Yazar
M. J. Arlidge

M. J. Arlidge

Yazar
BEĞEN
TAKİP ET
8.1
67 Kişi
152
Okunma
11
Beğeni
1.212
Gösterim
Unvan
Televizyoncu, Yazar
Doğum
Birleşik Krallık
424 syf.
·
4 günde
·
10/10 puan
On kitaplık Helen Grace serisinden bu zamana kadar sadece üç kitabını okuyabildik. Çünkü yayinevi seriyi ilaç niyetine çıkarıyor. Üçüncü kitap Bebek Evi bizde epey zaman önce çıkmıştı ama bekletmekte bir yere kadar. Yeni kitaptan ümidi kesince bari çıkanın keyfini çıkarayım dedim. Dedektifimiz Helen Grace yine bir seri katilin peşinde. Katil o kadar titiz ve sessiz ki yıllar içinde ortadan kaybolan kızlar var ama kızları kimse aramıyor.  Çünkü kızların sosyal medyası katilin elinde, onların hesabından attığı twitler sayesinde kimse kızların peşine düşmüyor. Çok zekice dimi Bknz twitler - Bir süre alıp başımı gidiyorum. Beni aramayın - bugün berbat bir gün kimseyle uğraşamam.. vs vs  haftada bir kaç twit ile günü kurtarıyordu ki Ruby'e kadar. Olay, sahilin en ıssız köşesinde kumdan kale yapalım derken bir kadın cesetine denk gelmesiyle patlak veriyor. Soruşturma Helen Grace verilince bu cinayet bu kadarla kalmaz illaki bir geçmişi vardır diyerek cinayeti en ince ayrıntısına kadar inceliyor. Böylelikle soruşturma kayıp ihbarı verilen Ruby'e kadar uzanıyor. Katil, Ruby'i bebek evi dediği odaya hapseder ve yeni oyuncağı olarak ilan eder. Halen'in tek amacı zaman daralmadan Ruby'i kurtarmak. O odanın olduğu satırları okumak resmen tüylerimi ürpertti. Ne manyaklar var Uff seriyi çok seviyorum çok. İlk kitap O Piti Piti okumamışsanız bu beni aşırı üzer. Ikinci kitap Bil Bakalım kitaplığınızda yoksa kahrolurum. Bebek Evi ise mutlaka ama OKUYUN ve OKUTUN KitapRüyasından Sevgilerle
Bebek Evi
8.3/10
· 6 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
3
Başlamamla bırakmam bir oldu.Bunun sebebi de bir polisiye kitapta sevmediğim ne kadar unsur varsa bu kitapta bulunması.Örneğin katilin baştan belli olması, katilin cinsiyetinin seri katillerle bağdaşmaması yanı mantık dışı olma, baş dedektife ısınamamam, sığ karakterler ve düşük edebi anlatım.Bu yüzden pek tavsiye edemiyorum.
O Piti Piti
8.1/10
· 120 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
1
Eurus Holmes
O Piti Piti'yi inceledi.
376 syf.
·
Beğendi
·
10/10 puan
Okurken kendimi Sherlock Holmes oluyorum gibi hissettiğim bir kitaptı. Aynı zamanda dedektifin küçüklük anısı sandığım bölümlerin birinde neredeyse kusuyordum ama hani kötülüğünden değil anlatımı nedeniyle kendimi o anda hayal etmemden dolayı oluşan bir durumdu. Sonu ise hiç aklıma gelmemişti. Şaşırtan bir kitap oldu.
O Piti Piti
8.1/10
· 120 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
5
Eçe
O Piti Piti'yi inceledi.
376 syf.
·
Puan vermedi
Kitap çok güzeldi karilin kurbanları ikili olarak kaçırıp ölüm veya sevdiği insanı öldürmenin vicdanı arasında seçim yaptırması kitabı sürükleyici kılmış. En çok etkilendiğim ise bir anneyle kızını kendi evlerinde, en güvende hissettikleri yerlerde hapsetmek ve annesinin kızını boğmaya çalışması. Bence ölüm korkusunu en iyi açıklayan nokta buydu.
O Piti Piti
8.1/10
· 120 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
2