Mark Ewing Phillips

Mark Ewing Phillips

Yazar
6.0/10
2 Kişi
·
8
Okunma
·
0
Beğeni
·
292
Gösterim
Adı:
Mark Ewing Phillips
Tam adı:
Marquart (Mark) Ewing Phillips
Unvan:
Amerikalı Yazar
Doğum:
Nashville, ABD, 17 Mayıs 1943
Masal konulari gercekle hayal dunyasini karistirmam icin kullaniliyordu, ozellikle gelecekteki programlama icin taban olusturacak Disney öyküleri ve Oz Büyücüsü’nü okutuyorlardi.
Cogul kisilik bozuklugu (CKB) zihin akil almaz durumlara karsi gosterdigi savunmadir. Korkunc travmalarla bas etme yoludur. Ensest tecavuzu gibi taciz anilarinin zihnin uzak bir kosesine atilmasiyla geri kalan akil hicbir sey olmamis gibi calisabilir. Bu uzak koseye atma, beynin belli bolumlerine giden sinir yollarini kapatmasiyla gerceklesir. Taciz tekrarlandigina ise sinir yollari tekrar acilir. Beynin travmaya maruz kalan ayni bolumu gerek ortaya ciktikca tekrar eden tacize katlanir.
Askeri zihin kontrolu hizli, etkili ve ileri teknolojiliydi ama beni "Baskan modeli" olmaya hazirlayan NASA programlamasi oldu. Aquino programlanmami hem asker hem de NASA talimatlarina gore yapiyor, en son teknolojik gelismelere ve tekniklere NASA araciligiyla ulasiyordu.
Artik babamin beni cinsel olarak kullanmasi, arkadaslarina, gangsterlere, Masonlara, akrabalara, Satanistlere, yabancilara ve polis memurlarina fahiselik yapmam olarak genislemisti.
Ruyalarimin gercek oldugunu ve gerceklerin ruya olduklarini, siyahin beyaz, yukarinin asagi demek oldugunu ogrettiler/sartlandirdilar. Her gece duydugum, “Iyi geceler, iyi uykular, ruyanda annenle babani gor” sozleriydi. Bu, zihnimin gece yarisi olan ensestin “Sadece kotu bir ruya” olduguna inanmasi icin bile bile karistirilmasiydi.
"Eger birisine gidip, olanlari anlatsan bile, hic kimse senin gibi birisiyle isim olacagini dusunmez, bu yuzden kacacak hibir yerin yok" diyordu. beni sık sık "atilabilir" olmamla tehdit ediyordu, cunku, ne de olsa, "ilk baskan modeli olan Marilyn Monroe butun insanlarin gözü önünde öldürülmüs ve hic kimse ne oldugunu anlamamisti."
Byrd, zihin kontrolu gaddarliklarini "hakli gosteriyordu"; savundugu Neo-Nazi prensiplerine gore bu yolla insanligin evrimlesme hızı artacakti. Insanligin dinini manipüle etmelerini "hakli gosteriyordu", boylece Incil'deki kehanetteki gibi "dunya barisi" "varolan tek aracla" yani Yeni Dunya Duzeni'ndeki zihin kontroluyle gerceklesecekti. "Ayrica" diye iddia ediyordu, "Papa ve Mormon peygamberi bile bunun barisa ulasmanin tek yolu oldugunu biliyorlar, buyuzden Projeyle tamamen isbirligi icindeler."
374 syf.
·11 günde·Puan vermedi
Öncelikle kitabı okumak için sağlam bir mideye sahip olmanız lazım. Anlatılanlara inanmak istemiyor insan. Her türlü sapıklığa, tacize, istismara ve işkenceye maruz kalmış bir kadın ve kızı. Çocukluk çağlarından itibaren sistematik bir biçimde programlanan bir zihin. Defalarca bölünen bir kişilik. Bazı geceler kabuslarıma bile girdi anlatılanlar. Her şeye komplo teorisi gözüyle de pekala bakabiliriz. Yalnız emin olduğum tek bir şey var dünya hasta ruhlu ve sapık insanlar tarafından yönetiliyor.
