ki açığa çıkan sırların hiçbiri beni şaşırtmadı. Hepsini ya tahmin ettim ya da hissetmiştim çünkü yazar ufak ufak da olsa ipuçlarını veriyordu. Ancak beni asıl etkileyen bunların yazılış şekli ve hissettirilen duygular oldu. Beni şaşırtmayı başaramadı ama fazlasıyla duygulandırdı.
Killian'ın nefreti, duyguları, aşkı çok güzeldi. Hatta o kadar ki keşke bu olayların hiçbiri olmasa da biz sırf bu adamı okusak diyebilirdim. Julianna da benim çok sevdiğim bir karakter oldu, kendi kendisini yıkıma sürüklemesiyle, kendine olan nefretiyle ve tabi ki aşkıyla...
Ancak şöyle bir sorun var ki kitap bir süre sonra sanki Türk dizilerine bağladı. Olaylar fazlasıyla klişeleşti ve karakterlerin davranışları da aynı şekilde yön değiştirdi. Ayrıca bu son kısımlar fazlasıyla çabuçak gelişti, oldubittiye geldi. Belki bu kısımlar başka bir şekilde bağlansaydı ve kitabın önceki kısmı gibi yazılsaydı kitaba tam puan verebilirdim.
A Vow Of Hate, benim gerçekten çok etkilendiğim, karakterlerine fazlasıyla bağlandığım bir kitap oldu. Klişe Türk dizisi olan kısımları olmasaydı benden tam puan kapmayı başarabilecek bir kitaptı. Her şeye rağmen bu türde okumayı seviyorsanız kesinlikle tavsiye ederim
Puanım; 4.5|5
472 syf.
·2 günde
"I didn’t even know what jealousy felt like because I never had a chance to be jealous. When emotions are the last thing in your life, you eventually forget what it means to feel something."

“The fire is raging, then. I don’t know if I’ll burn in the end or not. But I don’t want to give up on us. If I burn, then I will go with a smile, knowing that I had this little moment with you. Even if it was a little while.”

İtalyan mafyası olan babasının zoruyla çocukluktan beri tanıdığı Albertoyla nişanlanan Ayla' nın 16. yaş gününde başına gelenlere 7 sene boyunca katlandiktan sonra; sözde nişanlısının (derinden ve acımasızca) açtığı fiziksel, ruhsal ve zihinsel yaralarından kaçmak uğruna bilmediği bir diyara cesur bir yolculuk yapan Ayla...

Alessio' nun acıları ve Abandonatolara karşı çocukluğundan beri beslediği nefret...

Birbirlerine nefretle bakan Alessio ve Ayla...

Birbirlerine ilaç olmaya başlama süreçlerini ve dışarıda intikamı uğruna canavarlaşan bir Alessiodan Ayla' nin kurtarıcısı konumuna gelen bir insana dönüşmesine şahit oldum. Alessio daha fazlasını istemeden samimi ve saygılı bir şekilde yaklaştı Ayla ile aralarında ne yaşanmış olursa olsun.

Yaralarını sarmaya çalışırken kendini bulmaya çalışan Ayla...

*Bilmeden Italyan ve Rus mafyasının işlendiği kocaman bir seriye adım atmışım. Elimden bırakmadan okudum. Satırlar çabucak aktı gitti. Hız kesmeden daha ortaya çıkmayı bekleyen sırlarla ve intikamlarla dolu devam kitaplarına adım atmam gerekiyor.*
388 syf.
·3 günde
The Mafia and His Angel: Part 1 için ne dediysem onun daha fazlasıydı bu kitap. Lylah James ters köşe yapmış bildiğin. Ağır mafya adamını romantik bir kahramana dönüştürdü ve sonra her şey uçup gitti. Ayla' nin Alberto korkuları tam bitti derken tepe taklak oldu her güzel şey. Alessio'nun içinde beslenen bir hain Ayla'ya acımadan kıydı ve nefesimi tutarak okudum yaşananları. Bu kadar Kırılıp dökülen bir Ayla dan geriye ne kaldı acaba? Bekle beni devam kitapları!!!
327 syf.
·2 günde·8/10 puan
Yazarın önce dikkatımı Mafya Romance serisi çekti ama son anda fikir değiştirip bu tek kitabını okudum dil anlatım gayet hoş anında sizi içine alıyor . İki devasa güçlü ailenin kız ve erkek çocukları arasında ayarlanmış bir evlilik üzerine gibi görünen konunun arkasında bır sürü yalan aldatma vs ortaya çıkıyor . Julianna ablası Gracelynn'in ölümü ile sonlanan kendi sebep olduğu trafik kazasından sonra ablasının nişanlısı ile evlenıyor çunku aileler anlaşmış evlilik mutlaka olucak . Killian çok sevdiği nişanlısının ölümüne sebep olan Julianna'dan inanılmaz nefret ediyor ve hayatı ona zından edeceğini en baştan söylüyor zaten . Şimdi öncelerı ciddi şekilde Julianna 'nın deprasyonu insanı aşırı üzüyor gerci ben hep Killian için daha fazla üzüldüm sanki nefretı siniri aşırı haklı sepelere dayanıyordu .Konu aslında klasik trajik hikayelere dayanıyor ve ben bunu sevıyorum itiraf edeyım .Sorun, çok fazla olmasıydı. Hikaye aşırı dramatik ve tekrarlayıcı oldu. Fakat bir noktada o dönüyü zarifçe kırdı yazar ve romanda herseyin şekli şemali değişti bazıları zaten tahminlemeye başladıgımız şeylerdı ama genel olarak ben ıkı karakteri ayrı ayrı cok sevdım . Gayette tavsiye edeceğim bir roman şimdii Mafya Romance serisine başlayabılırım :D

Yazarın biyografisi

Yazar istatistikleri

  • 2 okur beğendi.
  • 9 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 4 okur okuyacak.