Mark Pett

Mark Pett

Yazar
9.2/10
17 Kişi
·
61
Okunma
·
1
Beğeni
·
30
Gösterim
Adı:
Mark Pett
Unvan:
Yazar
Herkes ona Hiç Hata Yapmayan Kız diyor, kimse Betül demiyor. Betül'ün hayatında hataya hiç yer yok. O her zaman her şeyi kusursuz yapan bir çocuk. Ta ki Cuma günene kadar. Aslında Cuma sabahı, diğer günlerden farksız başlamıştı...
32 syf.
·Puan vermedi
Çok güzeldi bir çocuğun belki de bu dünya için mükemmel olması gerektiği düşüncesinden alıp, onun hataları ile mutlu olduğunu hissettirdi. Kimse mükemmel değildir
32 syf.
·1 günde
~Hiç Hata Yapmayan Kız|Mark Pett~
Hiç Hata Yapmayan Kız, mükemmeliyetçi olan her çocuğun (veya yetişkinin) okuması gereken bir kitap. Betül'ün en büyük kusuru kusursuzluğu... Kitapta, “ya hata yaparsam” kaygısıyla çok stres yaşayan, bulunduğu andan hiç keyif alamayan bir çocuğun kısa hikayesi anlatılıyor.
Elimizden geleni yapmalı ve bazen oluruna bırakmak gerektiğini öğrenmeliyiz.
32 syf.
·10/10
Mark Pett ve Gary Rubınsteın'ın okuduğum ilk kitapları.

İçerik ele alınmıştır.


Öncelikle yazar ve çizer Hiç Hata Yapmayan Kız'ın yaşamının nasıl kuru olduğunu sezdirmiştir. Kızcağız hata yapmamak üzere kurguladığı için oldukça gergindir.

Bir gösteri sırasında bu gidişat değişir ve bir hata yapar. Yaptığı hataya önce şaşırır sonra gülümser. Ona salondakiler de eşlik eder. Böylece hata yapma hakkını o da edinir.
Artık kimse ona Hata Yapmayan Kız demez. Çünkü onun bir adı vardır: Betül.

Birçok çocuk hata yapma kaygısını taşır. Bu kitap aracılığıyla güzel bir etkinlik yapılabilir. Çocuklara özgürce hata yapma fırsatı sağlanarak kaygı yok edilebilir.

Mükemmelliyetçi yetişkinler de okumalı diye düşünüyorum

Keyifli okumalar.

Yazarın biyografisi

Adı:
Mark Pett
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 61 okur okudu.
  • 7 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.