M. R. Carey

M. R. Carey

Yazar
7.6/10
19 Kişi
·
32
Okunma
·
1
Beğeni
·
362
Gösterim
İnkar etmek faydasızdı. Gerçek gerçekti ve sahip olmaya değer tek ödüldü. Eğer inkar ediyorsanız bu, sadece gerçeğe layık olmadığınızı gösterirdi.
Gerçek gerçekti ve sahip olmaya değer tek ödüldü. Eğer inkar ediyorsanız bu, sadece gerçeğe layık olmadığınızı gösterirdi.
“eğeR eLimde düNyanın bütüN kötüLükleRini barınDıran biR kutu
øLsa,” dedi Çavuşa, “kapaĞını azıCık araLar ve seni de onun içine
søKardım. Sønsuza deK de aÇmazdım."
Kitabı elinize aldığınız anda hikayesi sizi büyüleyecek ve etkileneceksiniz elinizden bırakamayacaksınız herkese tavsiye ederim sonu müthişdi
Benim için tam bir hayal kırıklığı oldu yazarın kitabın sonunda da yazdığı gibi kısa bir hikayeden çıkmiş bu tarz kitapları sevdigim icin okumakta sabırsızlanmıştım.Akşama filmini izleyeceğim bakalım o nasıl olmuş.
Klasik zombi hikayelerinden olan, insanların bir virüs sebebi ile tüm insani özelliklerini kaybetmesini konu edinen, kitap ismi ile cok bagdastiramadigim içeriğinden sebep, yeterince heycanlandirmayan yüzeysel anlatıma sahip olan,  devam kitabi hem olacakmış gibi hemde olmayacakmış gibi bi' şeydi. Evvel zaman içinde okuduk bitti
Arka kapak yazısı olsun, yapılan yorumlar olsun, kitap kesinlikle hepsini hak ediyor. Yazar okuyucuya güzel bir distopik dünya kurmuş.

Aslında bir zombi hikayesi, kitapta onlara Acıkmışlar deniyor ve yazar zombi olayını güzel, bilimsel bir şekilde bağlamış. Karakterler çok yerinde oluşturulmuş. 400 sayfalık bir kitap olmasına rağmen çok fazla karakter yok ve bir yerde bu beş karaktere bağlandığınızı hissediyorsunuz. Sadece doktor karakterine okudukça gıcık oluyorsunuz ama içten içe onunda Dünya için bir şeyler yapmak istediğini görüyorsunuz. Melanie karakteri çok iyiydi. Küçük yaşına rağmen kendini, yapılması gerektiğini bilen bir karakter olmuş.
Her şey bilimsel açıdan anlatılmış. Mantar, etkileri, ilerleyişi, inceleme çalışmaları, bunlar biraz durağanlaştırıyor kitabı... Ben bu kısımları beğendim ama bazı okuyucuları yorabilir sakın o yüzden elinizden bırakmayın kitabı mümkün mertebe devam etmeye çalışın çünkü sonu beni çok şaşırttı açıkçası. Alışmışım artık tipik distopyalardan sonlarında meydana gelen kurtuluşlardan, bu kitapta farklı bir kurgu bekliyor sizi.
Yorumu yazmadan filmini de izledim kitabı bitirir bitirmez. Kitaptan çok fazla sapma olmayan bir film diğer uyarlamaların aksine ama kitabı okurken o kafamda canlandırdığım bazı şeyleri filmde göremedim ya da farklı bir şekilde gördüm.
Kısacası kitabı tavsiye ediyorum

Yazarın biyografisi

Adı:
M. R. Carey
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 32 okur okudu.
  • 37 okur okuyacak.
  • 2 okur yarım bıraktı.