M. R. Carey

M. R. Carey

Yazar
7.8/10
27 Kişi
·
57
Okunma
·
1
Beğeni
·
403
Gösterim
Adı:
M. R. Carey
Unvan:
Yazar
İnkar etmek faydasızdı. Gerçek gerçekti ve sahip olmaya değer tek ödüldü. Eğer inkar ediyorsanız bu, sadece gerçeğe layık olmadığınızı gösterirdi.
"Eğer elimde dünyanın bütün kötülüklerini barındıran bir kutu olsa, kapağını azıcık aralar ve seni de onun içine sokardım.Sonsuza dek de açmazdım."
"O kaçınılmaz kusur sadece Pandora'ya özgü değildi.Görünüşe bakılırsa herkes ara sıra yanlış ve aptalca şeyler yapacak tabiatta yaratılmıştı."
416 syf.
·3 günde
Kitabı elinize aldığınız anda hikayesi sizi büyüleyecek ve etkileneceksiniz elinizden bırakamayacaksınız herkese tavsiye ederim sonu müthişdi
416 syf.
·11 günde·3/10
Benim için tam bir hayal kırıklığı oldu yazarın kitabın sonunda da yazdığı gibi kısa bir hikayeden çıkmiş bu tarz kitapları sevdigim icin okumakta sabırsızlanmıştım.Akşama filmini izleyeceğim bakalım o nasıl olmuş.
416 syf.
·5/10
Klasik zombi hikayelerinden olan, insanların bir virüs sebebi ile tüm insani özelliklerini kaybetmesini konu edinen, kitap ismi ile cok bagdastiramadigim içeriğinden sebep, yeterince heycanlandirmayan yüzeysel anlatıma sahip olan,  devam kitabi hem olacakmış gibi hemde olmayacakmış gibi bi' şeydi. Evvel zaman içinde okuduk bitti
416 syf.
·6 günde·Beğendi·8/10
Aksiyon filmi seyreder gibi sürükleyici ve hiç de sıkmadan bir solukta okunacak bilim kurgu seven veya sevmeyenlerin beğeneceği, okuyacağı bir kitap. Hoş vakit geçiriyorsunuz. Kitap distopya türü olmasına ürkütücü, iç karartıcı varlıklar dünyasını anlatıyor olmasına rağmen sevgiyi daima taze tutması oldukça önemli. Sevginin yok olmadığı yerde hayat normale dönecek ümidini veriyor insana. Korona virüs salgınının dünyada kol gezdiği şu sıralarda bu kitabı okumamda ilginç bir tesadüf oldu doğrusu. Okunabilinir, tavsiye edilir güzellikte bir kitap olarak görüyor ve sizlere iyi okumalar diliyorum.
416 syf.
·4 günde·Beğendi·9/10
Arka kapak yazısı olsun, yapılan yorumlar olsun, kitap kesinlikle hepsini hak ediyor. Yazar okuyucuya güzel bir distopik dünya kurmuş.

Aslında bir zombi hikayesi, kitapta onlara Acıkmışlar deniyor ve yazar zombi olayını güzel, bilimsel bir şekilde bağlamış. Karakterler çok yerinde oluşturulmuş. 400 sayfalık bir kitap olmasına rağmen çok fazla karakter yok ve bir yerde bu beş karaktere bağlandığınızı hissediyorsunuz. Sadece doktor karakterine okudukça gıcık oluyorsunuz ama içten içe onunda Dünya için bir şeyler yapmak istediğini görüyorsunuz. Melanie karakteri çok iyiydi. Küçük yaşına rağmen kendini, yapılması gerektiğini bilen bir karakter olmuş.
Her şey bilimsel açıdan anlatılmış. Mantar, etkileri, ilerleyişi, inceleme çalışmaları, bunlar biraz durağanlaştırıyor kitabı... Ben bu kısımları beğendim ama bazı okuyucuları yorabilir sakın o yüzden elinizden bırakmayın kitabı mümkün mertebe devam etmeye çalışın çünkü sonu beni çok şaşırttı açıkçası. Alışmışım artık tipik distopyalardan sonlarında meydana gelen kurtuluşlardan, bu kitapta farklı bir kurgu bekliyor sizi.
Yorumu yazmadan filmini de izledim kitabı bitirir bitirmez. Kitaptan çok fazla sapma olmayan bir film diğer uyarlamaların aksine ama kitabı okurken o kafamda canlandırdığım bazı şeyleri filmde göremedim ya da farklı bir şekilde gördüm.
Kısacası kitabı tavsiye ediyorum
416 syf.
The walking dead tadında bir kitap. Dizinin hayranı olarak kitabı çok beğendim. Aslında kitabın isminden zombi distopyası oldugunu anlamak zor ama beklentileri karşılıyor. Bazı bölümler dediğim gibi bana walking dead dizisini hatırlattı, bunlar ne ki biz ne zombi sahneleri gördük dedim ama fotoğraflara bakıp şarkı söyleyen ve çoktan ölmüş bebeğinin bebek arabasını süren acıkmışlar beni çok etkiledi.

Kitap doğuştan bağışık olan çocukları anlatıyor aslında. Zombi çocuklar yetişkinlerden daha korkunç oluyor bence. Bir üstte Melanie isimli çocukla başlayan hikaye, Dr Caldwell'in salgına çare bulma amacıyla yaptığı acımasız deneylerle, Çavuş Parks'ın herkesi koruma hayatta kalma umuduyla, Bayan Justineau'nun geçmişin hatalarını telafi etme amacıyla doğru olduğunu düşündüğü şekilde yaşamaya çalışmasını anlatıyor.

Yazarın biyografisi

Adı:
M. R. Carey
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 57 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 52 okur okuyacak.
  • 4 okur yarım bıraktı.