Martin Millar

Martin Millar

Yazar
6.1/10
18 Kişi
·
71
Okunma
·
1
Beğeni
·
543
Gösterim
Adı:
Martin Millar
Unvan:
romancı
Doğum:
Glasgow, İskoçya
Martin Millar İskoç ve eleştirel bir yazar.Fantazi romanı yazıyor.Romanlarınını üzerinde durduğu konu kentsel çürüme ve alt kültürler.2000 yılında dünya fantazi ödülü aldı.
"Hey!" diye bağırdı Moonglow ve Kalix'in büyük pençeleri arasında yok olmadan önce bilgisayarını kurtarmak için atladı. "Neler oluyor?"
Kalix öfkeli bir şekilde ona bakıyordu.
"Açıkla bunu!" dedi Moonglow.
Kalix yavaşça insana dönüştü ve gözleri yere dönük bir şekilde öylece ayakta durdu.
"Pekâlâ! Bilgisayarımı neden yemeye çalışıyorsun?"
"Çalışmıyordu," diye mırıldandı Kalix.
"Sen de bu yüzden onu yiyebileceğini düşündün."
"Evet."
"Kalix, bu benim için çok değerli. Dikkatli olacağına dair söz vermiştin. Eğer otuz saniye daha geç gelmiş olsaydımonu parçalamış olacaktın." Moonglow bilgisayarını çabucak kontrol etti. Bilgisayara vir şey olmamıştı.
"Bu kadar öfkelendirici olan neydi?"
"Doğru düzgün okuyamadım!" diye itiraf etti Kalix. "Yazıda bir sorun vardı."
"Yazıda hiçbir sorun yoktu, Kalix! Gerçek şu ki, sen iyi okuyamıyorsun."
"Okuyabiliyorum!"
"Hayır, okuyamıyorsun!"
Kalix ölmenin nasıl bir duygu olduğunu merak etti. ‘İyi’ diye düşündü. “Terk edilmiş bir depoda yaşayıp, bağımlılık ihtiyacını gidermek için para dilenmekten daha iyi.”
Martin Millar
Sayfa 6 - Kalix
416 syf.
·8/10 puan
Küçük cep boy bir kitaptır. Böyle vampir falan vardı. Fantastik bir kitaptı. Güzeldi sıkılmadım okurken. Tavsiye ederim yani. Küçük yaşlar bile okuyabilir.
416 syf.
·6 günde·Beğendi·10/10 puan
Bir kurt kabilesinden olan Kalix,kabilenin büyüğü olan babasına saldırmıştır ve o günden sonra babası sağlığına bir türlü kavuşamamıştır.Tüm kabile ve avcılar Kalix'i öldürmek için sıraya girmişler,her yerde onu aramaktadırlar.Kalix'in büyücü ablası ona koruma büyülü bir kolye vermiştir ama Kalix afyon ruhu alabilmek için onu satar.Normal olarak da üzerindeki koruma kalkar ve herkes peşine düşer. O arada Daniel ve Moonglow ile tanışır. Kalix'in kurt kız olduğunu öğrenirler.Çünkü peşine büyük abisi takılıp yanlarına kadar gelmiştir. Kalix ondan kurtulur. Ama çok da kurtulamaz çünkü peşinde bir sürü kişi vardır. Bu yüzden de ölümcül bir yara alır ve ölür.Moonglow ve Daniel sayesinde elementlerin kraliçesi sayesinde iyileştirilir.O sıralarda kabilenin büyüğü yani Kalix'in babası ölür.Bu seferde abileri arasında başa kim geçecek kavgası başlar.Devamı tabiki de sizde
Kitap en sevdiğim türden olduğundan çok ama çoooooooook beğendim.Eeeee banada tavsiye etmek düşer 🤗🤗🤗
Kitapta karakter geçişleri Söz konusu. Kalix'in yaşadıklarını heyecanla okuyorsun, sonrasında kendini thrixin moda konularıyla iç içe buluyorsun. Fikrimce sürükleyici, güzel bir kitap, henüz bitiremediğim için de önerecek değilim :)
416 syf.
·4/10 puan
Kitapevindeki harika indirime dayanamayıp aldığım kitap. Hakkında ne düşündüğümü tam hatırlamıyorum çünkü uzun bir süre önce okumuştum ama pek sevmediğim kesin. Kitapta karakter geçişi oluyor, ben daha çok Kalix'li kısımları okudum, diğerlerini ya gözden geçirdim ya da direkt atladım. Tabii Kalixsiz sahnelerden de okuduğum oldu. Bu kitabın size çok bir şey katacağını sanmıyorum. Bence almayı düşünüyorsanız başka bir kitaba yönelin.
Bir sayfasını tekrar okudum ve cümlelerin, anlatımın amatörlüğü yüzüme çarptı.

SPOİLERLİ KISIM!Kitabın sonunu şuan tekrardan okudum ve hiç sevmedim. Ana karakter Kalix, evinde kaldığı iki kişiden biri olan Daniel'i öpüyor. Diğer kişi olan ayrıca Daniel'in hoşlandığı Moonglow bunları görüyor. Ayrıca Kalix'i seven, onu üç yıldır görmeyen Gawain de görüyor ve orada bitiyor kitap.
416 syf.
·5 günde·6/10 puan
Kitabın seri kitap olduğunu ve yalnızca ilk kitap olan yankının çevirisi olduğunu kitabı bitirdikten sonra anlamış bulunmaktayım maalesef.
Kitapla ilgili yorumlara gelecek olursak kitapta karakterler geçişi söz konusu, ana karakterler yan karakterler derken ne kadar geçiş olduğunu sayamadım. Bu tarz kitaplardan hoşlanmayanlar rahatsız olabilir okurken. Bazı karakterler çok sıkıcıydı ana karaktere yeterince ısınmamış olsam da o kısımları beğendim diyebilirim. Özetle boş zamanınızda elinizdeyse okunacak bir kitap genel olarak çok beğenmedim diyebilirim

Yazarın biyografisi

Adı:
Martin Millar
Unvan:
romancı
Doğum:
Glasgow, İskoçya
Martin Millar İskoç ve eleştirel bir yazar.Fantazi romanı yazıyor.Romanlarınını üzerinde durduğu konu kentsel çürüme ve alt kültürler.2000 yılında dünya fantazi ödülü aldı.

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 71 okur okudu.
  • 2 okur okuyor.
  • 12 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.