374 syf.
·2 günde·Beğendi·10/10
Cümleten mutlu günler, şimdiden iyi dersler ve çalışanlara kolay gelsin. Şimdi sizlere ABD denilen ülkenin ‘Amerikan Rüyasını’ anlatacağım. Amerika’da bir proje yapılır. MK-Ultra projesi. İnsanların zihin kontrolü yapılarak yönlendirilmesi ve en gizli antlaşmaların yapılması. Üstelik bu insanların sex kölesi yapılması. Cinsiyet ayrımına bakılmadan. Özellikle burada bir kadın ve kızı (Cathy - Kelly) bizim hikayemizi oluşturuyor. Son 30 sayfada da belgeli bir kitap olduğunu belirtirken aynı zamanda bunu bizlere ulaştırırken neler yaşadığını tahmin ettiğim çevirmen Uğur Alkapar ve ayrıca kitaba yazı yazan Mine Kırıkkanat’ın da ellerinden öpüyorum.
MK-Ultra projesi yani insanların zihin kontrolü. Cathy O'Brien adında bir kurban ve bu kitabı onun hikayesiyle oluşturup büyük ses getiren Marquart (Mark) Ewing Philips. Ya da bilinen adıyla Mark Philips. Kısaca Cathy, Kelly ve Mark'ın adalet arayışı.
Bu kitabın gerçekten ama gerçekten okunması lazım. Bu kadar acı durumları ufacık yaşta kız ve erkek çocuklarının yaşaması ve bu durumu yaşayan bir kadının ufacık zamanında, elinde şeker çikolata yerine başka anılarını anlatmasının verdiği acı gerçekten de çok büyük. Bunun adı İyilik (!!!!!) Çocukluğundan başka bir şey değil. Hem de koskoca (!) özgür (!) bağımsız ve rahat (!) Amerika Birleşik Kolonisinde.
O kadar zorlayıcı yerler var ki tekini bile alıntı yapmaya utandım, yazarken ellerim sinirden öyle titredi ki ne yapacağımı gerçekten şaşırdım. Burada laf olsun diye söylemediğimizi bilmenizi istiyoruz. Özellikle şunu bir düşünün. Kadınsınız (hatta erkek de olsanız düşünün) cinsel organınız kesiliyor. Ve bunu tüm dünyaya anlatmak zorunda kaldığınız koşturmaca yaşıyorsunuz. Bunun düşüncesi bile ne kadar iğrenç geliyor değil mi?
Kalanlardan gerçekten daha fazla bahsetmeye midem kaldırmıyor ama kendinizden daha önemlisi denilebilecek yalnızca çocuklarınız olabilir? (Aileyi katmayacağım, anlarsınız şimdi) Peki o çocuklarına gözünüzün önünde cinsel işkenceler yapılması, bunu seyretmek zorunda kalmanızın acısı ve aynı şeyin ikinize beraber yapılması. Gördünüz değil mi yazması bile ne kadar zor.
Sizden ricam hangi dine inanıyorsanız (İslam, Musevilik, Hristiyanlık, Deizm, Agnostizm, Ataizm vs) inandığınız Dinin hakkı için okumanızı rica ediyorum. Sırf Allah rızası için okuyun diyeceğim. Lütfen. Zamanınızı ayırın ve okuyun bu kitabı. Okutturun ve görün bu yaşanılanları. Sonra şunu da anlayın: Kadın haklarını savunan erkeklerin bazıları sırf yaranmak için değil yaşananları gördüğü için savunuyor diye.
Son olarak tekrar hatırlatacağım: “Boş mide ile okuyun, lütfen.” Böylelikle acı bir kitabı geride bırakıyoruz. Umuyorum ki böyle şeyler yaşanmaz, yaşayanlara yaşatanların da hesap verdiği bir dünya düzenine kavuşuruz. İyi okumalar dilerim efendim..

Yazarın biyografisi

Adı:
Mark Ewing Phillips
Tam adı:
Marquart (Mark) Ewing Phillips
Unvan:
Amerikalı Yazar
Doğum:
Nashville, ABD, 17 Mayıs 1943

Yazar istatistikleri

  • 8 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 18 okur okuyacak.